Rebecca Ferguson

Rebecca Ferguson

Datum narození: 19. 10. 1983
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Výška: 165 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Rebecca Ferguson se proslavila rolí Alžběty Woodvil v seriálu Bílá královna, za kterou získala nominaci na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka v minisérii nebo televizním filmu.

Již v útlém věku se Rebecca Ferguson uchytila jako modelka a navštěvovala uměleckou školu Adolfa Fredricka. Objevovala se v reklamách či propagačních materiálech značkových firem. Svou hereckou kariéru nastartovala na divadelních prknech.

Mezinárodní uznání Rebecce Ferguson přinesla postava Ilsy Faust, již ztvárnila v akčním špionážním thrilleru Mission: Impossible - Národ grázlů (Mission: Impossible - Rogue Nation) a v jeho pokračováních.

Svou všestrannost Rebecca Ferguson předvedla v různých žánrech, od historických dramat, jako je Bílá královna (2013) až po sci-fi filmy, např. Život (2017) či Doktor Spánek (2019). Za svůj výkon v Bílé královně byla nominována na Zlatý glóbus.

V kultovních sci-fi dramatech natočených podle knih Franka Herberta Duna (Dune: Part One) z roku 2021 a Duna: Část druhá (Dune: Part Two) z roku 2023 Rebecca Ferguson ztvárnila matku hlavního hrdiny.

Kromě herectví atraktivní Rebecca Ferguson zazářila ve světě módy a modelingu.

Rebecca Ferguson má syna Isaca.

 

Další Herci

zobrazit profil Lenka Vacvalová
Lenka Vacvalová
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Harry Treadaway
Harry Treadaway
zobrazit profil Anna Kameníková
Anna Kameníková
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg