Michal Horáček

Datum narození: 23.7.1952
Místo narození: Praha
Profese: textař, podnikatel, kandidát na prezidenta ČR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Multimilionář Michal Horáček je český textař a podnikatel. Je zakladatelem sázkové kanceláře Fortuna. Dne 3.11.2016 oznámil kandidaturu na prezidenta ČR.

Už odmala chtěl být Michal Horáček psavcem. „Na sešity jsem si psal Michal Horáček – spisovatel,“ vzpomíná. Z pražské fakulty žurnalistiky ho ale vyrazili. Zfalšoval totiž povolenku do USA a místo za Atlantik doletěl do chládku ruzyňské věznice.

Byl na dně, ale oklepal se. Největší výhry i prohry zažil v prostředí černých dostihových sázek. Na koně Michal Horáček sázel už od patnácti. Když vyhrál, bylo fajn, když prohrál, nebylo na chleba. O dostizích publikoval v zahraničních časopisech. Propsal se až k americké ceně Excellence in Journalism a ke stipendiu.

Roku 1986 přešel do týdeníku Mladý svět. To už byl deset let ženatý s novinářkou Rút Vavákovou a měl syna Filipa. Manželství se ale po více než třiceti letech rozpadlo.

Michal Horáček a Petr Hapka spolu s řadou zpěváků vytvořili alba V peziónu Svět, Citová investice, Mohlo by tu být i líp, Strážce plamene či výběr největších hitů Benefice černých koní. Horáček byl také hlavním tvůrcem neobvyklého hudebního lyrikálu Kudykam.

Ke hvězdám Michala Horáčka vynesly desítky šlágrů pro Hanu Hegerovou, Richarda Müllera nebo Michaela Kocába. S Hapkou založil iniciativu MOST, která donutila komunisty usednout ke kulatému stolu s Václavem Havlem.

V květnu 2012 se oženil znova. Po pětileté známosti si vzal o 26 let mladší milenku Michaelu Hořejší, kostýmní výtvarnici, se kterou má roční dceru Julii. Zamiloval se do ní při tvorbě básnického muzikálu Kudykam.

Horáček je renesanční osobnost. Díky Fortuně, sázkařskému kolosu s miliardovými obraty, královsky zbohatl. Jeho majetek se počítá na stovky milionů. Tři roky stál v čele Akademie populární hudby udělující ceny Anděl. Jako charismatický předseda poroty si podmanil i televizní obrazovky. Ve druhé řadě Česko hledá SuperStar dohlížel na vítězství Vlasty Horvátha. V roce 2011 složil doktorát z antropologie. Napsal několik knih.

Michal Horáček oznámil 3.11.2016 kandidaturu na prezidenta České republiky. Do kampaně je ochotný vložit až zákonných 50 milionů korun, všechny peníze mají být jen od něj a jeho ženy. Na čtvrtečním startu kampaně zmínil, že nebude spojený s žádnou politickou stranou, finanční skupinou ani reklamní agenturou.

Michal Horáček - Vše o kandidátovi na prezidenta ZDE

 

Články o celebritě

Zemanovi posílají haléře a nenávistné vzkazy, Ovčáček se čílí. Drahoš nasbíral 10 milionů Zemanovi posílají haléře a nenávistné vzkazy, Ovčáček se čílí. Drahoš nasbíral 10 milionů Zatímco Miloši Zemanovi posílají lidé haléře a doprovází je nenávistnými vzkazy, jiný prezidentský… číst článek
Prezident Zeman už má transparentní účet. Začal vybírat na kampaň Prezident Zeman už má transparentní účet. Začal vybírat na kampaň Současný prezident a kandidát další prezidentské volby Miloš Zeman už má svůj transparentní účet.… číst článek
Stát buduje „armádu hackerů“. Budou střežit volby před zahraničními útoky Stát buduje „armádu hackerů“. Budou střežit volby před zahraničními útoky Blíží se volby a s nimi i možné útoky hackerů. Stát vyhodnotil tuto situaci jako velmi rizikovou… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch
zobrazit profil Aleš Koc
Aleš Koc
zobrazit profil Antonio S. Tornago
Antonio S. Tornago
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Michal Červín
Michal Červín
zobrazit profil Vladimír Konvalinka
Vladimír Konvalinka
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček