Andrej Hryc herec | Celebwiki.cz

Andrej Hryc

Datum narození: 30.11.1949
Přezdívka: Andy
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herec, dabér, diplomat, podnikatel
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Andrej Hryc se českým divákům předvedl jako zloduch v dnes již kultovních Kamarád do deště I a II či svérázný otec rodiny Nekonečných v seriálu Ulice.

Absolvent VŠMU Andrej Hryc, přezdívaný Andy, jako divadelní herec působil ve Státním divadle v Košicích či na Nové scéně v Bratislavě, kde byl jistou dobu i generálním ředitelem. Diváci jej mohli vidět v muzikálech v Hudebním divadle Karlín, Divadle Broadway, Divadle Hybernia a na Nové scéně v Bratislavě.

ANDREJ HRYC: KOLEGOVÉ KÁŽOU BLUDY

Na televizní obrazovce se Andrej Hryc poprvé objevil roku 1970. Ve filmu debutoval o pět let později, a to v komedii Sebechlebskí hudci, v níž hráli Pavel Trávníček, Josef Somr či Marián Labuda. Za svou kariéru ztvárnil Andrej Hryc desítky postav jak na stříbrném plátně, tak před TV kamerou. Uplatnil se i v rozhlase a také jako zkušený dabér.

České publikum si Andyho Hryce mohlo zapamatovat jako zloducha Bureše v dnes již kultovních krimi komediích Kamarád do deště (1988) a Kamarád do deště II (1992) s Lukášem Vaculíkem a Sagvanem Tofim v hlavních rolích.

Vedlejší úlohy Andrej Hryc zpodobnil v dramatu Útěk do Budíka (2002), v historickém snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008) nebo v kriminálce Příběh kmotra (2013), inspirované životem mafiána Františka Mrázka, jehož si zahrál Ondřej Vetchý.

Televizním divákům se Andrej Hryc představil především v roli cirkusáka a svérázného otce rodiny Borise Nekonečného v seriálu TV Nova Ulice, jehož manželku si v něm zahrála Lenka Vlasáková, otce Oldřich Lipský a dceru Zuzana Vejvodová.

O ANDREJI HRYCOVI ČTĚTE ZDE>>

Andrej Hryc se věnoval též politice a podnikání. Založil rádio Twist a v pozici jeho ředitele byl organizátorem řady veřejných aktivit ve prospěch dětských domů, dobročinných organizací, např. Červeného kříže, Ligy proti rakovině, nadace Úsmev ako dar, nadace Twist kontra AIDS. Jako honorární konzul Seychelské republiky na Slovensku se stal vedoucím její ambasády.

Syn Andreje Hryce Hugo († 22) zemřel při autonehodě. Dcera Wanda se stala producentkou. Na MFF v Karlových Varech 2017 Wanda Adamík-Hrycová představila thriller Čára, v němž si kromě její otce zahráli mj. Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír a Zuzana Fialová.

 

 

Články o celebritě

Bohdalová zářila na premiéře: Nejprve v náruči Babiše, pak Hryce a motal se kolem ní i Adamec Bohdalová zářila na premiéře: Nejprve v náruči Babiše, pak Hryce a motal se kolem ní i Adamec Jen co Jiřina Bohdalová (87) vešla do Divadla Hybernia, kde se konala premiéra muzikálu Ox, stala… číst článek
Andrej Hryc po smrti syna: Chuť do života je zpět! Andrej Hryc po smrti syna: Chuť do života je zpět! Přežít vlastní dítě je to nejhorší, co může rodiče potkat. Své o tom ví herec Andrej Hryc (68), který… číst článek
Andrej Hryc otevřeně: Naštvaného Polívku srovnala až debata u slivovice Andrej Hryc otevřeně: Naštvaného Polívku srovnala až debata u slivovice Slovenský herec Andrej Hryc (68) v rozhovoru prozradil, proč byl s Bolkem Polívkou (68) na ostří… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek
zobrazit profil Lucy Liu
Lucy Liu
zobrazit profil Teresa Branna
Teresa Branna
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
zobrazit profil Miroslav Etzler
Miroslav Etzler