Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Bartošek, který byl po rezignaci Pavla Bělobrádka v únoru 2014 zvolen místopředsedou Sněmovny, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihočeského kraje.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tento post nakonec připadl ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na funkci místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji.

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sněmovní „nenažranci“ hrají o čas a 90 tisíc. „Pokrytectví a zdržování,“ tepe je Pirát Sněmovní „nenažranci“ hrají o čas a 90 tisíc. „Pokrytectví a zdržování,“ tepe je Pirát Zaslouží si poslanci přidat až 15 tisíc korun měsíčně a zvýšit si tak už dost královský příjem skoro… číst článek
Hádky o platy poslanců: „Chci přidat. Každé mimino chce víc mléka,“ bouřil jeden z nich Hádky o platy poslanců: „Chci přidat. Každé mimino chce víc mléka,“ bouřil jeden z nich Poslanci se v úterý ve Sněmovně dostali k dlouho odkládanému bodu - růst jejich platů. Vláda navrhuje… číst článek
Schwarzenberg na Hrad nepůjde. Adamová: Zeman a jeho pochybná partička nemají úctu Schwarzenberg na Hrad nepůjde. Adamová: Zeman a jeho pochybná partička nemají úctu Část zákonodárců, kterým přišla z hradní kanceláře pozvánka na recepci po nedělním předávání vyznamenání,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Václav Havel
Václav Havel
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Miroslav Matyáš
Miroslav Matyáš