Ayelet Zurerová

Datum narození: 28. 6. 1969
Místo narození: Tel Aviv, Izrael
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Izraelská herečka Ayelet Zurerová se českým divákům představila jako Milada Horáková v dramatu Davida Mrnky Milada. Za tuto roli byla nominována na Českého lva.

Prvně se jedna z neúspěšnějších izraelských hereček Ayelet Zurerová na filmovém plátně objevila v dramatu Pour Sacha (1991), pojednávající o nežidovské dívce, která ač žije v přepychu ve Francii, se všeho vzdá a kvůli své lásce Sachovi začne žít a pracovat v izraelském kibucu na venkově. V roce 1967 se tam dokonce zúčastní se zbraní v ruce tzv. šestidenní války.

AYELET ZUREROVÁ – ROZHOVOR PRO REFLEX

V Hollywoodu zazářila v na Oscara nominovaném thrilleru Stevena Spielberga Mnichov (2005) v roli manželky příslušníka izraelské tajné služby Erica Bany. V USA si Ayelet Zurerová zahrála mj. ve filmech Úhel pohledu, Andělé a démoni či Ben Hur.

Ve své vlasti Ayelet Zurerová získala řadu ocenění, např. cenu Ophir, což je tamní obdoba Oscara, nebo cenu izraelské televizní Akademie. Na MFF v Haifě byla poctěna hvězdou na filmovém bulváru před budovou, v níž se festival pravidelně koná.

Režisér a scénárista David Mrnka společně s kolegou Robertem J. Conantem si Ayelet Zurerovou vybrali pro ztvárnění hlavní role v historickém dramatu Milada (2017), snímku inspirovaném osudem a životem Milady Horákové, popravené 27. června 1950. Za svůj výkon byla herečka nominována na Českého lva.

Rodiče Ajelet Zurerové byli židovští imigranti z východní Evropy. Roku 2003 se herečka vdala za Gilada Londovského, s nímž má syna Liada. Rodina se roku 2006 přestěhovala do Kalifornie.

 

Další Herci

zobrazit profil Anette Nesvadbová
Anette Nesvadbová
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Pamela  Anderson
Pamela Anderson
zobrazit profil Gugu Mbatha-Raw
Gugu Mbatha-Raw
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler