Ewa Farna

Datum narození: 12.8.1993
Místo narození: Třinec
Výška: 165 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ewa Farna je mladá a talentovaná zpěvačka polské národnosti s českým státním občanstvím. Zpívá česky i polsky. Získala mnoho českých i polských ocenění.

V roce 2008 dokončila Ewa Farna základní školu ve Vedryni v polském vyučovacím jazyce. Poté studovala Gymnázium s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně, které v roce 2012 ukončila úspěšně složenou maturitní zkouškou (a hned poté se opilá vybourala ve svém Volkswagenu). Byla přijata ke studiu práv do polské Warszawy.

EWA FARNA - TAJNÁ SVATBA V AMERICE?

Ewa Farna se narodila v Třinci. Má dva sourozence, bratra Adama a sestru Magdalénu. Zpěvačku v ní objevil producent Lešek Wronka. Už ve svých 13 letech nazpívala sigl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku. Ta se stále po vydání velmi oblíbenou. V roce 2006 získala ocenění Objev roku v Českém Slavíkovi.

V roce 2007 vydala Ewa Farna svou druhou desku s názvem Ticho, v té době vydala i první desku v Polsku. Za obě alba získala platinou desku. Ve stejném roce se Ewa Farna také stala Objevem roku Hudebních cen Óčka.

V roce 2008, v svých 14 letech, se stala Ewa Farna vůbec nejmladší zpěvačkou, která absolvovala turné s 18 koncerty. Z tohoto turné vzniklo živé DVD a CD, které bylo nejprodávanějším albem roku. Nazpívala soundtrack k seriálu Ošklivka Katka a také hostovala na turné skupiny No Name.V tomto roce se také umístila na třetím místě v anketě o Zlatého Slavíka.

V roce 2009 vyšlo její v pořadí už třetí album s názvem Virtuální a podnikla i stejnojmenné turné. V tomto roce sklidila několik ocenění v Polsku a ČR obhájila své třetí místo ve Zlatém Slavíkovi.

V roce 2010 Ewa Farna pro Českou republiku a Polsko také nazpívala píseň k filmu Camp rock 2. V Polsku jí byl partnerem k tomuto duetu Kuba Moleda, v ČR zase Jan Bendig. Ewa Farna hostovala na turné skupiny Čechomor a znovu obhájila bronzovou příčku ve Zlatém Slavíkovi a na udílení cen anděl se stala Zpěvačkou roku.

V květnu 2012 na cestě mezi Třincem a Vedryní  nezvládla řízení a havarovala. V krvi měla zpěvačka Ewa Farna v tu dobu 0,6 promile alkoholu. Příčinnou ale prý bylo usnutí za volantem. V důsledku této nehody jí byl odebrán řidičský průkaz. Později přiznala, že to byla největší chyba jejího života a že do budoucna bude opatrnější.

V roce 2013 coby nejmladší porotkyně v historii všech soutěží v Česku a na Slovensku usedla Ewa Farna do poroty pěvecké soutěže Česko Slovenská Superstar 2013. Dalšími porotci byli Pavol Habera a Ondřej Soukup.

V soukromém životě byl jejím přítelem kytarista Marcus Tran, který Ewu po čase vyměnil za moderátorku Martinu Gavriely. Poté se stal jejím přítelem oblíbený zpěvák Tomáš Klus, kterého poznala při moderování cen Anděl. Na konci roku 2011 se ale rozešli, na vinně prý byla velká pracovní vytíženost obou muzikantů. V roce 2013 se zpěvačka dala dohromady s kytaristou své doprovodné kapaly Martinem Chobotem.

 

Články o celebritě

Ewa Farna a její boj s hubenými holkami! Obří sukní si dohodila 10 kilo navíc Ewa Farna a její boj s hubenými holkami! Obří sukní si dohodila 10 kilo navíc Zpěvačka Ewa Farna (23) se rozhodla nejenom slovy motivovat holky oblejších tvarů, aby nepodléhaly… číst článek
Zpěvačka Ewa Farna vyzývá své fanynky: Nevěřte hubeným holkám! Zpěvačka Ewa Farna vyzývá své fanynky: Nevěřte hubeným holkám! O Ewě Farné (23) se často mluví ve spojitosti se silnější postavou. Zpěvačka se to snaží brát s nadhledem,… číst článek
Ewa Farna prozradila: Jak se vyhýbá zkušebním kabinkám při nákupu oblečení Ewa Farna prozradila: Jak se vyhýbá zkušebním kabinkám při nákupu oblečení Zpěvačka Ewa Farna (23) se svěřila, jak si nakupuje oblečení do svého šatníku. Má na to opravdu netradiční… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd