Martina Formanová | Celebwiki.cz

Martina Formanová

Datum narození: 9.1.1966
Místo narození: Brno
Profese: scenáristka, spisovatelka, modelka

Související celebrity

Životopis

Spisovatelka a scenáristka Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Martina Formanová, rozená Zbořilová, se ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, se zase zprvu živila úklidem.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku či Snědla dětem sladkosti.

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah s Karlem Gottem, mnohonásobným držitelem Zlatého slavíka i Českého slavíka.


 

Články o celebritě

Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pěkně vyprsila! Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pěkně vyprsila! Vdova po Miloši Formanovi (†86) nesla smrt manžela opravdu těžce. Nicméně zatímco jiné ženy smutkem… číst článek
Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pořádně vyprsila! Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pořádně vyprsila! Vdova po Miloši Formanovi (†86) nesla smrt manžela opravdu těžce. Nicméně zatímco jiné ženy smutkem… číst článek
Bolest Martiny Formanové: Oplakává dalšího osudového muže! Bolest Martiny Formanové: Oplakává dalšího osudového muže! Od smrti jejího manžela Miloše Formana (†86) uplynul rok a Martina Formanová musí čelit další velké… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Maria Kirilenková
Maria Kirilenková
zobrazit profil Pavel Šámal
Pavel Šámal
zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Jaz z Oprásků
Jaz z Oprásků
zobrazit profil Henry Martin Ford
Henry Martin Ford
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl