Kristýna Janáčková | Celebwiki.cz

Kristýna Janáčková

Datum narození: 4. 9. 1981
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristýna Janáčková, jedna z hvězd Cest domů, se divákům předvedla též jako sestřička v Ordinaci v růžové zahradě, dělnice v sitcomu Helena či lesba v seriálu Přístav.

Rodiče Kristýny Janáčkové doufali, že půjde v jejich šlépějích, a stane se lékařkou. To se ale spletli. Jejich dcera od dětství toužila být herečkou. Svůj sen si začala plnit již na gymnáziu, které ji nebavilo, a raději čas trávila v dramatickém souboru.

KRISTÝNA JANÁČKOVÁ – ROZHOVOR NEJEN O SVLÉKÁNÍ

Po gymplu se Kristýna Janáčková přihlásila na obor alternativní a loutkové divadlo na DAMU, ale neuspěla. Krátce nato začala hostovat ve zlínském divadle, kde též chodila na semináře. Ale ani to nebylo ono, tak se přestěhovala do Prahy.

Zpočátku bydlela u svého staršího bratra a pracovala ve vinárně. Našlo o ledajaký podnik, ale o Bokovku, kterou spoluvlastnil režisér Jan Hřebejk. První ji ale neobsadil on, ale Dušan Klein a jeho kolegové, od nichž dostala roli barmanky v mysteriózní krimi sérii Strážce duší (2003).

Pak si Kristýna Janáčková zahrála mj. princeznu Annu v Království potoků, studentku archeologie Kláru v Ďáblově lesti Jiřího Stracha, služku v Princezně Ano Hynka Bočana, sestřičku Kláru Tichou v Ordinaci v růžové zahradě 2, dělnici v sitcomu Helena či lesbu Danu v Přístavu.

Na stříbrném plátně se Kristýna Janáčková poprvé objevila v historickém dramatu režiséra a scénáristy Tomáše Mašína Tři sezóny v pekle (2009) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli.

Půvabnou tvář Kristýny Janáčkové mohli diváci zaregistrovat také v reklamních spotech (např. Mlčení bolí) a na pražských i oblastních divadelních scénách.

O KRISTÝNĚ JANÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kristýna Janáčková nedlouho poté, co se stala jednou z hvězd Cest domů, v únoru 2014 porodila svému partnerovi Michalu Škrabákovi syna Luise Frederika Janáčka. Herečka je švagrovou slavnější kolegyně Anny Geislerové, která má s jejím bratrem Zdeňkem Janáčkem dceru Stellu Ginger a syna Bruna Fidelia 

Články o celebritě

Hvězda Modrého kódu Chaloupková se zasnoubila! Nechtěné prozrazení? Hvězda Modrého kódu Chaloupková se zasnoubila! Nechtěné prozrazení? Sympatická herečka Vanda Chaloupková (28), hvězda primáckého seriálu Modrý kód, se bude vdávat! Na s... číst článek
Orlanda v Česku odchytila hvězda Ordinace! Katy Perry bude žárlit Orlanda v Česku odchytila hvězda Ordinace! Katy Perry bude žárlit Setkat se s hollywoodskou hvězdou, tak to by bral asi každý. Výjimkou není ani herečka známá z Ordin... číst článek
Bernášková z Vyprávěj musí děti omezovat v jídle. Nesmí mouku ani mléko Bernášková z Vyprávěj musí děti omezovat v jídle. Nesmí mouku ani mléko Postarat se o domácnost, udělat s dětmi úkoly, uvařit večeři... Hvězda seriálu Vyprávěj Jana Bernášk... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava