Martina Formanová

Datum narození: 9. 1. 1966
Místo narození: Brno
Profese: spisovatelka, scenáristka, modelka, herečka

Související celebrity

Životopis

Martina Formanová, někdejší přítelkyně Karla Gotta, se později stala třetí manželkou oscarového režiséra Miloše Formana.

Ještě coby vysokoškolačka (studovala scenáristiku na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze) se Martina Formanová, rozená Zbořilová, živila jako modelka. V USA, kam poprvé odletěla v osmadvaceti letetch, si zprvu vydělávala uklízením.

MARTINA FORMANOVÁ - JAK SBALILA GOTTA A FORMANA

Formanová se objevila v muzikálu

České veřejnosti je Martina Formanová známa jako autorka knih, které začaly vycházet po roce 2000, a to např. Skladatelka voňavého prádla, Trojdílné plavky, Nevěra po americku. Snědla dětem sladkosti či Povídky na tělo.

Zahrála si v tragikomedii Věry Chytilové Kopatem sem, kopytem tam nebo v muzikálu Dušana Rapoše Fontána pre Zuzanu 2. Podílela se na scénáři komedie Sestry, a to společně s Petrem Jarchovským.

Martina Formanová je feministka

O MARTINĚ FORMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V první polovině 90. letech 20. století měla Martina Zbořilová partnerský vztah se zpěvákem Karlem Gottem.

V roce 1999 se Martina Zbořilová provdala za oscarového režiséra Miloše Formana, s nímž se seznámila při konzultacích o své diplomce. V roce 1998 přivedla na svět dvojčata Andrewa a Jamese. Od roku 2012 rodina žila na lesní usedlosti v Connecticutu a přechodně také v New Yorku.

V rozhovoru pro časopis Moje psychologie v únoru 2018 Martina Formanová uvedla, že je feministka. 

Články o celebritě

Světoběžnice Formanová a Pořízková: Veselé vdovy v exotickém ráji! Světoběžnice Formanová a Pořízková: Veselé vdovy v exotickém ráji! Bez starostí i make-upu! Světoběžnice s českými kořeny Pavlína Pořízková (57) a Martina Formanová (5... číst článek
Krásná vnučka Miloše Formana Antonie kápla božskou: Tohle je můj přítel! Krásná vnučka Miloše Formana Antonie kápla božskou: Tohle je můj přítel! Byl by to opravdu hodně velký rozmar osudu, kdyby se Antonie Formanová (24) nevydala v uměleckých st... číst článek
Krásky Pořízková, Rolins, Benešová a spol.: SEXY PADESÁTKY! Krásky Pořízková, Rolins, Benešová a spol.: SEXY PADESÁTKY! Nikdo by jim jejich věk nehádal! Spojuje je mladistvý vzhled a životní elán, recept má ale každá z n... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Josef Jelínek
Josef Jelínek
zobrazit profil Josef Fousek
Josef Fousek
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová