David Drábek

David Drábek

Datum narození: 18. 6. 1970
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Profese: dramatik, režisér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Dramatik a režisér David Drábek je autorem řady úspěšných divadelních her. Získaly jak Cenu Alfréda Radoka, tak ocenění Česká hra roku. Ve vztazích již tak dobrý není.

Vystudoval filmovou a divadelní vědu na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (1995) a potom David Drábek nastoupil jako dramaturg do Moravského divadla v Olomouci (1996 až 2000).

DAVID DRÁBEK - ROZHOVOR PRO REFLEX.CZ

Své první divadelní hry David Drábek uvedl v olomouckém studiu Hořící žirafy, které založil. Režíroval v Divadle Minor, v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Divadle na Vinohradech či v Národním divadle. Jeho hry dobyly i zahraniční pódia.

Do povědomí širší divácké obce se David Drábek dostal mj. kontroverzní rozhlasovou hrou Koule, která se zabývá dopingem ve sportu.

Za svou tvorbu David Drábek získal Cenu Alfréda Radoka, a to za hry Jana z parku, Akvabely a Náměstí bratří Mašínů, která dostala také ocenění Česká hra roku 2009. Českou hrou roku se staly i jeho další představení, tedy Noc oživlých mrtvol nebo Jedlíci čokolády.

O DAVIDU DRÁBKOVI ČTĚTE ZDE>>

Žil s herečkou Janou Bernáškovou, s níž má dceru Justýnu. Rozvedli se kvůli jeho vztahu s herečkou Henrietou Hornáčkovou. Jejich dvouleté manželství skončilo na jaře 2016.

 

 

 

Články o celebritě

Bernášková (41) vyvedla půvabnou dceru Justýnu (15): Mladší kopie! Bernášková (41) vyvedla půvabnou dceru Justýnu (15): Mladší kopie! Herečka Jana Bernášková (41), která se proslavila coby účetní Iveta v seriálu Vyprávěj, má za sebou ... číst článek
Náhlá smrt „šlapeťáka“ Radana Dolejše (†57): První slova manželky! Náhlá smrt „šlapeťáka“ Radana Dolejše (†57): První slova manželky! Scenárista, dramaturg, publicista a muzikant Radan Dolejš (†57), jehož v neděli večer nalezli doma b... číst článek
Umřels, ale jen tak trochu! Smrt Šlapeťáka Radana Dolejše (†57) zdrtila jeho přátele a kolegy Umřels, ale jen tak trochu! Smrt Šlapeťáka Radana Dolejše (†57) zdrtila jeho přátele a kolegy Náhlá smrt scenáristy a frontmana kapely Patrola Šlapeto Radana Dolejše (†57) zaskočila většinu show... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alexandr Bortnikov
Alexandr Bortnikov
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Sarah Brandner
Sarah Brandner
zobrazit profil Dee Ocleppo
Dee Ocleppo
zobrazit profil Eva Muková
Eva Muková
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl