Martina Formanová

Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Brno
Profese: spisovatelka, scenáristka, modelka, herečka

Související celebrity

Životopis

Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) se Martina Formanová, rozená Zbořilová, živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, si zprvu vydělávala uklízením.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

Formanová se objevila v muzikálu

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku. Snědla dětem sladkosti či Povídky na tělo.

Zahrála si v tragikomedii Věry Chytilové Kopatem sem, kopytem tam nebo v muzikálu Dušana Rapoše Fontána pre Zuzanu 2. Podílela se na scénáři komedie Sestry, a to společně s Petrem Jarchovským.

Martina Formanová je feministka

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah se zpěvákem Karlem Gottem.

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za oscarového režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V rozhovoru pro časopis Moje psychologie v únoru 2018 Martina Formanová uvedla, že je feministka. 

Články o celebritě

Bývalá milenka slavných Martina Formanová: PRAVDA O TĚHOTENSTVÍ S GOTTEM! Bývalá milenka slavných Martina Formanová: PRAVDA O TĚHOTENSTVÍ S GOTTEM! Od 90. let tohle tajemství nosila v sobě! A teď s ním šla spisovatelka Martina Formanová (57) na svě... číst článek
Formanová šokovala: Těhotenství s Gottem nedopadlo! Formanová šokovala: Těhotenství s Gottem nedopadlo! Od 90. let tohle tajemství nosila v sobě! A teď s ním šla spisovatelka Martina Formanová (57) na svě... číst článek
„Sběratelka prezidentů“ Martina Formanová: Pavla a Čaputovou si odchytla v USA! Jak vzpomíná na ostatní mocnáře? „Sběratelka prezidentů“ Martina Formanová: Pavla a Čaputovou si odchytla v USA! Jak vzpomíná na ostatní mocnáře? Díky svému manželovi, uznávanému oscarovému režisérovi, zažila jeho žena setkání s významnými světov... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Lukáš Kovanda
Lukáš Kovanda
zobrazit profil Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Till Lindemann
Till Lindemann
zobrazit profil Týnuš Třešničková
Týnuš Třešničková
zobrazit profil Matthew McConaughey
Matthew McConaughey
zobrazit profil Barry Levinson
Barry Levinson