Adriana Krnáčová

Datum narození: 26.9.1960
Přezdívka: Krnda
Místo narození: Bratislava
Profese: politička hnutí ANO, primátorka Prahy
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Adriana Krnáčová, někdejší ředitelka české pobočky Transparency International, v listopadu 2014 usedla do křesla primátora Prahy. Stala se tak první ženou v čele hlavního města ČR.

Studovala v rodné Bratislavě a v Chicagu. Ze Slovenska odešla v roce 1995, což zdůvodňovala nepřátelstvím tehdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. Dokonce jí jednoho dne zničehonic shořelo auto. Adriana Krnáčová sebrala děti, opustila manžela a odjela do Čech. 

ADRIANA KRNÁČOVÁ NA REFLEX.CZ

V Praze Adriana Krnáčová sedm let působila v čele české pobočky Transparency International, pak se věnovala poradenství a komunikaci v soukromé firmě. 

V roce 2014 ji Andrej Babiš postavil do čela pražské kandidátky trochu z nouze. Avizoval napřed jiné politiky, neshodl se však s exprimátorem Janem Kaslem, bývalým šéfem Národní knihovny Vlastimilem Ježkem či podnikatelkou Martinou Schopperovou.

Andrej Babiš pak tedy nominoval Adrianu Krnáčovou (do hnutí ANO vstoupila až roku 2015), která byla náměstkyní tehdejšího ministra vnitra Milana Chovance. Ta s heslem, že "všechno prostě vyřeší", porazila TOP 09 vedenou tehdejším primátorem Tomášem Hudečkem.

Na magistrátu Adriana Krnáčová čelila kritice, že nic prostě nevyřeší, jak před volbami slibovala. Dostala také přezdívku Krnda. Primátorka proslula některými výstřelky. Dodavatele tunelu Blanka nazvala debily, ujal se její tweet, v němž po nákupech Na Příkopě špulila rty do objektivu, Pražany označila za trochu zpovykané

O post primátorky Adriana Krnáčová málem přišla v roce 2015 kvůli sporům mezi zastupiteli ANO, z nichž část byla po vůli bývalé šéfce hnutí v Praze Radmile Kleslové. Vyjádření nedůvěry v zastupitelském klubu musel vyžehlit Andrej Babiš a vedení ANO.

O ADRIANĚ KRNÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Adriana Krnáčová ovládá pět jazyků, českou konverzaci se ale jako primátorka ještě učila. Domluví se anglicky, německy, rusky, italsky a maďarsky. Je velkou fanynkou Star Wars, dokonce si prý do práce nosí plyšové postavy z tohoto seriálu.

Politička má tři dospělé děti – Karolínu, Jakuba a Martina – a je rozvedená.

 

Články o celebritě

Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Razie kvůli penězům pro sport: Policie vtrhla na magistrát, Krnáčová žádá prošetření Na Magistrátu Hlavního města Prahy zasahovala dnes policie. Podle informace Blesk Zpráv by mělo jít… číst článek
„Očistila jsem se,“ tvrdí bývalá první dáma ANO. Kleslová chce opět na radnici „Očistila jsem se,“ tvrdí bývalá první dáma ANO. Kleslová chce opět na radnici Hnutí ANO vytáhlo do voleb další silný kalibr. V Praze deset bude opět kandidovat někdejší starostka… číst článek
LEČO na talíři, ale i v politice. Před volbami se zase rodí nové strany a hnutí LEČO na talíři, ale i v politice. Před volbami se zase rodí nové strany a hnutí Už na podzim nás čekají další komunální volby. O hlasy voličů chtějí zabojovat i nově vznikající… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Jiří Maštálka
Jiří Maštálka