Alena Doláková

Datum narození: 17. 9. 1989
Místo narození: Vyškov
Profese: herečka, tanečnice
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alena Doláková zazářila v roli tanečnice Marie v dramatu Zrcadla ve tmě. Proslavily ji též texty, které psala jako Zrzka v Hollywoodu pro Reflex.cz.

Na jevišti Alena Doláková stála poprvé již ve čtyřech letech, a to v Národním divadle Brno. Po absolvování JAMU začala působit v divadle Kašpar. Profesionálně se věnovala tanci, naučila se hrát na klavír a zpívat.

ALENA DOLÁKOVÁ EXKLUZIVNĚ Z HOLLYWOODU

Doláková pracovala v Los Angeles

Hrála také v Letters to Eric Company v Anglii nebo v originálním znění v inscenaci Skleněný zvěřince v Prague Playhouse. Alena Doláková pracovala též na několika nezávislých projektech v Los Angeles, odkud psala mj. pro Reflex.cz jako Zrzka v Hollywoodu.

Demonstrantku si Alena Doláková zahrála v seriálu Kancelář Blaník, Holenu v pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři, sekretářku ve filmech Ztraceni v Mnichově a Gankster Ka, komornou v sérii Já, Mattoni či svůdnou kolegyni hlavního hrdiny v podání Michala Suchánka v komedii Jána Nováka Pepa.

Alena Doláková umí čtyři jazyky

Hlavní roli taničnice Marie Alena Doláková dostala v dramatu Zrcadla ve tmě, za niž byla v roce 2021 nominována ne Cenu české filmové kritiky.

Díky svým jazykovým znalostem (umí čtyři) se Alena Doláková objevila třeba v koprodukčním životopisném dramatu Mezihra v Praze.

O ALENĚ DOLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Světová premiéra filmu Jan Žižka: Šebrle s novou láskou i Agáta se Soukupem! A slet zahraničních hvězd Světová premiéra filmu Jan Žižka: Šebrle s novou láskou i Agáta se Soukupem! A slet zahraničních hvězd Velkofilm Petra Jákla (48) Jan Žižka se dočkal světové premiéry. Té patří pondělní večer ve Slovansk... číst článek
Skvělá zpráva pro fanoušky Ulice: Pagáčová opět s Rumlem! Skvělá zpráva pro fanoušky Ulice: Pagáčová opět s Rumlem! Pro mnohé byl seriálový pár Patricie Pagáčová (33) a Matouš Ruml (36) důvodem, proč nekonečný seriál... číst článek
Co si myslí celebrity o manželství pro všechny či zrušení práva na potrat? Co si myslí celebrity o manželství pro všechny či zrušení práva na potrat? Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech jsme se zeptali celebrit, jaký mají názor na s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil Marko Igonda
Marko Igonda
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek