Aleš Juchelka

Datum narození: 18. 4. 1976
Místo narození: Ostrava
Profese: politik hnutí ANO, moderátor, scenárista, dramaturg
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Moderátor Aleš Juchelka ve volbách 2021 obhájil poslanecký mandát za hnutí ANO. V letech 2010 až 2014 byl zastupitelem města Ostravy za TOP 09.

Vystudoval obor ekonomie na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Této profesi se ale Aleš Juchelka nevěnoval, nýbrž dělal moderátora v Radiu Čas a v Českém rozhlase.

ALEŠ JUCHELKA - ZEMŘEL MU SYN OLIVER, BYLO MU 10

V roce 1998 se Aleš Juchelka stal zaměstnancem České televize, kde pracoval jako scenárista, dramaturg a moderátor. Mj. se podílel na pořadu Ta naše povaha česká a dvanáct let moderoval seriál Medúza. S Richardem Krajčem uváděl Anděly 2008.

Aleš Juchelka byl jednatelem a společníkem firem OCCAM PR, BESKYD TOUR SERVIS a YOU STORY UP!.

Juchelka vyměnil TOP 09 za ANO

V komunálních volbách 2010 se Aleš Juchelka coby lídr kandidátky TOP 09 stal ostravským zastupitelem. Ve volbách 2014 mandát neobhájil. Ze strany rok nato vystoupil.

V parlamentních volbách 2017 Aleš Juchelka získal křeslo ve Sněmovně, a to jako nestraník za hnutí ANO 2011. V komunálních volbách 2018 již coby člen hnutí Andreje Babiše kandidoval do Zastupitelstva městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, ale neuspěl.

V parlamentních volbách 2021 obhájil post v dolní komoře.

O ALEŠI JUCHELKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Terezou měl Aleš Juchelka dva syny a dceru.

 

Články o celebritě

Hádky, obstrukce i hrozby soudem! Spory o radní ČT a rozhlasu provázely i narážky na „sněmovní kapry“ Hádky, obstrukce i hrozby soudem! Spory o radní ČT a rozhlasu provázely i narážky na „sněmovní kapry“ Opoziční kritika provázela ve Sněmovně schvalování sporného vládního návrhu na změnu výběru radních ... číst článek
„Je opilá?!“ Spadly z nás emoce, brání se mluvčí Pavla po vlně kritiky. Zastal se jí i generál „Je opilá?!“ Spadly z nás emoce, brání se mluvčí Pavla po vlně kritiky. Zastal se jí i generál „Ta paní v modrém, asi tisková prezidenta Pavla, je opilá, nebo ne? Dost tu radost ztrapňuje,“uvedl ... číst článek
Pohled do zákulisí štábů Pavla a Babiše: Guláš, řízečky, koláčky i halušky Pohled do zákulisí štábů Pavla a Babiše: Guláš, řízečky, koláčky i halušky I během těchto voleb ve štábu Petra Pavla ve Fóru Karlín a u Andreje Babiše na Chodově nechybí bohat... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Jan Sobotka
Jan Sobotka
zobrazit profil Antonín Tesařík
Antonín Tesařík
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Robin Povšík
Robin Povšík
zobrazit profil Patrik Kunčar
Patrik Kunčar
zobrazit profil Jan Richter
Jan Richter
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková