Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Bartošek, který byl po rezignaci Pavla Bělobrádka v únoru 2014 zvolen místopředsedou Sněmovny, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihočeského kraje.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tento post nakonec připadl ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na funkci místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji.

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Z malých obcí zmizí až 400 matrik. Vyjdou nás draho, zní z vnitra, starostové se bouří Z malých obcí zmizí až 400 matrik. Vyjdou nás draho, zní z vnitra, starostové se bouří Ministerstvo vnitra plánuje, že do konce roku skončí více než 400 matrik většinou v nejmenších obcích.… číst článek
Poslankyně chce pro matky pětistovku k důchodu za každé dítě. Má jich šest Poslankyně chce pro matky pětistovku k důchodu za každé dítě. Má jich šest Mám celkem šest dětí a na mateřské dovolené jsem strávila 18 let, vypočítává poslankyně Pavla Golasowská… číst článek
Komunistům předhodili „bordel za socialismu“ i oběti okupace. Dodávky do Íránu ale protlačili Komunistům předhodili „bordel za socialismu“ i oběti okupace. Dodávky do Íránu ale protlačili Sněmovna ve čtvrtek v prvním čtení i přes kritiku pravice podpořila návrh poslanců KSČM na zrušení… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek