Adriana Krnáčová

Datum narození: 26.9.1960
Přezdívka: Krnda
Místo narození: Bratislava
Profese: politička hnutí ANO
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Adriana Krnáčová, někdejší ředitelka české pobočky Transparency International, v listopadu 2014 usedla do křesla primátora Prahy. Stala se tak první ženou v čele hlavního města ČR.

Studovala v rodné Bratislavě a v Chicagu. Ze Slovenska odešla v roce 1995, což zdůvodňovala nepřátelstvím tehdejšího slovenského premiéra Vladimíra Mečiara. Dokonce jí jednoho dne zničehonic shořelo auto. Adriana Krnáčová sebrala děti, opustila manžela a odjela do Čech. 

ADRIANA KRNÁČOVÁ NA REFLEX.CZ

V Praze Adriana Krnáčová sedm let působila v čele české pobočky Transparency International, pak se věnovala poradenství a komunikaci v soukromé firmě. 

V roce 2014 ji Andrej Babiš postavil do čela pražské kandidátky trochu z nouze. Avizoval napřed jiné politiky, neshodl se však s exprimátorem Janem Kaslem, bývalým šéfem Národní knihovny Vlastimilem Ježkem či podnikatelkou Martinou Schopperovou.

Andrej Babiš pak tedy nominoval Adrianu Krnáčovou (do hnutí ANO vstoupila až roku 2015), která byla náměstkyní tehdejšího ministra vnitra Milana Chovance. Ta s heslem, že "všechno prostě vyřeší", porazila TOP 09 vedenou tehdejším primátorem Tomášem Hudečkem.

Na magistrátu Adriana Krnáčová čelila kritice, že nic prostě nevyřeší, jak před volbami slibovala. Dostala také přezdívku Krnda. Jako primátorka proslula některými výstřelky. Dodavatele tunelu Blanka nazvala debily, ujal se její tweet, v němž po nákupech Na Příkopě špulila rty do objektivu, Pražany označila za trochu zpovykané

O post primátorky Adriana Krnáčová málem přišla v roce 2015 kvůli sporům mezi zastupiteli ANO, z nichž část byla po vůli bývalé šéfce hnutí v Praze Radmile Kleslové. Vyjádření nedůvěry v zastupitelském klubu musel vyžehlit Andrej Babiš a vedení ANO. Do voleb 2018 již nešla, rozhodla se v komunální politice zkončit.

O ADRIANĚ KRNÁČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Adriana Krnáčová ovládá pět jazyků, českou konverzaci se ale jako primátorka ještě učila. Domluví se anglicky, německy, rusky, italsky a maďarsky. Je velkou fanynkou Star Wars, dokonce si prý do práce nosí plyšové postavy z tohoto seriálu.

Politička má tři dospělé děti - Karolínu, Jakuba a Martina - a je rozvedená.

 

Články o celebritě

V Praze chtějí vládu složit Piráti, Čižinský a Pospíšil. Bude primátorem Hřib? V Praze chtějí vládu složit Piráti, Čižinský a Pospíšil. Bude primátorem Hřib? Jako nejpravděpodobnější variantu vidí předseda TOP 09 a lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil… číst článek
Babišovi odletěla dcera z Česka. A „rozdýchává“ velké pražské zklamání Babišovi odletěla dcera z Česka. A „rozdýchává“ velké pražské zklamání Andrej Babiš (ANO) přiznává rozčarování nad výsledkem ANO v Praze. Do volebního štábu v Kotvě dorazil… číst článek
Hádky a „podpásovky“ v debatě Blesku: Chytili se Babiš s Pospíšilem, Fiala tepal komunisty Hádky a „podpásovky“ v debatě Blesku: Chytili se Babiš s Pospíšilem, Fiala tepal komunisty Lídři stran se nešetřili a v debatě Blesku létaly jiskry. Ostrá byla přestřelka premiéra Andreje… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr