Josef Trojan

Datum narození: 8. 1. 2001
Přezdívka: Krysák
Místo narození: Praha
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Josef Trojan se ve filmu poprvé objevil již ve čtyřech letech. Bylo to v pohádce Anděl Páně, kde hlavní roli ztvárnil jeho otec Ivan Trojan.

Talent měl Josef Trojan vskutku po kom podědit. Herci se stali jak jeho dědeček Ladislav, tak otec Ivan i matka Klára Pollertová-Trojanová. Kamarádi mu vymysleli přezdívku Krysák, jelikož se prý dokáže v obličeji natolik uvolnit, že vypadá jako krysa. Alespoň tak to student gymnázia v říjnu 2017 vysvětlil v show Jana Krause.

Na stříbrném plátně se Josef Trojan poprvé objevil jako čtyřletý chlapec v pohádce Jiřího Stracha natočené na motivy knihy Boženy Němcové Anděl Páně (2005), kde hlavní roli anděla Petronela ztvárnil jeho otec Ivan Trojan.

JOSEF TROJAN - CO POVÍDAL V POŘADU BOHDALOVÉ

Ve školáckém věku si Josef Trojan zahrál v psychologickém snímku Smíchov pláče, Brooklyn spí (2012), kde pro změnu jednu z postav ztvárnila jeho matka. Objevil se v hudební komedii Alice Nellis Revival (2013). Hlavní role dostal ve studentských filmech Ráchel a Domov. V celovečerním snímku Děti samotářů, který volně navazuje na již kultovní Samotáře, si zahrál už jako teenager.

Před televizní kamerou se Josef Trojan poprvé představil v deváté epizodě seriálu Svět pod hlavou s názvem Mrtvý muž (2017), ve které jednu z klíčových postav ztvárnil opět Ivan Trojan. Jeho syn v něm zpodobnil vojáka.

Opět s otcem si Josef Trojan zahrál v životopisném dramatu Šarlatán (2020). Za ztvárnění vedlejší role obdržel nominaci na Českého lva.

O JOSEFU TROJANOVI ČTĚTE ZDE>>

Josef Trojan má tři bratry: staršího Františka, mladšího Antonína a  nejmladšího Václava. Jejich strýc je producent a režisér Ondřej Trojan.

 

Články o celebritě

Nova sází na tajemno a známé tváře: Donutil „duchaří“ se synem, Havlová je vědma Nova sází na tajemno a známé tváře: Donutil „duchaří“ se synem, Havlová je vědma V zajetí hvězd a duchů se ponesou jarní noviny televize Nova! Herecké legendy Miroslava Donutila (72... číst článek
Onkologický pacient Švehlík: V Docentovi čekal na smrt Onkologický pacient Švehlík: V Docentovi čekal na smrt Ulehl na nemocniční lůžko, všude visely hadičky. Ten pocit zná i reálného života. Teď ovšem musel v ... číst článek
Trojanová o Trojanovi: Ze šedesáti procent s námi žije někdo jiný Trojanová o Trojanovi: Ze šedesáti procent s námi žije někdo jiný Minulou neděli to byl hit. První část třídílné minisérie Docent si na České televizi pustilo více ne... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Otmar Brancuzský
Otmar Brancuzský
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence