Václav Kuneš tanečník, choreograf | Celebwiki.cz

Václav Kuneš

Datum narození: 19.5.1975
Místo narození: Praha
Profese: tanečník, choreograf
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Tanečník Václav Kuneš, který je držitelem cen za choreografii Small hour, se se svým souborem 420PEOPLE proslavil jak v Česku, tak v zahraničí.

Již v dětství chodil do Lidové školy umění, kde navštěvoval hodiny pohybové výchovy a hry na klavír. Posléze Václav Kuneš studoval na pražské Taneční konzervatoři. V roce 1993 uspěl v konkurzu a získal angažmá v nizozemském Nederlands Dans Theater 2.

VÁCLAV KUNEŠ - VE STARDANCE MÍSTO RÉVAIE

V letech 1998 až 2004 byl Václav Kuneš členem Nederlands Dans Theater, kde pracoval po boku světových hvězd. Posléze se vydal na dráhu nezávislého tanečníka a choreografa. V letech 2005 až 2006 tančil v New National Theater Tokio.

Spolupracoval s Jiřím Kyliánem jako asistent choreografa. Připravoval nastudování některých jeho děl, např. ve Finském národním baletu, Basel Ballet, baletu milánské La Scaly, Oper am Rhein v Düsseldorfu, Baletu ND v Praze. Václav Kuneš tančil na scénách v mnoha státech Evropy, Ameriky, Asie i Austrálie.

S bývalou kolegyní z Holandska Natašou Novotnou Václav Kuneš roku 2007 založil soubor současného tance 420PEOPLE, jehož se stal uměleckým ředitelem. Pro soubor, který je známý jak v Česku, tak v zahraničí, vytvořil mnoho choreografií, mj. Small hour, Golden crock, Mirage či Fairy queen.

Václav Kuneš byl roku 2005 v Cannes nominován na Cenu Tanečník roku. Za choreografii Small Hour získal Cenu Sazky a Divadelních novin (2007) a Cenu Divadelního institutu (2008). Byl též nominován na Cenu Thálie, a to za mimořádný jevištní výkon - Balet, pantomima a jiné tanečně-dramatické žánry.

V roce 2018 Václav Kuneš dostal příležitost zasednout v porotě úspěšné show České televize StarDance…když hvězdy tančí.

O VÁCLAVU KUNEŠOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou, která je původem z Japonska, se seznámil v Nederlands Dans Theater, kde také tančila. Mají spolu dceru Aine. Vztah ale nevydržel a jeho přítelkyní se stala moderátorka Kristina Kloubková. Pár se po roce a půl rozešel. Posléze se ale dal zase dohromady.

 

Články o celebritě

Revoluce ve StarDance: Samá nová jména! Co bude s Ebenem a Kostkovou?! Revoluce ve StarDance: Samá nová jména! Co bude s Ebenem a Kostkovou?! StarDance se otřásá v základech! S jubilejní desátou řadou došlo k výměně všech tanečníků i půlky… číst článek
Do poroty nepatří! Diváci se bouří kvůli Genzerovi ve StarDance! Do poroty nepatří! Diváci se bouří kvůli Genzerovi ve StarDance! Jubilejní desátá řada StarDance… aneb když hvězdy tančí s sebou přináší spoustu novinek. Například… číst článek
Revoluce ve StarDance před jubilejní řadou: Co bude s Ebenem a Kostkovou? Revoluce ve StarDance před jubilejní řadou: Co bude s Ebenem a Kostkovou? Očekávaná řada oblíbené taneční show přinese řadu překvapivých změn. Mění se kompletně složení profesionálních… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Marie Míková
Marie Míková
zobrazit profil Ivan Martin Jirous
Ivan Martin Jirous
zobrazit profil Jan Bursa
Jan Bursa
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Robin Ondráček
Robin Ondráček
zobrazit profil Ivan Kotmel
Ivan Kotmel
zobrazit profil Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
zobrazit profil Iva Havránková
Iva Havránková