Andrej Hryc | Celebwiki.cz

Andrej Hryc

Datum narození: 30. 11. 1949
Přezdívka: Andy
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herec, dabér, diplomat, podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Andrej Hryc se českým divákům předvedl jako zloduch v dnes již kultovních Kamarád do deště I a II či svérázný otec rodiny Nekonečných v seriálu Ulice.

Absolvent VŠMU Andrej Hryc, přezdívaný Andy, jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě, kde byl jistou dobu i generálním ředitelem. Diváci jej mohli vidět v muzikálech v Hudebním divadle Karlín, Divadle Broadway, Divadle Hybernia a na Nové scéně v Bratislavě.

ANDREJ HRYC: KOLEGOVÉ KÁŽOU BLUDY

Na televizní obrazovce se Andrej Hryc poprvé objevil roku 1970. Ve filmu debutoval o pět let později, a to v komedii Sebechlebskí hudci, v níž hráli Pavel Trávníček, Josef Somr či Marián Labuda. Za svou kariéru ztvárnil Andrej Hryc desítky postav jak na stříbrném plátně, tak před TV kamerou. Uplatnil se i v rozhlase a také jako zkušený dabér.

České publikum si Andyho Hryce mohlo zapamatovat jako zloducha Bureše v dnes již kultovních krimi komediích Kamarád do deště (1988) a Kamarád do deště II (1992) s Lukášem Vaculíkem a Sagvanem Tofim v hlavních rolích.

Vedlejší úlohy Andrej Hryc zpodobnil v dramatu Útěk do Budíka (2002), v historickém snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008) nebo v kriminálce Příběh kmotra (2013), inspirované životem mafiána Františka Mrázka, jehož si zahrál Ondřej Vetchý.

Televizním divákům se Andrej Hryc představil především v roli cirkusáka a svérázného otce rodiny Borise Nekonečného v seriálu TV Nova Ulice, jehož manželku si v něm zahrála Lenka Vlasáková, otce Oldřich Lipský a dceru Zuzana Vejvodová.

O ANDREJI HRYCOVI ČTĚTE ZDE>>

Andrej Hryc se věnoval též politice a podnikání. Založil rádio Twist a v pozici jeho ředitele byl organizátorem řady veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky na Slovensku se stal vedoucím její ambasády.

Syn Andreje Hryce Hugo († 22) zemřel při autonehodě. Dcera Wanda se stala producentkou. Na MFF v Karlových Varech 2017 Wanda Adamík-Hrycová představila thriller Čára, v němž si kromě její otce zahráli mj. Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír a Zuzana Fialová.

 

 

Články o celebritě

„Superpřenašeči“ Beckhamovi: Manželé se nakazili koronavirem! Roznesli ho po světě „Superpřenašeči“ Beckhamovi: Manželé se nakazili koronavirem! Roznesli ho po světě Prominentní manželský pár David (45) a Victoria (46) Beckhamovi se podle některých zahraničních zdro... číst článek
Žhavé plážové hrátky sexy hvězdičky s kamarádkou! Kam až jí to zajela?! Žhavé plážové hrátky sexy hvězdičky s kamarádkou! Kam až jí to zajela?! Podzim klepe na dveře, ale pro některé je léto celoroční záležitostí. Svůdná hvězda reality show Ais... číst článek
Kopíruje Šeredovou? Buffonova kráska vytáhla dokonce i nápadně podobné plavky Kopíruje Šeredovou? Buffonova kráska vytáhla dokonce i nápadně podobné plavky Když si fotbalista Gianluigi Buffon (42) po rozvodu s Alenou Šeredovou (42) našel novou známost, svě... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Ondřej Vetchý
Ondřej Vetchý
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar