Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Bartošek, který byl po rezignaci Pavla Bělobrádka v únoru 2014 zvolen místopředsedou Sněmovny, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihočeského kraje.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tento post nakonec připadl ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na funkci místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji.

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Okamura si udržel křeslo díky ANO a KSČM. Schytal to za 337 mrtvých v Letech Okamura si udržel křeslo díky ANO a KSČM. Schytal to za 337 mrtvých v Letech Lidovci chtěli sesadit Tomia Okamuru (SPD) z vedení Sněmovny - kvůli kauze kolem romského koncentračního… číst článek
Poslanci zkusí Okamuru „sestřelit“ z vedení Sněmovny. Jsou za tím lidovci Poslanci zkusí Okamuru „sestřelit“ z vedení Sněmovny. Jsou za tím lidovci Šéf SPD Tomio Okamura může už tento týden skončit jako místopředseda Poslanecké sněmovny. Lidovci… číst článek
Okamura opět perlil: Navrhl den pro oběti holokaustu, ten už ale 15 let existuje Okamura opět perlil: Navrhl den pro oběti holokaustu, ten už ale 15 let existuje Návrh na odvolání Tomia Okamury z vedení Sněmovny, který předkládají lidovci, téměř jistě neprojde.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo