Woody Allen

Datum narození: 1.12.1935
Místo narození: Bronx, New York, USA
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a herec Woody Allen se proslavil především specifickým humorem, filmovými trháky, ale také slabostí pro náctileté dívky a aférou kolem sexuálního zneužívaní adoptivní dcery.

Woody Allen, vlastním jménem Allen Steward Konigsberg, se jako jeden z mála amerických filmařů dokázal proslavit autorskou tvorbou, za kterou byl oceněn čtyřmi Oscary. Říká se o něm, že je miláčkem diváků, což dokazuje fakt, že se v roce 2005 umístil v žebříčku nejlepších komiků v pořadu britské televize The Comedian´s Comedian.

WOODY ALLEN NENÁVIDÍ STÁRNUTÍ

Prakticky každý jeho filmový počin se staL trhákem. Mezi jeho nejznámejší patří např. Annie Hallová (1977), kde si Woody Allen zahrál po boku Diane Keaton. Film dostal čtyři ceny Akademie filmového umění a věd. K jeho dalším sníkům patří Půlnoc v Paříži (2011), v němž hlavní roli ztvárnil Owen Wilson.

O WODDY ALLENOVI ČTĚTE ZDE>>

Jak napovída příjmení Konigsberg, rodina herce je židovského původu. V dětství mluvil jazykem jidiš. Poté, co navštěvoval osm let židovskou školu, odešel na Public School 99 a na Midwood High School. I když ve svých filmech hraje převážně neurotické nešiky, ve škole byl velice oblíbeným studentem a obratným hráčem basketballu a baseballu.

V roce 1997 se Woody Allen potřetí oženil, a to s adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou, kterou vychovával s bývalou partnerkou Miou Farrow. Když se jejich vztah dostal na veřejnost, bylo mu 56 a Soon pouhých 21 let.

Do nepříjemností se Woody Allen dostal v únoru 2014, kdy ho jeho adoptivní dcera Dylan Farrow obvinila ze sexuálního zneužívaní, k němuž mělo dojít v jejích sedmi letech.

 

Články o celebritě

Pletky slavných: Muži, kteří odešli od manželek za slavnými milenkami Pletky slavných: Muži, kteří odešli od manželek za slavnými milenkami Nevěra existuje a existovat bude a ve světě slavných, kdy je krásný vzhled skoro podmínkou a večírky… číst článek
Mega úspěch: Zpěvačka Selena Gomez bude hvězdou filmu oscarového režiséra! Kdo ji oslovil? Mega úspěch: Zpěvačka Selena Gomez bude hvězdou filmu oscarového režiséra! Kdo ji oslovil? Americká zpěvačka Selena Gomez se dočkala velkého úspěchu. Poté, co se zbavila psychických problémů,… číst článek
SMRT hvězdy z trháku od Burtona! SMRT hvězdy z trháku od Burtona! Ve věku 89 let zemřel v losangeleské nemocnici americký herec Martin Landau. Důvodem prý byly „neočekávané… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Robert Sedláček
Robert Sedláček
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Ján Novák
Ján Novák
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák