Alena Doláková

Datum narození: 17. 9. 1989
Místo narození: Vyškov
Profese: herečka, tanečnice
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alena Doláková zazářila v roli tanečnice Marie v dramatu Zrcadla ve tmě. Proslavily ji též texty, které psala jako Zrzka v Hollywoodu pro Reflex.cz.

Na jevišti Alena Doláková stála poprvé již ve čtyřech letech, a to v Národním divadle Brno. Po absolvování JAMU začala působit v divadle Kašpar. Profesionálně se věnovala tanci, naučila se hrát na klavír a zpívat.

ALENA DOLÁKOVÁ EXKLUZIVNĚ Z HOLLYWOODU

Doláková pracovala v Los Angeles

Hrála také v Letters to Eric Company v Anglii nebo v originálním znění v inscenaci Skleněný zvěřince v Prague Playhouse. Alena Doláková pracovala též na několika nezávislých projektech v Los Angeles, odkud psala mj. pro Reflex.cz jako Zrzka v Hollywoodu.

Demonstrantku si Alena Doláková zahrála v seriálu Kancelář Blaník, Holenu v pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři, sekretářku ve filmech Ztraceni v Mnichově a Gankster Ka, komornou v sérii Já, Mattoni či svůdnou kolegyni hlavního hrdiny v podání Michala Suchánka v komedii Jána Nováka Pepa.

Alena Doláková umí čtyři jazyky

Hlavní roli taničnice Marie Alena Doláková dostala v dramatu Zrcadla ve tmě, za niž byla v roce 2021 nominována ne Cenu české filmové kritiky.

Díky svým jazykovým znalostem (umí čtyři) se Alena Doláková objevila třeba v koprodukčním životopisném dramatu Mezihra v Praze.

O ALENĚ DOLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Hanbaté mecheche krasavic: Mesarošová neuhlídala zadek! Hanbaté mecheche krasavic: Mesarošová neuhlídala zadek! Všude samá prsa! Tak vypadala akce Playboy Secret Lounge v pražském Empire Hall ve Slovanském domě, ... číst článek
Poslední rozloučení s Janem Pokorným (†39): Stylista tajil obrovskou tragédii! Poslední rozloučení s Janem Pokorným (†39): Stylista tajil obrovskou tragédii! Jako černá vdova dorazila Jitka Čvančarová (44) na pohřeb stylisty Honzy Pokorného (†39), který se 1... číst článek
Zásadní momenty pohřbu stylisty Pokorného (†39): Zhroucený manžel na jedné straně, přítel na druhé! Zásadní momenty pohřbu stylisty Pokorného (†39): Zhroucený manžel na jedné straně, přítel na druhé! Poslední sbohem stylistovi Janu Pokornému (†39) přišli dát téměř všichni, se kterými spolupracoval, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Talia Balsam
Talia Balsam
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka