Jitka Sedláčková | Celebwiki.cz

Jitka Sedláčková

Datum narození: 8. 1. 1961
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Sedláčková se prosadila jak v divadle, tak v dabingu. Před kamerou ztvárnila desítky postav, a to zejména v seriálech, ale také televizních inscenacích.

Od dětství hrála na klavír. Na gymnáziu získala Jitka Sedláčková základy hereckého vzdělání pod vedením Ivana Vyskočila, které si prohloubila na DAMU. Poté následovala dvě krátká angažmá v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v Národním divadle v Brně. V roce Sametové revoluce zakotvila v Divadle pod Palmovkou. Zde hrála mj. v inscenacích Zdravý nemocný, Žebrácká opera, Tramvaj do stanice Touha či Kočka na rozpálené plechové střeše.

Vidět jste ji mohli i na jiných pražských scénách, jako jsou Semafor, Viola, Divadlo Bez zábradlí či Divadlo v Řeznické. V roce 2001 Jitka Sedláčková založila vlastní divadelní agenturu, která začala působit v Malém Nosticově divadle.

JITKA SEDLÁČKOVÁ NAFOTILA SEXY SNÍMKY

Až s příchodem do Prahy se Jitce Sedláčkové otevřely možnosti zahrát si i před kamerou. Když pomineme krátké filmy, tak menší roli dostala poprvé v dnes již téměř zapomenutém dramatu Uzavřený kruh (1989). V témže roce se objevila jako jedna z klíčových postav spolu s Ivou Janžurovou a Martou Vančurovou v televizním snímku Osmý div světa.

Herecká kariéra Jitky Sedláčkové je spjata více s televizní než filmovou produkcí. Zejména seriálových postav má na svém kontě již několik desítek, ať tedy šlo jen o vskutku drobné či malé vedlejší role. Ve více epizodách se objevila v seriálech, jako jsou např. Ententýky, První republika, Bezdružice, Rapl, Pustina či Polda.

O JITCE SEDLÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herecký profil Jitky Sedláčkové dotváří také její hojné obsazování v dabingu. Mluvila například v seriálech Melrose Place, Nemocnice Chicago Hope, Walker, Texas Ranger, Profesionálové ve filmu Hello, Dolly svůj hlas propůjčila Barbře Streisand, ve snímku Velké vítězství zase Geeně Davis.

Jitka Sedláčková má syna Filipa. S jeho otcem se po sedmnáctiletém vztahu rozešli.

 

Články o celebritě

Jitku Sedláčkovou stála koronavirová karanténa zdraví: Odnesla to psychika! Jitku Sedláčkovou stála koronavirová karanténa zdraví: Odnesla to psychika! Koronavirové „prázdniny“, jimiž nás stát chránil před pandemií viru covid-19, působily na každého ji... číst článek
Terminátor elektřinou nešetří! Vánoční výzdoba Vémolova paláce u Prahy není pro každého Terminátor elektřinou nešetří! Vánoční výzdoba Vémolova paláce u Prahy není pro každého Vánoce se kvapem blíží, a tak je pomalu čas přemýšlet nad tím, jak moc letos vyzdobíme své příbytky.... číst článek
Svatý Jan pod Skalou: Neobjevená krása kousek od Karlštejna! Svatý Jan pod Skalou: Neobjevená krása kousek od Karlštejna! Za prvním českým poustevníkem Ivanem se můžete vypravit do Svatého Jana pod Skalou. Nachází se jen k... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Petr Polák
Petr Polák
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková