Související celebrity

Životopis

Multimilionář Michal Horáček, textař, podnikatel a zakladatel sázkové kanceláře Fortuna, neuspěl v prezidentských volbách 2018.

Už odmala chtěl být Michal Horáček psavcem. „Na sešity jsem si psal Michal Horáček – spisovatel,“ vzpomíná. Z pražské fakulty žurnalistiky ho ale vyrazili. Zfalšoval totiž povolenku do USA a místo za Atlantik doletěl do chládku ruzyňské věznice.

MICHAL HORÁČEK A MAJETKOVÝ STRIPTÝZ 

Byl na dně, ale oklepal se. Největší výhry i prohry zažil v prostředí černých dostihových sázek. Na koně Michal Horáček sázel už od patnácti. Když vyhrál, bylo fajn, když prohrál, nebylo na chleba. O dostizích publikoval v zahraničních časopisech. Propsal se až k americké ceně Excellence in Journalism a ke stipendiu.

Roku 1986 přešel do týdeníku Mladý svět. To už byl deset let ženatý s novinářkou Rut Vavákovou, s níž měl syna Filipa a dceru Rut. Manželství se ale po více než třiceti letech rozpadlo.

Michal Horáček a Petr Hapka spolu s řadou zpěváků vytvořili alba V peziónu Svět, Citová investice, Mohlo by tu být i líp, Strážce plamene či výběr největších hitů Benefice černých koní. Michal Horáček byl také hlavním tvůrcem neobvyklého hudebního lyrikálu Kudykam.

Ke hvězdám Michala Horáčka vynesly desítky šlágrů pro Hanu Hegerovou, Richarda Müllera nebo Michaela Kocába. S Petrem Hapkou založil iniciativu MOST, která donutila komunisty usednout ke kulatému stolu s Václavem Havlem.

V květnu 2012 se oženil znova. Po pětileté známosti si vzal o 26 let mladší milenku Michaelu Hořejší, kostýmní výtvarnici, se kterou má dceru Julii (narozena 2011). Zamiloval se do ní při tvorbě básnického muzikálu Kudykam.

Michal Horáček je renesanční osobnost. Díky Fortuně, sázkařskému kolosu s miliardovými obraty, královsky zbohatl. Jeho majetek se počítá na stovky milionů. Tři roky stál v čele Akademie populární hudby udělující ceny Anděl. Jako charismatický předseda poroty si podmanil i televizní obrazovky. Ve druhé řadě Česko hledá SuperStar dohlížel na vítězství Vlasty Horvátha. V roce 2011 složil doktorát z antropologie. Napsal několik knih.

O MICHALU HORÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Michal Horáček 3. listopadu 2016 oznámil kandidaturu na prezidenta České republiky. Do kampaně se rozhodl vložit až zákonných 50 milionů korun, všechny peníze mají být jen od něj a jeho ženy. Na startu kampaně zmínil, že nebude spojený s žádnou politickou stranou, finanční skupinou ani reklamní agenturou. Neprobojoval se však ani do druhého kola.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

          

 

Články o celebritě

Textaře Horáčka nazval vekslákem. Policie chce komunistu Ondráčka stíhat Textaře Horáčka nazval vekslákem. Policie chce komunistu Ondráčka stíhat Policie ve středu odpoledne požádala o vydání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka ke stíhání. Informaci… číst článek
Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička Zda bude kandidovat znovu do Evropského parlamentu příští rok, ještě neví, za hnutí ANO to ale nebude.… číst článek
ŽIVĚ: Závist, kdo bude zachráněn dřív? Dětský psychoterapeut o vyprošťování thajských školáků ŽIVĚ: Závist, kdo bude zachráněn dřív? Dětský psychoterapeut o vyprošťování thajských školáků Sledujte mimořádné vysílání Blesk.cz k záchraně 12 mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Jakub Skavroň
Jakub Skavroň
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek
zobrazit profil Tomáš Petera
Tomáš Petera
zobrazit profil Ladislav Doležal
Ladislav Doležal
zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch
zobrazit profil C. A. Moxon
C. A. Moxon
zobrazit profil Milan Vopička
Milan Vopička