Woody Allen

Datum narození: 1.12.1935
Místo narození: Bronx, New York
Profese: režisér, scénárista, herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Neurotický režisér, scénárista a herec Woody Allen se proslavil především specifickým humorem, tím, že prakticky každý jeho nový film se stane trhákem, ale také slabostí pro náctileté slečny a skandálem o sexuálním zneužívaní své dcery.

Woody Allen vlastním jménem Allen Steward Konigsberg se narodil 1. prosince 1935 v Bronxu. Jako jeden z mála amerických filmařů se dokázal proslavit autorskou tvorbou, za kterou byl oceněn čtyřmi oscary. O Allenovi se říká, že je miláčkem diváků. Dokazuje to i fakt, že se v roce 2005 umístil v žebříčku nejlepších komiků v pořadu The Comedian´s Comedian, který vysílá britská televize.

Prakticky každý jeho filmový počin se stane trhákem, ale mezi jeho nejznámejší patří například Annie Hallová z roku 1977, kde hraje po boku Diane Keaton, která si později zahrála i v dalších Woodyho filmech. Film dostal čtyři ceny Akademie filmového umění a věd. K jeho novějším sníkům patří Půlnoc v Paříži, který se dostal na filmová plátna v roce 2011 a hlavní roli ztvárnil Owen Wilson. Dále v jeho filmech můžeme vidět například Leonarda DiCapria nebo Cate Blanchett.

Jak napovída příjmení Konigsberg, rodina herce je židovského původu. Jeho rodiče spolu nevycházeli dobře a obzvláště s přísnou temperamentní matkou měl vyhrocený vztah. V dětství mluvil jazykem jidiš. Poté, co navštěvoval osm let židovskou školu, odešel na Public School 99 a na Midwood High School. I když ve svých filmech hraje převážně neurotické nešiky, ve škole byl velice oblíbeným studentem a obratným hráčem basketballu a baseballu.

Allen se oženil dohromady třikrát a jeho poslední manželství mu vydrželo dodnes. Již osmnáct let je šťastně ženatý s adoptivní dcerou Soon-Yi Previnovou, kterou vychovával s bývalou manželkou Miou Farrow. Když se jejich vztah dostal na veřejnost Woodymu bylo 56 a Soon pouhých 21 let.

Do nepříjemností se Woody Allen dostal loňský rok v únoru, kdy ho jeho adoptivní dcera Dylan Farrow obvinila ze sexuálního zneužívaní, které mělo probíhat již v jejích sedmi letech.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herec Alan Alda slaví 81 Ťukněte si s celebritou! Herec Alan Alda slaví 81 81. narozeniny dnes slaví americký herec, známý z legendárního seriálu M.A.S.H., Alan Alda. číst článek
Gott se zuby nehty brání otřesnému nařčení: Nejsem hypochondr! Gott se zuby nehty brání otřesnému nařčení: Nejsem hypochondr! Když je vám špatně, odkládáte cestu k lékaři na úplně tu nejposlednější chvíli? To byste možná neměli.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Diane Keaton slaví 71 Ťukněte si s celebritou! Herečka Diane Keaton slaví 71 71. narozeniny dnes slaví herečka Diane Keaton. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Helena Třeštíková
Helena Třeštíková
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů
zobrazit profil Daniel Pánek
Daniel Pánek
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka