Adriana Krnáčová

Datum narození: 26.9.1960
Přezdívka: Krnda
Místo narození: Bratislava
Profese: politička hnutí ANO
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Adriana Krnáčová, někdejší ředitelka české pobočky Transparency International, v listopadu 2014 na čtyři roky usedla do křesla primátora Prahy. Stala se tak první ženou v čele hlavního města ČR.

Studovala v rodné Bratislavě a v Chicagu. Ze Slovenska odešla v roce 1995, což zdůvodňovala nepřátelstvím tehdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. Dokonce jí jednoho dne zničehonic shořelo auto. Adriana Krnáčová sebrala děti, opustila manžela a odjela do Čech. 

ADRIANA KRNÁČOVÁ NA REFLEX.CZ

V Praze Adriana Krnáčová sedm let působila v čele české pobočky Transparency International, pak se věnovala poradenství a komunikaci v soukromé firmě. 

V roce 2014 ji Andrej Babiš postavil do čela pražské kandidátky trochu z nouze. Avizoval napřed jiné politiky, neshodl se však s exprimátorem Janem Kaslem, bývalým šéfem Národní knihovny Vlastimilem Ježkem či podnikatelkou Martinou Schopperovou.

Andrej Babiš pak tedy nominoval Adrianu Krnáčovou (do hnutí ANO vstoupila až roku 2015), která byla náměstkyní tehdejšího ministra vnitra Milana Chovance. Ta s heslem, že "všechno prostě vyřeší", porazila TOP 09 vedenou tehdejším primátorem Tomášem Hudečkem.

Na magistrátu Adriana Krnáčová čelila kritice, že nic prostě nevyřeší, jak před volbami slibovala. Dostala také přezdívku Krnda. Jako primátorka proslula některými výstřelky. Dodavatele tunelu Blanka nazvala debily, ujal se její tweet, v němž po nákupech Na Příkopě špulila rty do objektivu, Pražany označila za trochu zpovykané

O post primátorky Adriana Krnáčová málem přišla v roce 2015 kvůli sporům mezi zastupiteli ANO, z nichž část byla po vůli bývalé šéfce hnutí v Praze Radmile Kleslové. Vyjádření nedůvěry v zastupitelském klubu musel vyžehlit Andrej Babiš a vedení ANO. Do voleb 2018 již nešla, rozhodla se v komunální politice zkončit.

O ADRIANĚ KRNÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Adriana Krnáčová ovládá pět jazyků, českou konverzaci se ale jako primátorka ještě učila. Domluví se anglicky, německy, rusky, italsky a maďarsky. Je velkou fanynkou Star Wars, dokonce si prý do práce nosí plyšové postavy z tohoto seriálu.

Politička má tři dospělé děti - Karolínu, Jakuba a Martina - a je rozvedená.

 

Články o celebritě

Zmlátili mé tři sestry, říká Čižinský. Opírání ANO a ČSSD o komunisty je dle něj neslušné Zmlátili mé tři sestry, říká Čižinský. Opírání ANO a ČSSD o komunisty je dle něj neslušné Je to trojice politiků, kteří spolu uzavřeli „pakt“ o vládě nad Prahou - koaliční smlouvu podepsali… číst článek
Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Když dostal premiér a šéf ANO Andrej Babiš dotaz na formující se koalice svého hnutí, vybuchl. A… číst článek
„Patlal a učedník.“ Bém sepsul nového primátora Hřiba. Vzkaz mají i Krnáčová a Svoboda „Patlal a učedník.“ Bém sepsul nového primátora Hřiba. Vzkaz mají i Krnáčová a Svoboda Za necelý měsíc bude ustavující zastupitelstvo hlavního města. Praze povládne seskupení několika… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Jana Černochová
Jana Černochová
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump