Eliška Olšáková

Eliška Olšáková

Datum narození: 29. 6. 1968
Místo narození: Slavičín
Profese: politička hnutí STAN, pedagožka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí STAN Eliška Olšáková coby starostka města Valašské Klobouky v parlamentních volbách 2021 získala křeslo ve Sněmovně. Zvolena byla ve Zlínském kraji.

Po gymnáziu Eliška Olšáková začala pracovat na Městský úřad ve Valašských Kloboukách v odboru matriky a evidence obyvatel, jehož se roku 2002 stala šéfkou. Vysokoškolské vzdělání si doplnila na Univerzitě Tomáše Bati, kde absolvovala obor sociální pedagogika.

K politice Elišku Olšákovou přivedla touha po změně ve Valašských Kloboukách, kde s rodinou žije. V komunálních volbách 2014 se stala zastupitelkou a posléze i tamní starostkou. Ve volbách 2018 oba posty obhájila. V roce 2019 byla zvolena předsedkyní Krajského shromáždění Zlínského kraje Sdružení místních samospráv ČR.

Olšákové pomohly preferenční hlasy

Po neúspěch v krajských volbách 2016, kdy skončila jako druhá náhradnice, se Eliška Olšáková již jako členka hnutí STAN do Zastupitelstva Zlínského kraje dostala ve volbách 2020.

Díky preferenčním hlasům, které ji v parlamentních volbách 2021 ze čtvrté příčky zlínské kandidátky koalice Piráti a Starostové vynesly na druhou, získala poslanecký mandát.

Mezi koníčky Elišky Olšákové patří cestování, běhání a jóga.

Eliška Olšáková je vdaná. Má dvě děti a je již babičkou.

 

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová