Martina Formanová

Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Brno
Profese: spisovatelka, scenáristka, modelka, herečka

Související celebrity

Životopis

Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) se Martina Formanová, rozená Zbořilová, živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, si zprvu vydělávala uklízením.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

Formanová se objevila v muzikálu

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku. Snědla dětem sladkosti či Povídky na tělo.

Zahrála si v tragikomedii Věry Chytilové Kopatem sem, kopytem tam nebo v muzikálu Dušana Rapoše Fontána pre Zuzanu 2. Podílela se na scénáři komedie Sestry, a to společně s Petrem Jarchovským.

Martina Formanová je feministka

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah se zpěvákem Karlem Gottem.

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za oscarového režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V rozhovoru pro časopis Moje psychologie v únoru 2018 Martina Formanová uvedla, že je feministka. 

Články o celebritě

Pohřeb Ivany Trumpové (†73) v New Yorku: Češi bojovali o pozvánky! Pohřeb Ivany Trumpové (†73) v New Yorku: Češi bojovali o pozvánky! Stovky hostů se ve středu loučily v kostele sv. Vincence Ferrerského na Manhattanu s Ivanou Trumpovo... číst článek
Pohřeb Ivany Trumpové (†73): Vzpomněli si na Gotta! Přijde Donald? Pohřeb Ivany Trumpové (†73): Vzpomněli si na Gotta! Přijde Donald? Jestli o někom platí, že miloval život, byla to Ivana Trumpová (†73). Proto i dnešní poslední rozlou... číst článek
Eva Holubová letos ve Varech chybí: Proč se jí nechtělo „juchat“? Řešila dilema! Eva Holubová letos ve Varech chybí: Proč se jí nechtělo „juchat“? Řešila dilema! Na karlovarský filmový festival se sice dostavila celá řada hvězd českého filmového nebe, jedna osob... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek
zobrazit profil Ivo Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Milan Fridrich
Milan Fridrich
zobrazit profil Vladimír Čapek
Vladimír Čapek
zobrazit profil Neil Patrick Harris
Neil Patrick Harris