Andrej Hryc | Celebwiki.cz

Andrej Hryc

Datum narození: 30.11.1949
Přezdívka: Andy
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herec, dabér, diplomat, podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Andrej Hryc se českým divákům předvedl jako zloduch v dnes již kultovních Kamarád do deště I a II či svérázný otec rodiny Nekonečných v seriálu Ulice.

Absolvent VŠMU Andrej Hryc, přezdívaný Andy, jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě, kde byl jistou dobu i generálním ředitelem. Diváci jej mohli vidět v muzikálech v Hudebním divadle Karlín, Divadle Broadway, Divadle Hybernia a na Nové scéně v Bratislavě.

ANDREJ HRYC: KOLEGOVÉ KÁŽOU BLUDY

Na televizní obrazovce se Andrej Hryc poprvé objevil roku 1970. Ve filmu debutoval o pět let později, a to v komedii Sebechlebskí hudci, v níž hráli Pavel Trávníček, Josef Somr či Marián Labuda. Za svou kariéru ztvárnil Andrej Hryc desítky postav jak na stříbrném plátně, tak před TV kamerou. Uplatnil se i v rozhlase a také jako zkušený dabér.

České publikum si Andyho Hryce mohlo zapamatovat jako zloducha Bureše v dnes již kultovních krimi komediích Kamarád do deště (1988) a Kamarád do deště II (1992) s Lukášem Vaculíkem a Sagvanem Tofim v hlavních rolích.

Vedlejší úlohy Andrej Hryc zpodobnil v dramatu Útěk do Budíka (2002), v historickém snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008) nebo v kriminálce Příběh kmotra (2013), inspirované životem mafiána Františka Mrázka, jehož si zahrál Ondřej Vetchý.

Televizním divákům se Andrej Hryc představil především v roli cirkusáka a svérázného otce rodiny Borise Nekonečného v seriálu TV Nova Ulice, jehož manželku si v něm zahrála Lenka Vlasáková, otce Oldřich Lipský a dceru Zuzana Vejvodová.

O ANDREJI HRYCOVI ČTĚTE ZDE>>

Andrej Hryc se věnoval též politice a podnikání. Založil rádio Twist a v pozici jeho ředitele byl organizátorem řady veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky na Slovensku se stal vedoucím její ambasády.

Syn Andreje Hryce Hugo († 22) zemřel při autonehodě. Dcera Wanda se stala producentkou. Na MFF v Karlových Varech 2017 Wanda Adamík-Hrycová představila thriller Čára, v němž si kromě její otce zahráli mj. Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír a Zuzana Fialová.

 

 

Články o celebritě

Vyděšená hvězda Ulice Andy Hryc: Dceru na dovolené postihlo zemětřesení! Vyděšená hvězda Ulice Andy Hryc: Dceru na dovolené postihlo zemětřesení! Sužující chvíle strachu zažil herec Andy Hryc (70), když se dozvěděl, že v karibském ráji, kde jeho… číst článek
AUKCE BLESKU PRO TLAPKY: Kdo vyhrál košile s podpisy 24 českých herců? AUKCE BLESKU PRO TLAPKY: Kdo vyhrál košile s podpisy 24 českých herců? Letošní slavnostní vyhlášení cen Český lev se díky Blesku neslo v duchu pomoci. Přímo na červeném… číst článek
Vyděšený Andrej Hryc: Dceru s vnoučaty našel v zoufalém stavu! Hrozilo, že zemřou! Vyděšený Andrej Hryc: Dceru s vnoučaty našel v zoufalém stavu! Hrozilo, že zemřou! Slovenský herec Andrej Hryc (69), českým divákům známý ze seriálů Černí baroni či Ulice, zasahoval… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Petr Brukner
Petr Brukner
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner