Jarmila Smotlachová

Jarmila Smotlachová

Datum narození: 21. 7. 1966
Místo narození: Plzeň
Profese: politička ODS, 5. senátorka za Mělník, podnikatelka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Jarmila Smotlachová coby starostka obce Hlavenec v senátních volbách 2022 získala křeslo v horní komoře za obvod č. 28 - Mělník.

Po gymnáziu v rodné Plzni Jarmila Smotlachová vystudovala obor fytotechnika na Fakultě agronomické Vysoké školy zemědělské v Praze (dnes Česká zemědělská univerzita v Praze).

S manželem vybudovala farmu Smotlacha

Společně s manželem, jemuž byl v roce 1991 v restituci navrácen zdevastovaný statek v obci Hlavenec, což je na hranici Mělnicka a Prahy-východ, z něj vybudovali rodinnou zelinářskou farmu Smotlacha a začali hospodařit na zemědělské půdě.

Do komunální politiky Jarmila Smotlachová vstoupila v roce 2002, kdy se jako nezávislá za subjekt Sdružení nezávislých kandidátů stala zastupitelkou obce Hlavenec. O čtyři roky později post obhájila. V letech 2002 až 2010 byla místostarostkou obce. 

Smotlachová dovedla obec k titulu

Po volbách 2010 se Jarmila Smotlachová stala starostkou obce. Pod jejím vedením obec získala titul Vesnice roku Středočeského kraje a zároveň obsadila druhé místo v rámci celé republiky. Ve volbách v letech 2014 a 2018 post starostky obhájila.

V krajských volbách 2020 byla Jarmila Smotlachová jako nestraník za ODS zvolena zastupitelkou Středočeského kraje.

Do senátních voleb 2022 již členka ODS Jarmila Smotlachová kandidovala za koalici SPOLEČNĚ (ODS a KDU-ČSL) v obvodu č. 28 - Mělník. Postoupila do druhého kala, v němž porazila Andreou Brzobohatou, která byla za hnutí ANO 2011 v letech 2017 až 2021 poslankyní.

Jarmila Smotlachová je vdaná. S manželem Radkem vychovala dcery Adélu a Barboru a syna Adama.

 

Další Politici

zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Roman Línek
Roman Línek
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil David Cameron
David Cameron