Jitka Sedláčková

Jitka Sedláčková

Datum narození: 8. 1. 1961
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Sedláčková se prosadila jak v divadle, tak v dabingu. Před kamerou ztvárnila desítky postav, a to zejména v seriálech, ale také televizních inscenacích.

Od dětství hrála na klavír. Na gymnáziu získala Jitka Sedláčková základy hereckého vzdělání pod vedením Ivana Vyskočila, které si prohloubila na DAMU. Poté následovala dvě krátká angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v Národním divadle v Brně. V roce Sametové revoluce zakotvila v Divadle pod Palmovkou. Zde hrála mj. v inscenacích Zdravý nemocný, Žebrácká opera, Tramvaj do stanice Touha či Kočka na rozpálené plechové střeše.

Vidět jste ji mohli i na jiných pražských scénách, jako jsou Semafor, Viola, Divadlo Bez zábradlí či Divadlo v Řeznické. V roce 2001 Jitka Sedláčková založila vlastní divadelní agenturu, která začala působit v Malém Nosticově divadle.

JITKA SEDLÁČKOVÁ NAFOTILA SEXY SNÍMKY

Až s příchodem do Prahy se Jitce Sedláčkové otevřely možnosti zahrát si i před kamerou. Když pomineme krátké filmy, tak menší roli dostala poprvé v dnes již téměř zapomenutém dramatu Uzavřený kruh (1989). V témže roce se objevila jako jedna z klíčových postav spolu s Ivou Janžurovou a Martou Vančurovou v televizním snímku Osmý div světa.

Herecká kariéra Jitky Sedláčkové je spjata více s televizní než filmovou produkcí. Zejména seriálových postav má na svém kontě již několik desítek, ať tedy šlo jen o vskutku drobné či malé vedlejší role. Ve více epizodách se objevila v seriálech, jako jsou např. Ententýky, První republika, Bezdružice, Rapl, Pustina či Polda.

O JITCE SEDLÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herecký profil Jitky Sedláčkové dotváří také její hojné obsazování v dabingu. Mluvila například v seriálech Melrose Place, Nemocnice Chicago Hope, Walker, Texas Ranger, Profesionálové ve filmu Hello, Dolly svůj hlas propůjčila Barbře Streisand, ve snímku Velké vítězství zase Geeně Davis.

Jitka Sedláčková má syna Filipa. S jeho otcem se po sedmnáctiletém vztahu rozešli.

 

Články o celebritě

Utajená svatba v zahraničí?! Sedláčková už používá Töpferovo příjmení! Utajená svatba v zahraničí?! Sedláčková už používá Töpferovo příjmení! Je to láska jako trám! Dohromady se herečka Jitka Sedláčková (61) a Pavel Töpfer (62) dali teprve př... číst článek
Moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková (50): Raduje se z miminka! Moderátorka Pošty pro tebe Ester Janečková (50): Raduje se z miminka! Tak se konečně dočkala. Moderátorka Ester Janečková (50) se na sociální síti pochlubila radostnou no... číst článek
Herečka Pavla Tomicová (60): VELKÉ STĚHOVÁNÍ PO KRACHU MANŽELSTVÍ! Herečka Pavla Tomicová (60): VELKÉ STĚHOVÁNÍ PO KRACHU MANŽELSTVÍ! Zanedlouho to bude rok, co Pavlu Tomicovou (60) kvůli herečce Kristýně Kociánové (37) opustil manžel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger
zobrazit profil Michael B. Jordan
Michael B. Jordan