Anežka Rusevová | Celebwiki.cz

Anežka Rusevová

Datum narození: 21. 9. 1986
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Anežka Rusevová se do povědomí široké divácké obce dostala díky seriálům, a to zejména nekonečné novácké Ulici, kde ztvárnila postavu Venduly Maříkové.

Po maturitě byla Anežka Rusevová přijata na DAMU, obor činoherní herectví. Jejími pedagogy se tam stali Jaroslava Adamová, Michal Pavlata a Miroslava Pleštilová. Během studia absolvovala roční stáž na prestižní herecké německé škole Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch v Berlíně.

ANEŽKA RUSEVOVÁ – JAK JÍ POMOHL KNÍR?

Již při škole působila Anežka Rusevová mj. v Divadle Disk, dále pak v Divadle Na Prádle, Východočeském divadle Pardubice. Vidět jste ji mohli v Městském divadle Kladno, kde si zahrála v inscenacích Romance pro křídlovku, Soudné sestry či Donaha! nebo také v Divadle Bez zábradlí či v Divadle Bolka Polívky.

Kromě filmů se studenty FAMU Anežka Rusevová na stříbrném plátně debutovala menší rolí v romantickém válečném dramatu Anglické jahody (2008). Do svého televizního snímku Doktor pro zvláštní případy (2010) si ji vybral Ivan Pokorný.

O ANEŽCE RUSEVOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Posléze začala Anežka Rusevová bodovat v seriálech. Zahrála si v Nevinných lžích, Kriminálce Anděl, Vinařích, Ohnivém kuřeti či Atentátu. Nejvíce se divákům vryla do paměti zřejmě postavou Venduly Maříkové v nekonečném seriálu TV Nova Ulice, kam nastoupila roku 2016.

 

Články o celebritě

Seriál Ulice: Zkažené záběry, které vás pobaví Seriál Ulice: Zkažené záběry, které vás pobaví Střižna skrývá spoustu tajemství, díky machrům, kteří tu pracují, se potom můžete dívat na svižně se... číst článek
Smrt svůdníka a gaunera ze seriálu Ulice: Proč ho nechali zemřít Smrt svůdníka a gaunera ze seriálu Ulice: Proč ho nechali zemřít Konec spekulacím o tom, kdo příští týden zemře z rodiny Peškových v čele s Rudolfem Hrušínským ml. (... číst článek
Anežka Rusevová: Přepadli ji stejně jako v Ulici Anežka Rusevová: Přepadli ji stejně jako v Ulici Nebyla přepadena jen před kamerou! Anežka Rusevová (31), která ve čtvrtečním dílu Ulice přistihla zl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy
zobrazit profil Zuzana Šavrdová
Zuzana Šavrdová
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Marian Roden
Marian Roden
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská