Pavel Batěk

Datum narození: 3. 1. 1975
Místo narození: Plzeň
Profese: herec, zpěvák, hudebník

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Pavel Batěk se do povědomí diváků dostal především díky televizním seriálům. Hlavní roli ve filmu poprvé ztvárnil v romantické komedii Zejtra napořád.

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se Pavel Batěk stal členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil významné role v inscenacích Vojcek, Macbeth či v muzikálu Donaha! Za Vojcka si vysloužil nominaci na cenu Thálie. Po 11 sezónách v Divadle na Vinohradech se v srpnu 2015 stal členem Činohry Národního divadla.

PAVEL BATĚK - HAJZL HO BAVIL

Před kamerou Pavel Batěk debutoval v krátkometrážním snímku Otázka pohledu (2005), kde se na place potkal s Lukášem Hlavicou či Bohumilem Kleplem. Posléze si zahrál v řadě televizních filmů. Roli, a to hned hlavní, na stříbrném plátně prvně ztvárnil v česko-slovenské romantické komedii Zejtra napořád (2014), kde klíčovou ženskou postavu zpodobnila Vica Kerekes.

Do povědomí široké veřejnosti se Pavel Batěk dostal především obsazením do zajímavých postav v řadě seriálů. Jmenujme např. Ordinace v růžové zahradě 2, Obchoďák, První Republika, Labyrint, Atentát, Ohnivý kuře, Mordparta či Bohéma, kde ztvárnil režiséra Otakara Vávru.

O PAVLU BAŤKOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svým bratrem Petrem Baťkem roku 1995 založil skupinu The End of Colours (The Doors revival), mezi jejíž známé skladby patří Sedmnáct barev ticha. Pavel Batěk, který v kapele zpívá, vystupoval také na letních akcích Živé obrazy, což byly netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji. Jeho hlas jste mohli slyšet mj. v projektu Salome, Pásmu písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru.

Pavel Batěk se tajně oženil s přítelkyní Janou Coufalovou.

 

Články o celebritě

Obermaierová, Krbová, Batěk... PŘEVRAT V ULICI! Obermaierová, Krbová, Batěk... PŘEVRAT V ULICI! V prosinci jí nečekaně vyšel pozitivní test na koronavirus. A i když měla Jaroslava Obermaierová (74... číst článek
Co odhalil druhý díl minisérie ČT Herec: Atentát na Sklenčku! Kvůli Štěpničkové! Co odhalil druhý díl minisérie ČT Herec: Atentát na Sklenčku! Kvůli Štěpničkové! Ve druhé části třídílné minisérie ČT Herec se Jan Cina (32) coby prodejný umělec Stanislav Láník dík... číst článek
Staříci: Debut Duška a Provazníka měl našlápnuto na deset Českých lvů. Uspěli herci Staříci: Debut Duška a Provazníka měl našlápnuto na deset Českých lvů. Uspěli herci Road movie Staříci, kterou podle vlastního scénáře natočili Martin Dušek a Ondřej Provazník, získala... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská