Martina Formanová | Celebwiki.cz

Martina Formanová

Datum narození: 9.1.1966
Místo narození: Brno
Profese: scenáristka, spisovatelka, modelka

Související celebrity

Životopis

Spisovatelka a scenáristka Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Martina Formanová, rozená Zbořilová, se ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, se zase zprvu živila úklidem.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku či Snědla dětem sladkosti.

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah s Karlem Gottem, mnohonásobným držitelem Zlatého slavíka i Českého slavíka.


 

Články o celebritě

Když milenky pláčou: Které odmítly přijet na pohřeb?! Když milenky pláčou: Které odmítly přijet na pohřeb?! Oficiálních milenek měl Karel Gott (†80) devět. Vyšla o nich dokonce knížka, jež dostala název podle… číst článek
Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pořádně vyprsila! Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pořádně vyprsila! Vdova po Miloši Formanovi (†86) nesla smrt manžela opravdu těžce. Nicméně zatímco jiné ženy smutkem… číst článek
Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pěkně vyprsila! Vdova po Formanovi (†86) už nesmutní? Martina se na Havaji pěkně vyprsila! Vdova po Miloši Formanovi (†86) nesla smrt manžela opravdu těžce. Nicméně zatímco jiné ženy smutkem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Kolja Kubíček
Kolja Kubíček