Kristýna Janáčková

Datum narození: 4. 9. 1981
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Janáčková, jedna z hvězd Cest domů, se divákům předvedla též jako sestřička v Ordinaci v růžové zahradě, dělnice v sitcomu Helena či lesba v seriálu Přístav.

Rodiče Kristýny Janáčkové doufali, že půjde v jejich šlépějích, a stane se lékařkou. To se ale spletli. Jejich dcera od dětství toužila být herečkou. Svůj sen si začala plnit již na gymnáziu, které ji nebavilo, a raději čas trávila v dramatickém souboru.

KRISTÝNA JANÁČKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O SVLÉKÁNÍ

Po gymplu se Kristýna Janáčková přihlásila na obor alternativní a loutkové divadlo na DAMU, ale neuspěla. Krátce nato začala hostovat ve zlínském divadle, kde též chodila na semináře. Ale ani to nebylo ono, tak se přestěhovala do Prahy.

Zpočátku bydlela u svého staršího bratra a pracovala ve vinárně. Našlo o ledajaký podnik, ale o Bokovku, kterou spoluvlastnil režisér Jan Hřebejk. První ji ale neobsadil on, ale Dušan Klein a jeho kolegové, od nichž dostala roli barmanky v mysteriózní krimi sérii Strážce duší (2003).

Pak si Kristýna Janáčková zahrála mj. princeznu Annu v Království potoků, studentku archeologie Kláru v Ďáblově lesti Jiřího Stracha, služku v Princezně Ano Hynka Bočana, sestřičku Kláru Tichou v Ordinaci v růžové zahradě 2, dělnici v sitcomu Helena či lesbu Danu v Přístavu.

Na stříbrném plátně se Kristýna Janáčková poprvé objevila v historickém dramatu režiséra a scénáristy Tomáše Mašína Tři sezóny v pekle (2009) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli.

Půvabnou tvář Kristýny Janáčkové mohli diváci zaregistrovat také v reklamních spotech (např. Mlčení bolí) a na pražských i oblastních divadelních scénách.

O KRISTÝNĚ JANÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kristýna Janáčková nedlouho poté, co se stala jednou z hvězd Cest domů, v únoru 2014 porodila svému partnerovi Michalu Škrabákovi syna Luise Frederika Janáčka. V dubnu 2021 přivedla na svět syna Elliota Olivera.

Herečka Kristýna Janáčková je švagrovou slavnější kolegyně Anny Geislerové, která má s jejím bratrem Zdeňkem Janáčkem dceru Stellu Ginger a syna Bruna Fidelia 

Články o celebritě

Marta Dřímal Ondráčková (39) se pochlubila radostnou novinkou: Miminko na cestě! Marta Dřímal Ondráčková (39) se pochlubila radostnou novinkou: Miminko na cestě! Moderátorka Marta Dřímal Ondráčková (39) se pochlubila velmi radostnou novinkou. Její rodina se rozr... číst článek
Zemřel Josef Abrhám (†82): Je mi to ukrutně líto, štká Zagorová! Jan Kačer neschopen slova... Zemřel Josef Abrhám (†82): Je mi to ukrutně líto, štká Zagorová! Jan Kačer neschopen slova... Česko dnes obletěla velmi smutná zpráva, že na věčnost se za svou milovanou manželkou Libuškou Šafrá... číst článek
Zpěvačka Lucie Bílá (56) slavila narozeniny: Mejdan rozzářil její syn Filip! Zpěvačka Lucie Bílá (56) slavila narozeniny: Mejdan rozzářil její syn Filip! Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Lucie Bílá dnes slaví své šestapadesáté narozeniny. A to v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Kateřina Pechová
Kateřina Pechová
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková
zobrazit profil Melissa Rauch
Melissa Rauch
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla