Pavel Batěk

Datum narození: 3. 1. 1975
Místo narození: Plzeň
Profese: herec, zpěvák, hudebník

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Pavel Batěk se do povědomí diváků dostal především díky televizním seriálům. Hlavní roli ve filmu poprvé ztvárnil v romantické komedii Zejtra napořád.

Ještě před závěrečnými zkouškami na DAMU se Pavel Batěk stal členem souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil významné role v inscenacích Vojcek, Macbeth či v muzikálu Donaha! Za Vojcka si vysloužil nominaci na cenu Thálie. Po 11 sezónách v Divadle na Vinohradech se v srpnu 2015 stal členem Činohry Národního divadla.

PAVEL BATĚK - HAJZL HO BAVIL

Před kamerou Pavel Batěk debutoval v krátkometrážním snímku Otázka pohledu (2005), kde se na place potkal s Lukášem Hlavicou či Bohumilem Kleplem. Posléze si zahrál v řadě televizních filmů. Roli, a to hned hlavní, na stříbrném plátně prvně ztvárnil v česko-slovenské romantické komedii Zejtra napořád (2014), kde klíčovou ženskou postavu zpodobnila Vica Kerekes.

Do povědomí široké veřejnosti se Pavel Batěk dostal především obsazením do zajímavých postav v řadě seriálů. Jmenujme např. Ordinace v růžové zahradě 2, Obchoďák, První Republika, Labyrint, Atentát, Ohnivý kuře, Mordparta či Bohéma, kde ztvárnil režiséra Otakara Vávru.

O PAVLU BAŤKOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svým bratrem Petrem Baťkem roku 1995 založil skupinu The End of Colours (The Doors revival), mezi jejíž známé skladby patří Sedmnáct barev ticha. Pavel Batěk, který v kapele zpívá, vystupoval také na letních akcích Živé obrazy, což byly netradiční prohlídky zámků v Ústeckém kraji. Jeho hlas jste mohli slyšet mj. v projektu Salome, Pásmu písní Karla Kryla pro zpěv, harfu, klarinet a kytaru.

Pavel Batěk se tajně oženil s přítelkyní Janou Coufalovou. V roce 2022 média přišla s infomací, že se rodiče dvou dětí rozvedli.

 

Články o celebritě

Přelétavý Petr Batěk se nezdá: Půl roku po rozchodu po boku jiné ženy... a s miminkem! Přelétavý Petr Batěk se nezdá: Půl roku po rozchodu po boku jiné ženy... a s miminkem! Je to půl roku, co Petr Batěk (50) přiznal, že jeho vztah s dcerou mocného producenta Leška Wronky M... číst článek
Hvězda První republiky Pavel Batěk: Rozvod a očistec! Jana otevřeně popsala, jak to bylo…  Hvězda První republiky Pavel Batěk: Rozvod a očistec! Jana otevřeně popsala, jak to bylo… Dlouho se zdálo, že herec Pavel Batěk (47) tvoří se svou ženou Janou (31) a dvěma dětmi spokojenou r... číst článek
Pražské bydlení herce Petra Baťka: Garsonka plná slonů a andělů! Pražské bydlení herce Petra Baťka: Garsonka plná slonů a andělů! Rodilý Plzeňák Petr Batěk (49) aktuálně dělí svůj čas mezi Prahu a Mikulov. Zatímco v hlavním městě ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Simona Vrbická Koptová
Simona Vrbická Koptová
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová