Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik Jan Bartošek, který byl po rezignaci Pavla Bělobrádka v únoru 2014 zvolen místopředsedou Sněmovny, se ve volbách 2017 stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihočeského kraje.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tento post nakonec připadl ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na funkci místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji.

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Babiš řeší rodinu, Klaus ml. i Pospíšil hubnou: Co si politici přejí v roce 2019 Babiš řeší rodinu, Klaus ml. i Pospíšil hubnou: Co si politici přejí v roce 2019 Politici za sebou mají bouřlivý rok 2018. I proto si většina z nich přeje, aby v novém roce řešili… číst článek
Babiš terminátor, hlášení močení a kafe za 20 miliard: Takhle se letos „bavili“ poslanci Babiš terminátor, hlášení močení a kafe za 20 miliard: Takhle se letos „bavili“ poslanci Poslanci stihnou za rok ve Sněmovně stovky hodin projevů. A někdy během nich dokážou i pobavit. Ať… číst článek
Důchody poletí nahoru, brání ČSSD rozpočet. A schytala to za „uplácení“ obědy zdarma Důchody poletí nahoru, brání ČSSD rozpočet. A schytala to za „uplácení“ obědy zdarma Poslanci se dnes chystají na „zákon roku“ – rozhodnou o státním rozpočtu a případných přesunech v… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha