Ronnie Wood kytarista | Celebwiki.cz

Ronnie Wood

Datum narození: 1.7.1947
Místo narození: Middlesex, Spojené království
Profese: kytarista, skladatel, producent, zpěvák
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Rocker a malíř Ronnie Wood se proslavil v kapelách The Rolling Stones, The Faces a The Birds. Členem legendárních Rolling Stones se charismatický bouřlivák stal roku 1974.

Britská legenda Ronald David Wood, známý jako Ronnie Wood, byl nejmladším ze tří bratrů. Oba pracovali jako grafici a muzikanti, Art Wood zemřel v roce 2006 a Ted Wood o dva roky dříve.

RONNIE WOOD - NEVĚRA ZA 330 MILIONŮ

Hudebník, skladatel, producent, malíř Ronnie Wood, který kromě kytary a baskytary, jež ho nejvíce proslavily, hrál na harmoniku, saxofon, bicí a také zpívá, se na dráhu muzikanta dal roku 1964. Byl členem slavných kapel The Birds a The Faces, než roku 1974 zakotvil v již nesmrtelné kapele The Rolling Stones.

Jako řada slavných umělců se i Ronnie Wood potýkal s alkoholismem. Opakovaně se podrobil protialkoholní léčbě. V květnu 2017 podstoupil operaci plic kvůli rakovině. Rozhodl se odmítnout chemoterapii, aby nepřišel o vlasy.

Jeho díla mohli čeští milovníci umění obdivovat v létě 2003 v pražské Galerii Miro, kde vystavoval své grafiky, olejomalby, sítotisky a kresby. Bohatou tvorbu Ronnieho Wooda představuje publikace, v níž k nejpůsobivějším patří expresivní portrét zpěváka kapely Micka Jaggera.

O RONNIEM WOODOVI ČTĚTE ZDE>>

Ronnie Wood se ženil třikrát. S modelkou Krissy Findlay (zemřela 2005) se vzali roku 1971 a rozvedli se po sedmi letech. Ze vztahu vzašel syn Jesse Wood. V letech 1985 až 2008 byla jeho ženou modelka Jo Karslake, s níž měl syna Tyroneho a dceru Leah. Rozvedli se kvůli jeho nevěře s ruskou číšnicí Jekatěrinou Ivanovovou. Tento vztah vydržel asi 18 měsíců.

Poté Ronnie Wood žil necelé dva roky s trenérkou vodního póla, Brazilkou Anou Araujo. Sbohem si dali před svatbou. Třetí manželkou slavného rockera a bouřliváka se v prosinec 2012 stala herečka a divadelní producentka Sally Humphreys, s níž má dvojčata. Jmenují se Alice Rose Wood a Gracie Jane Wood.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jakub Ryba
Jakub Ryba
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil PSY (Park Jae-sang)
PSY (Park Jae-sang)
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels