Martina Formanová | Celebwiki.cz

Martina Formanová

Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Brno
Profese: scenáristka, spisovatelka, modelka

Související celebrity

Životopis

Spisovatelka a scenáristka Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Martina Formanová, rozená Zbořilová, se ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, se zase zprvu živila úklidem.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku či Snědla dětem sladkosti.

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah s Karlem Gottem, mnohonásobným držitelem Zlatého slavíka i Českého slavíka.


 

Články o celebritě

Sváteční Spolu z domu: Kurková z postele a Formanová s medvědy! Sváteční Spolu z domu: Kurková z postele a Formanová s medvědy! Druhý díl unikátního pořadu Spolu z domu se vysílal v pondělí 13. dubna ve 21.15 na Nově. Diváci se ... číst článek
Karanténa ji odřízla! Formanová proto z Ameriky posílá vzkaz Ivaně Gottové Karanténa ji odřízla! Formanová proto z Ameriky posílá vzkaz Ivaně Gottové 13. dubna to budou dva roky, co zemřel oscarový režisér Miloš Forman (†86). V tuto dobu vždy vdova M... číst článek
Vdova po Formanovi (✝86) Martina (54) na jachtě: Vystavila nadupaný dekolt! Vdova po Formanovi (✝86) Martina (54) na jachtě: Vystavila nadupaný dekolt! Spisovatelka Martina Formanová (54) se po smrti manžela rozhodla projít v americkém New Yorku kurzem... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Ingvar Kamprad
Ingvar Kamprad
zobrazit profil Brigitte Macron
Brigitte Macron
zobrazit profil Emil Boček
Emil Boček
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Lucie Černá
Lucie Černá
zobrazit profil Vojtěch Varyš
Vojtěch Varyš