Ellen DeGeneres | Celebwiki.cz

Ellen DeGeneres

Datum narození: 26.1.1958
Místo narození: Metairie, Louisiana, USA
Výška: 171 cm
Profese: moderátorka, komička, herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Ellen DeGeneres je americká moderátorka, komička a herečka, kterou proslavila její televizní show The Ellen DeGeneres Show. Je držitelkou 14 cen Emmy.

Ellen DeGeneres se narodila 26. ledna 1958 v malém městě ve státě Louisiana. Vyrůstala v New Orleans a v Texasu. Byla zaměstnaná jako loupačka ústřic nebo i malířka pokojů. Její první vystoupení se uskutečnilo na neformální párty u přátel. Nejenže kamarády pobavila, ale začala také pracovat na osobitém, ženském, lehce neurotickém charakteru, kterým později oslovila široké publikum.

Ellen DeGeneres ze začátku předváděla své komediální vystupování v kavárnách a různých klubech v New Orleans, později i po celém území USA. V roce 1982 získala první místo v prestižní a uznávané soutěži Nejzábavnější osobnost Ameriky

Ellen DeGeneres se prosadila i jako televizní a filmová herečka. Zahrála si v seriálech Open House (1989), Laurie Hill (1992), Jsem do tebe blázen (1992) nebo v Ellen (1994). Objevila se i v komediích Šišouni v New Yorku (1993), Mr. Wrong (1996) a svůj hlas propůjčila rybičce Dori v animovaném filmu Hledá se Nemo (2003).

Ellen DeGeneres má od roku 2003 svou velmi populární televizní show The Ellen DeGeneres Show, kam chodí spousta zajímavých a především slavných hostů. Mohli jsme u ní vidět například herečku Jennifer Aniston, zpěvačky Madonnu a Britney Spears nebo Paris Jackson, dceru zemřelé popové legendy Michaela Jacksona. 

Ellen DeGeneres se v roce 2010 zúčastnila jako porotce deváté řady talentové soutěže American Idol (v ČR formát známý jako Česko hledá SuperStar), objevila se v této roli i v jedom z dílů animovaného seriálu Simpsonovi (epizoda Judge Me Tender). V roce 2014 moderovala předávání filmových cen Oscar, kde společně s dalšími celebritami vyfotila nejslavnější selfie na světě.  

Ellen DeGeneres se roku 1997 v talk-show Oprah Winfrey (The Oprah Winfrey Show) přiznala ke své lesbické orientaci a stala se významnou představitelkou gay hnutí a boje proti AIDS. Její první životní partnerkou byla herečka Anne Heche (Vrtěti psem, Muži na stromech), se kterou udržovala vztah v letech 1997-2000.

Ellen Degeneres také v letech 2001-2004 chodila se známou fotografkou, herečkou a režisérkou Alexandrou Hedison, která je od roku 2014 manželkou jiné slavné lesbické herečky, Jodie Foster. Od roku 2008 je její manželkou herečka Portia de Rossi (Ally McBealová).

 

Články o celebritě

Ellen DeGeneresová s Portiou de Rossiovou prodávají dům: Měly ho jen pět měsíců! Ellen DeGeneresová s Portiou de Rossiovou prodávají dům: Měly ho jen pět měsíců! Slavná moderátorka a bavička Ellen DeGeneresová (61) a její manželka, herečka Portia De Rossiová… číst článek
Zmatek na Oscarech pokračuje: Kevin Hart nakonec moderovat bude?! Zmatek na Oscarech pokračuje: Kevin Hart nakonec moderovat bude?! To tu ještě nebylo! Americký komik Kevin Hart (39) způsobil pozdvižení, když se před časem rozhodl… číst článek
Supermejdan celebrit ve Francii: Poznáte, kdo všechno je na fotce? Supermejdan celebrit ve Francii: Poznáte, kdo všechno je na fotce? Jeho jméno vám možná nic neřekne, ale možná byste s ním rádi měnili. Guy Oseary (45) je totiž manažerem… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Pavlína Danková
Pavlína Danková
zobrazit profil Renáta Czadernová
Renáta Czadernová
zobrazit profil Štěpánka Decastelo
Štěpánka Decastelo
zobrazit profil Leoš Mareš
Leoš Mareš
zobrazit profil Eva Decastelo
Eva Decastelo
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura