Elizaveta Maximová

Elizaveta Maximová

Datum narození: 16. 3. 1992
Místo narození: Kazaň, Rusko
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Elizaveta Maximová, původem z Ruska, se na televizní obrazovce předvedla zejména rolí vražedkyně, dcery detektiva, v seriálu České televize Spravedlnost.

Na kariéru herečky se Elizaveta Maximová začala připravovat již v dětství, odkdy žije v Praze. Chodila do divadelních kroužků, zpívala a tančila. Po gymnáziu vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. Pod pedagogickým vedením Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky a Marka Němce absolvovala roku 2006, a to mj. rolí Niny Zarečné v Čechovově Rackovi.

ELIZAVETA MAXIMOVÁ VE SPRAVEDLNOSTI

Již během studia hostovala např. v Národním divadle v roli Hannah v Mayenburgově Kameni či v Prague Shakespeare Company v anglojazyčných rolích. Diváci mohli Elizavetu Maximovou vidět v Divadle Letí, v Divadle Na Fidlovačce, experimentálním prostoru NoD či ve sklepním prostoru H20.

Objevila se v seriálech Cesty domů, Vraždy v kruhu, Ohnivý kuře, Trpaslík či Polda, kde si zahrála dceru hlavního hrdiny poručíka Břízy v podání Davida Matáska, jenž se po letech probral z komatu do úplně jiných časů. Hlavní roli dcery-vražedkyně Lili kriminalisty v podání Ondřeje Vetchého si Elizaveta Maximová zahrála v trojdílné sérii České televize režiséra Petera Bebjaka Spravedlnost (2017), který do svého psychologického dramatu obsadil mj. Lukáše Vaculíka, Ondřeje Malého, Lenku Krobotovou, Jana Plouhara či Jitku Schneiderovou.

O ELIZAVETĚ MAXIMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Na stříbrném plátně Elizaveta Maximová debutovala v dramatu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví: Dezertér, jedné části trilogie Zahradnictví (2017), odehrávající se na pozadí nejdramatičtějších období 20. století a časově předchází dnes již kultovním snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách, a to leteckého radiotelegrafisty, majitele kadeřnického salonu a vlastníka zahradnictví.

Za vedlejší roli v dramatické minisérii Herec (2020) byla Elizaveta Maximová nominována na Českého lva.

 

Články o celebritě

Hvězdná módní show Zuzany Kubíčkové: Éterická Maxová, přešlap Smetany i fádní krása! Hvězdná módní show Zuzany Kubíčkové: Éterická Maxová, přešlap Smetany i fádní krása! Módní návrhářka Zuzana Kubíčková je známá svou elegancí a ženskostí, takže její přehlídku si málokdo... číst článek
Petr Vančura, přítel Jana Ciny, bojuje s covidem: Změny v Národním divadle a jídlo za dveřmi! Petr Vančura, přítel Jana Ciny, bojuje s covidem: Změny v Národním divadle a jídlo za dveřmi! Herec Petr Vančura (38), životní partner herce Jana Ciny (34), se teď aktuálně potýká s koronavirový... číst článek
Hanka Vagnerová, Elizaveta Maximová a spol.: Ve filmu plném sexu! Hanka Vagnerová, Elizaveta Maximová a spol.: Ve filmu plném sexu! Nejkontroverznější film roku, jak je snímek Hranice lásky nazýván, měl v pondělí v Karlových Varech ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Barbora Janatková
Barbora Janatková
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester