Michal Horáček

Datum narození: 23.7.1952
Místo narození: Praha
Profese: textař, podnikatel, kandidát na prezidenta ČR
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Multimilionář Michal Horáček je český textař a podnikatel. Je zakladatelem sázkové kanceláře Fortuna. Dne 3.11.2016 oznámil kandidaturu na prezidenta ČR.

Už odmala chtěl být Michal Horáček psavcem. „Na sešity jsem si psal Michal Horáček – spisovatel,“ vzpomíná. Z pražské fakulty žurnalistiky ho ale vyrazili. Zfalšoval totiž povolenku do USA a místo za Atlantik doletěl do chládku ruzyňské věznice.

Byl na dně, ale oklepal se. Největší výhry i prohry zažil v prostředí černých dostihových sázek. Na koně Michal Horáček sázel už od patnácti. Když vyhrál, bylo fajn, když prohrál, nebylo na chleba. O dostizích publikoval v zahraničních časopisech. Propsal se až k americké ceně Excellence in Journalism a ke stipendiu.

Roku 1986 přešel do týdeníku Mladý svět. To už byl deset let ženatý s novinářkou Rút Vavákovou a měl syna Filipa. Manželství se ale po více než třiceti letech rozpadlo.

Michal Horáček a Petr Hapka spolu s řadou zpěváků vytvořili alba V peziónu Svět, Citová investice, Mohlo by tu být i líp, Strážce plamene či výběr největších hitů Benefice černých koní. Horáček byl také hlavním tvůrcem neobvyklého hudebního lyrikálu Kudykam.

Ke hvězdám Michala Horáčka vynesly desítky šlágrů pro Hanu Hegerovou, Richarda Müllera nebo Michaela Kocába. S Hapkou založil iniciativu MOST, která donutila komunisty usednout ke kulatému stolu s Václavem Havlem.

V květnu 2012 se oženil znova. Po pětileté známosti si vzal o 26 let mladší milenku Michaelu Hořejší, kostýmní výtvarnici, se kterou má roční dceru Julii. Zamiloval se do ní při tvorbě básnického muzikálu Kudykam.

Horáček je renesanční osobnost. Díky Fortuně, sázkařskému kolosu s miliardovými obraty, královsky zbohatl. Jeho majetek se počítá na stovky milionů. Tři roky stál v čele Akademie populární hudby udělující ceny Anděl. Jako charismatický předseda poroty si podmanil i televizní obrazovky. Ve druhé řadě Česko hledá SuperStar dohlížel na vítězství Vlasty Horvátha. V roce 2011 složil doktorát z antropologie. Napsal několik knih.

Michal Horáček oznámil 3.11.2016 kandidaturu na prezidenta České republiky. Do kampaně je ochotný vložit až zákonných 50 milionů korun, všechny peníze mají být jen od něj a jeho ženy. Na čtvrtečním startu kampaně zmínil, že nebude spojený s žádnou politickou stranou, finanční skupinou ani reklamní agenturou.

Michal Horáček - Vše o kandidátovi na prezidenta ZDE

 

Články o celebritě

Zpěvačka s nejhlubším hlasem Věra Nerušilová (82): Zaběhla se Kočka ze Záběhlic! Zpěvačka s nejhlubším hlasem Věra Nerušilová (82): Zaběhla se Kočka ze Záběhlic! Stačil jediný hit, který jí zajistil, že se na ni nezapomene. A to i přesto, že je starý 46 let.… číst článek
Babiše rychle odvolat, shodli se Drahoš s Horáčkem. Hilšer mluví o hulvátství Babiše rychle odvolat, shodli se Drahoš s Horáčkem. Hilšer mluví o hulvátství Rivalové v prezidentské volbě našli shodu - Jiří Drahoš i Michal Horáček by v případě, že by měli… číst článek
Horáček nasbíral 50 tisíc nominačních podpisů. V boji o Hrad už mu nic nebrání Horáček nasbíral 50 tisíc nominačních podpisů. V boji o Hrad už mu nic nebrání Prezidentský kandidát Michal Horáček předpokládá, že už má 50 000 podpisů potřebných pro nominaci… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil C. A. Moxon
C. A. Moxon
zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil Michal Červín
Michal Červín
zobrazit profil Vladimír Železný
Vladimír Železný
zobrazit profil Jan Bubeník
Jan Bubeník
zobrazit profil Remo Karpf
Remo Karpf
zobrazit profil David Radiměřský
David Radiměřský