Alena Doláková

Datum narození: 17. 9. 1989
Místo narození: Vyškov
Profese: herečka, tanečnice
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alena Doláková zazářila v roli tanečnice Marie v dramatu Zrcadla ve tmě. Proslavily ji též texty, které psala jako Zrzka v Hollywoodu pro Reflex.cz.

Na jevišti Alena Doláková stála poprvé již ve čtyřech letech, a to v Národním divadle Brno. Po absolvování JAMU začala působit v divadle Kašpar. Profesionálně se věnovala tanci, naučila se hrát na klavír a zpívat.

ALENA DOLÁKOVÁ EXKLUZIVNĚ Z HOLLYWOODU

Doláková pracovala v Los Angeles

Hrála také v Letters to Eric Company v Anglii nebo v originálním znění v inscenaci Skleněný zvěřince v Prague Playhouse. Alena Doláková pracovala též na několika nezávislých projektech v Los Angeles, odkud psala mj. pro Reflex.cz jako Zrzka v Hollywoodu.

Demonstrantku si Alena Doláková zahrála v seriálu Kancelář Blaník, Holenu v pohádce Jana a Zdeňka Svěrákových Tři bratři, sekretářku ve filmech Ztraceni v Mnichově a Gankster Ka, komornou v sérii Já, Mattoni či svůdnou kolegyni hlavního hrdiny v podání Michala Suchánka v komedii Jána Nováka Pepa.

Alena Doláková umí čtyři jazyky

Hlavní roli taničnice Marie Alena Doláková dostala v dramatu Zrcadla ve tmě, za niž byla v roce 2021 nominována ne Cenu české filmové kritiky.

Díky svým jazykovým znalostem (umí čtyři) se Alena Doláková objevila třeba v koprodukčním životopisném dramatu Mezihra v Praze.

O ALENĚ DOLÁKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Co si myslí celebrity o manželství pro všechny či zrušení práva na potrat? Co si myslí celebrity o manželství pro všechny či zrušení práva na potrat? Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech jsme se zeptali celebrit, jaký mají názor na s... číst článek
Letošní Vary ovládlo erotické dusno: Festival spálených podprsenek! Letošní Vary ovládlo erotické dusno: Festival spálených podprsenek! Odhalené dekolty, sexy křivky, rozparky až k spodnímu prádlu a hlavně... Žádné podprsenky. Slavnostn... číst článek
Zahájení festivalu ve Varech: 10 NEJ momentů! Rozlítaná Bohdalka i chybějící hvězdy Zahájení festivalu ve Varech: 10 NEJ momentů! Rozlítaná Bohdalka i chybějící hvězdy 56. ročník filmového festivalu v Karlových Varech právě začal. Oficiální zahájení bylo jako vždy pln... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ulrike Kotajná
Ulrike Kotajná
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová