Jiří Zmožek hudebník | Celebwiki.cz

Jiří Zmožek

Datum narození: 21.2.1943
Místo narození: Otrokovice
Profese: skladatel, zpěvák, textař, klavírista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Skladatel zpěvák a textař Jiří Zmožek napsal stovky písní pro řadu hvězd československého hudebního nebe. Jedním z hitů, který složil a nazpíval sám, byla píseň Už mi, lásko, není 20 let.

Hudebník Jiří Zmožek pracoval na dole Klement Gottwald, posléze jako prodavač knih a gramodesek. Složil stovky skladek pro řadu českých interpretů. Zřejmě největším hitem, který napsal pro sebe, se stala píseň Už mi, lásko, není 20 let, dále pak písně Říkej mi táto nebo Otče můj.

JIŘÍ ZMOŽEK A OBŘÍ NÁDOR NA KRKU

Jako skladatel Jiří Zmožek spolupracoval s hvězdami totalitního popového nebe, jakými byli Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Helena Vondráčková či Věra Špinarová.

V roce 1985 Jiří Zmožek složil hudbu (text Zdeněk Rytíř) k songu Nejhezčí dárek, který nazpívalo na pět desítek zpěváků. Kromě něj třeba Iveta Bartošová, Michal David, Petra Janů, Dalibor Janda, Lenka Filipová, Václav Neckář či Jiří Korn.

V polovině 90. let 20. století se po podnikatelském a zároveň také rodinném krachu někdejší hitmaker Jiří Zmožek upnul k víře v Boha a začal se věnovat skládání křesťanských písní a duchovní službě v různých církvích, mj. v římskokatolické.

O JIŘÍM ZMOŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

V prvním manželství měl Jiří Zmožek dceru a syna Marcela, který se stal též skladatelem, zpěvákem a textařem. S druhou ženou, jež v době jejich sňatku byla již opakovaně matkou, počal jednoho potomka.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Viktor Dyk
Viktor Dyk
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Alexandr Kopka
Alexandr Kopka
zobrazit profil Jiří Michálek
Jiří Michálek
zobrazit profil František Janeček
František Janeček