Tomáš Hyka

Datum narození: 23. 3. 1993
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 72 kg
Výška: 180 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Hokejový útočník Tomáš Hyka, který se roku 2017 stal členem české reprezentace, svůj první gól v zámořské NHL vstřelil v únoru 2018 v barvách Las Vegas Golden Knights.

S hokejem Tomáš Hyka začínal v BK Mladá Boleslav, kde prošel dorostem. Od roku 2011 dvě sezony útočil za Gatineau Olympiques (QMJHL), dále pak hrál za Färjestads BK (Švédsko) a VIK Västerås HK (SWE2), aby se roku 2014 vrátil do BK Mladá Boleslav, který již působil v české extralize.

TOMÁŠ HYKA - ROZHOVOR NEJEN O MĚSTĚ HŘÍCHŮ

Hyka v NHL bodoval jako nováček

Členem reprezentace se Tomáš Hyka stal roku 2017, kdy český tým skočil sedmý na mistrovství světa, které se konalo v Německu a ve Francii. Trenér Josef Jandač jej roku 2018 nominoval do sestavy na MS v Dánsku, kde nároďák vybruslil opět sedmé místo.

O TOMÁŠI HYKOVI ČTĚTE ZDE>>

V únoru 2018 vstřelil svůj první gól v NHL. Tým Las Vegas Golden Knights, jehož byl tehdy nováčkem, i díky němu rozdrtil Vancouver 6:3. Záhy byl útočník Tomáš Hyka draftován do mužstva Chicago Wolves (AHL).

Coby útočník ruského Čeljabinsku (KHL) byl Tomáš Hyka nominován do české hokejové reprezentace na ZOH 2022 v Pekingu, kde tým vypadl v osmifinále.

O ZOH V PEKINGU ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Doping a 116 kilo. Mandát se odrazil ze dna: Pan Varaďa si mě vzal do parády Doping a 116 kilo. Mandát se odrazil ze dna: Pan Varaďa si mě vzal do parády Nohy zase kmitají extrémně rychle. Jan Mandát začíná připomínat Jana Mandáta z éry před svým dopingo... číst článek
Varaďa úřaduje, Pardubice propouštět nebudou. Uloví v zimě další eso? Varaďa úřaduje, Pardubice propouštět nebudou. Uloví v zimě další eso? Nejvíc posílíte, když toho moc neuděláte. Pokud víte, že jste postavili extrémně silný tým, tak nemá... číst článek
Pardubice zdražily vstupné o třetinu, přesto trhly rekord. Dědek ví proč Pardubice zdražily vstupné o třetinu, přesto trhly rekord. Dědek ví proč Na pražské Letné a v Edenu si náramně pochvalují, s jakou vervou se fanoušci Sparty a Slavie pustili... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil Nikola  Sudová
Nikola Sudová
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Luboš Hilgert ml.
Luboš Hilgert ml.
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková