Anežka Rusevová herečka | Celebwiki.cz

Anežka Rusevová

Datum narození: 21.9.1986
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Anežka Rusevová se do povědomí široké divácké obce dostala díky seriálům, a to zejména nekonečné novácké Ulici, kde ztvárnila postavu Venduly Maříkové.

Po maturitě byla Anežka Rusevová přijata na DAMU, obor činoherní herectví. Jejími pedagogy se tam stali Jaroslava Adamová, Michal Pavlata a Miroslava Pleštilová. Během studia absolvovala roční stáž na prestižní herecké německé škole Hochschule für Schauspielkunst Ernst Busch v Berlíně.

ANEŽKA RUSEVOVÁ – JAK JÍ POMOHL KNÍR?

Již při škole působila Anežka Rusevová mj. v Divadle Disk, dále pak v Divadle Na Prádle, Východočeském divadle Pardubice. Vidět jste ji mohli v Městském divadle Kladno, kde si zahrála v inscenacích Romance pro křídlovku, Soudné sestry či Donaha! nebo také v Divadle Bez zábradlí či v Divadle Bolka Polívky.

Kromě filmů se studenty FAMU Anežka Rusevová na stříbrném plátně debutovala menší rolí v romantickém válečném dramatu Anglické jahody (2008). Do svého televizního snímku Doktor pro zvláštní případy (2010) si ji vybral Ivan Pokorný.

O ANEŽCE RUSEVOVÉ ČTĚTE ZDE>> 

Posléze začala Anežka Rusevová bodovat v seriálech. Zahrála si v Nevinných lžích, Kriminálce Anděl, Vinařích, Ohnivém kuřeti či Atentátu. Nejvíce se divákům vryla do paměti zřejmě postavou Venduly Maříkové v nekonečném seriálu TV Nova Ulice, kam nastoupila roku 2016.

 

Další Herci

zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Ladislav Potměšil
Ladislav Potměšil