Daniel Hůlka

Datum narození: 1.6.1968
Místo narození: Praha
Výška: 198 cm
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Daniel Hůlka je zpěvák, který proslul především rolí v muzikálu Drákula. Jeho život provází i řada skandálů, nemocí a změn životního stylu.

Daniel Hůlka se svým barytonem rozezvučel hraběte Drákulu víc než tisíckrát. Muzikál Dracula skladatele Karla Svobody proslavil zpěváka a herce Daniela Hůlku nejen u nás, ale i za hranicemi.

Jako malý se Dan Hůlka učil hrát na flétnu, klarinet i na klavír. Po gymnázium absolvoval Plzeňskou konzervatoř, kde se věnoval hlavně opernímu zpěvu. Své umění propůjčil Daniel Hůlka například Mozartovou Donu Giovannimu nebo postavě Escamilia v opeře Carmen. Hrál je v mnoha divadlech Česka, například i v Národním.

Konkurz na Draculu vyhrál Daniel Hůlka v roce 1995. Upírem se pak živil mnoho let. V muzikálu mu po boku stál například Jiří Korn v roli šaška nebo Drákulova milá, Adriana, kterou hrála zpěvačka Leona Machálková a Iveta Bartošová.

Mezi další muzikálové role Daniela Hůlky patří například Monte Cristo, Mordred v Excaliburu nebo Javert ve světovém muzikálu Bídníci. V roce 2011 ztvárnil Kata Mydláře ve stejnojmenném díle zpěváka Michala Davida.

Krom toho všeho nahrál ještě zpěvák Daniel Hůlka čtyři sólová alba, se kterými koncertoval všude po republice. V roce 1998 se stal Českým slavíkem. Několikrát byl v této pěvecké soutěži druhý. Dlouhovlasý muzikálový bůh si podmanil i Anděla, cenu populární hudby, nebo Zlatého Ottu.

Daniel Hůlka si zahrál i v pohádce Z pekla štěstí od Zdeňka Trošky. V roce 1999 se stal členem delegace vezoucí vánoční strom papeži do Vatikánu. Janu Pavlu II. zpíval i na tamním náměstí sv. Petra.

V roce 2011 - 2012 se Daniel Hůlka potýkal s vážnými zdravotními porblémy. Proslul také například aférou trhání květin v opilosti na  veřejném prostranství. Šokoval také v pořadu Show Jana Krause roku 2013, kdy nevěděl, co znamená zkratka politické strany SPOZ, za které tehdy kandidoval.

Jeho manželkou byla po dva roky Libuše Haraštová, později žena zpěváka Josefa Vojtka z Kabátu. Krátký čas také chodil Hůlka se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Svou Adrianu ale Daniel Hůlka zatím hledá. Dan Hůlka také rád sportuje. Věnoval se závodně volejbalu.

 

Články o celebritě

Hůlka (49) Po sedmi letech samoty: SBALIL MLADOU TLUMOČNICI! Hůlka (49) Po sedmi letech samoty: SBALIL MLADOU TLUMOČNICI! Touží po rodině, zase jí chce ale založit s holkou, která by mu mohla dělat dceru. Nenapravitelný… číst článek
Mynářovy padesátiny na Hradě: Přišel Tvrdík, Duka, Uzel i parta (ex)ministrů Mynářovy padesátiny na Hradě: Přišel Tvrdík, Duka, Uzel i parta (ex)ministrů Sportovní „bafuňáři“, kapitáni průmyslu, sexuolog, kardinál, ale i řada bývalých a současných ministrů.… číst článek
Sáblíková, Šuláková i Vlk zaslouží metál, míní poslanci. Zeman kardinála škrtl Sáblíková, Šuláková i Vlk zaslouží metál, míní poslanci. Zeman kardinála škrtl Poslanecká sněmovna dnes navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání rychlobruslařku… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil zpěvačka Victoria
zpěvačka Victoria
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams