Trine Dyrholm

Trine Dyrholm

Datum narození: 15. 4. 1972
Místo narození: Odense, Dánsko
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Dánská herečka Trine Dyrholm, která sklízí úspěchy též jako zpěvačka, je držitelkou Stříbrného medvěda za nejlepší ženský herecký výkon v koprodukčním dramatu Komuna.

Již ve čtrnácti letech si Trine Dyrholm se skupinou The Moonlighters vyzpívalana třetí místo na Eurovision Song. Pak se objevila v několika reklamách. Na filmovém plátně debutovala hlavní rolí v melodramatu Springflod (1990). Poté vystudovala herectví.

TRINE DYRHOLM HVĚZKOU MFF KARLOVY VARY

Kromě řady dánských filmů, jako jsou např. Rodinná oslava, Lepší svět, Královská aféra, V Číně jedí psy, Do tvých rukou, Nico, 1988 nebo Unga Astrid si Trine Dyrholm zahrála i v zahraničních snímcích. Za zmínku stojí německé drama Bungalov.

V roce 2016 Trine Dyrholm získala na Berlinale Stříbrného medvěda za nejlepší ženský herecký výkon v koprodukčním dramatu Komuna. Zahrála si v seriálech Pohádky Hanse Christiana Andersena či Dědictví.

Prosadila se též na divadelních prknech, a to zejména v show Mr. Nice Guy, z níž tři písně Trine Dyrholm vyšly na desce, která se roku 2005 vyšplhala mezi Top 5.

S televizním režisérem Niclasem BendixenemTrine Dyrholm syna Aksela (narozen 2009).

 

Další Herci

zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Radúz Mácha
Radúz Mácha
zobrazit profil Sára Korbelová
Sára Korbelová
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský
zobrazit profil René Přibil
René Přibil