Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Bartošek, který byl po rezignaci Pavla Bělobrádka v únoru 2014 zvolen místopředsedou Sněmovny, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihočeského kraje.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tento post nakonec připadl ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na funkci místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji.

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kontroverzní soudruzi: Přední komunista popřel okupaci, Semelová odmítla „přepsat historii“ Kontroverzní soudruzi: Přední komunista popřel okupaci, Semelová odmítla „přepsat historii“ Komunisté ohledně srpna 1968 pokračují ve své, dle kritiků nestoudné, exhibici. Předseda KSČM Vojtěch… číst článek
Vypískaný Babiš si stěžoval na závist a zdravil voliče. Kalousek: Ať se omluví Vypískaný Babiš si stěžoval na závist a zdravil voliče. Kalousek: Ať se omluví Premiér Andrej Babiš (ANO) neslyšel při úterní pietě při 50. výročí sovětské invaze vlastního slova.… číst článek
„Prasárna.“ Filip hájil Rusy za invazi v srpnu 1968 a schytal to. Ozval se i Babiš „Prasárna.“ Filip hájil Rusy za invazi v srpnu 1968 a schytal to. Ozval se i Babiš Trvá na tom, že Rusko hrálo v invazi do tehdejšího Československa malou roli. O šéfovi KSČM Vojtěchu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching