Marek Brodský hudebník | Celebwiki.cz

Marek Brodský

Datum narození: 19.5.1959
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, textař, výtvarník, publicista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Hudebník a textař Marek Brodský, syn slavného herce Vlastimila Brodského, se prosadil též jako výtvarník a publicista. Po otci kromě talentu zdědil i deprese.

Po střední umělecko-průmyslové škole Marek Brodský krátce studoval animovanou tvorbu na FAMU. Posléze spolupracoval na krátkých filmech jako výtvarník a animátor. Dále se pak věnoval publicistice a výtvarné práci, konkrétně animovaným reklamám a grafice.

MAREK BRODSKÝ: ZABIJU SE LÍP NEŽ TÁTA

V roce 1983 stál Marek Brodský u zrodu kapely Nahoru po schodišti dolů band, jejímž byl frontonem, bubeníkem a textařem. Když skupinu roku 2005 opouštěl, odnesl si i její jméno Nahoru po schodišti dolů band a kapela nadále působila pod názvem Schodiště.

MAREK BRODSKÝ O SVÉM ALKOHOLISMU

K herectví se Marek Brodský dostal víceméně náhodně, když si ho režisér Vladimír Drha vybral do hlavní role své komedie o dospívající mládeži Dneska přišel nový kluk (1981). Společně s otcem Vladimírem Brodským si zahrál v humorné krimi Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Rozpuštěný a vypuštěný (1984).

Do jedné z ústředních postav Marka Brodského obsadili Václav Vorlíček a Miloš Macourek v seriálu Křeček v noční košili (1987). Po boku Jany Brejchové si zahrál v pohádce Juraje Herze Přezůvky štěstí (1986), což byla jeho poslední významnější role.

Společně s Ondřejem Besrem je Marek Brodský autorem knihy Celý to mám v mlze (2003), kde jsou kromě rozhovoru s hudebníkem uveřejněny některé z textů kapely Nahoru po schodišti dolů band. Ty Marek Brodský vydal v publikaci Zdrhám, zdrhám (2009).

O MARKOVI BRODSKÉM ČTĚTE ZDE>>

Bubeník, textař, výtvarník a publicista Marek Brodský je synem herce Vlastimila Brodského a tanečnice Bíby Křepelkové. Jeho nevlastní sestrou je herečka Tereza Brodská, kterou jeho otec měl v druhém manželství s kolegyní Janou Brejchovou.

Marek Brodský, který se stejně jako jeho otec celý život potýká s depresemi, byl třikrát ženatý. Má dceru Barboru Brodskou, jež je matkou syna Alberta (narozen 2012).

 

 

Další Umělci

zobrazit profil Jaroslav Róna
Jaroslav Róna
zobrazit profil Martin Janecký
Martin Janecký
zobrazit profil Osmany Laffita
Osmany Laffita
zobrazit profil Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Anet Antošová
Anet Antošová
zobrazit profil Šimon Caban
Šimon Caban
zobrazit profil Sára Saudková
Sára Saudková