Michal Horáček

Datum narození: 23.7.1952
Místo narození: Praha
Profese: textař, podnikatel, kandidát na prezidenta ČR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Multimilionář Michal Horáček je český textař a podnikatel. Je zakladatelem sázkové kanceláře Fortuna. Dne 3.11.2016 oznámil kandidaturu na prezidenta ČR.

Už odmala chtěl být Michal Horáček psavcem. „Na sešity jsem si psal Michal Horáček – spisovatel,“ vzpomíná. Z pražské fakulty žurnalistiky ho ale vyrazili. Zfalšoval totiž povolenku do USA a místo za Atlantik doletěl do chládku ruzyňské věznice.

Byl na dně, ale oklepal se. Největší výhry i prohry zažil v prostředí černých dostihových sázek. Na koně Michal Horáček sázel už od patnácti. Když vyhrál, bylo fajn, když prohrál, nebylo na chleba. O dostizích publikoval v zahraničních časopisech. Propsal se až k americké ceně Excellence in Journalism a ke stipendiu.

Roku 1986 přešel do týdeníku Mladý svět. To už byl deset let ženatý s novinářkou Rút Vavákovou a měl syna Filipa. Manželství se ale po více než třiceti letech rozpadlo.

Michal Horáček a Petr Hapka spolu s řadou zpěváků vytvořili alba V peziónu Svět, Citová investice, Mohlo by tu být i líp, Strážce plamene či výběr největších hitů Benefice černých koní. Horáček byl také hlavním tvůrcem neobvyklého hudebního lyrikálu Kudykam.

Ke hvězdám Michala Horáčka vynesly desítky šlágrů pro Hanu Hegerovou, Richarda Müllera nebo Michaela Kocába. S Hapkou založil iniciativu MOST, která donutila komunisty usednout ke kulatému stolu s Václavem Havlem.

V květnu 2012 se oženil znova. Po pětileté známosti si vzal o 26 let mladší milenku Michaelu Hořejší, kostýmní výtvarnici, se kterou má roční dceru Julii. Zamiloval se do ní při tvorbě básnického muzikálu Kudykam.

Horáček je renesanční osobnost. Díky Fortuně, sázkařskému kolosu s miliardovými obraty, královsky zbohatl. Jeho majetek se počítá na stovky milionů. Tři roky stál v čele Akademie populární hudby udělující ceny Anděl. Jako charismatický předseda poroty si podmanil i televizní obrazovky. Ve druhé řadě Česko hledá SuperStar dohlížel na vítězství Vlasty Horvátha. V roce 2011 složil doktorát z antropologie. Napsal několik knih.

Michal Horáček oznámil 3.11.2016 kandidaturu na prezidenta České republiky. Do kampaně je ochotný vložit až zákonných 50 milionů korun, všechny peníze mají být jen od něj a jeho ženy. Na čtvrtečním startu kampaně zmínil, že nebude spojený s žádnou politickou stranou, finanční skupinou ani reklamní agenturou.

Michal Horáček - Vše o kandidátovi na prezidenta ZDE

 

Články o celebritě

Topolánek „rozčísl“ prezidentské volby, míní experti. Soupeři nemůžou mlčet Topolánek „rozčísl“ prezidentské volby, míní experti. Soupeři nemůžou mlčet Vstup bývalého premiéra a šéfa ODS Mirka Topolánka do souboje o funkci prezidenta republiky byl zlomovým… číst článek
Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš: Jak to měl s StB a kdo mu platí kampaň? Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš: Jak to měl s StB a kdo mu platí kampaň? Osm let stál v čele největší státní vědecké instituce v Česku, po lednových prezidentských volbách… číst článek
Drahoš si posteskl nad nepozvaným Horáčkem. „Pozdě!“ schytal to od lidí Drahoš si posteskl nad nepozvaným Horáčkem. „Pozdě!“ schytal to od lidí Jako nedůstojné označil kandidát na prezidenta Jiří Drahoš to, že jeho rival Michal Horáček nemohl… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Jan Moťovský
Jan Moťovský
zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka
zobrazit profil Riccardo Mazzucchelli
Riccardo Mazzucchelli
zobrazit profil Simon Konecki
Simon Konecki
zobrazit profil Michal Horáček
Michal Horáček
zobrazit profil Jakub Skavroň
Jakub Skavroň
zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil John Temple
John Temple