Daniel Hůlka

Datum narození: 1.6.1968
Místo narození: Praha
Výška: 198 cm
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Daniel Hůlka je zpěvák, který proslul především rolí v muzikálu Drákula. Jeho život prošla i řada skandálů, nemocí a změn životního stylu.

Daniel Hůlka se svým barytonem rozezvučel hraběte Drákulu víc než tisíckrát. Muzikál Dracula skladatele Karla Svobody proslavil zpěváka a herce Daniela Hůlku nejen u nás, ale i za hranicemi.

DANIEL HŮLKA - JAK PŘIŠEL O STŘECHU NAD HLAVOU

Jako malý se Dan Hůlka učil hrát na flétnu, klarinet i na klavír. Po gymnázium absolvoval Plzeňskou konzervatoř, kde se věnoval hlavně opernímu zpěvu. Své umění propůjčil Daniel Hůlka například Mozartovou Donu Giovannimu nebo postavě Escamilia v opeře Carmen. Hrál je v mnoha divadlech Česka, například i v Národním.

Konkurz na Draculu vyhrál Daniel Hůlka v roce 1995. Upírem se pak živil mnoho let. V muzikálu mu po boku stál například Jiří Korn v roli šaška nebo Drákulova milá, Adriana, kterou hrála zpěvačka Leona Machálková a Iveta Bartošová.

Mezi další muzikálové role Daniela Hůlky patří například Monte Cristo, Mordred v Excaliburu nebo Javert ve světovém muzikálu Bídníci. V roce 2011 ztvárnil Kata Mydláře ve stejnojmenném díle zpěváka Michala Davida.

Krom toho všeho nahrál ještě zpěvák Daniel Hůlka čtyři sólová alba, se kterými koncertoval všude po republice. V roce 1998 se stal Českým slavíkem. Několikrát byl v této pěvecké soutěži druhý. Dlouhovlasý muzikálový zpěvák si podmanil i Anděla, cenu populární hudby, nebo Zlatého Ottu.

Daniel Hůlka si zahrál i v pohádce Z pekla štěstí Zdeňka Trošky. V roce 1999 se stal členem delegace vezoucí vánoční strom papeži do Vatikánu. Janu Pavlu II. zpíval i na tamním náměstí sv. Petra.

V ltech 2011 až 2012 se Daniel Hůlka potýkal s vážnými zdravotními porblémy. Proslul např. aférou trhání květin v opilosti na  veřejném prostranství. Šokoval také v pořadu Show Jana Krause roku 2013, kdy nevěděl, co znamená zkratka politické strany SPOZ, za které tehdy kandidoval.

O DANIELU HŮLKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželkou byla po dva roky Libuše Haraštová, později žena zpěváka Josefa Vojtka z Kabátu. Krátký čas Daniel Hůlka chodil se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Svou Adrianu Daniel Hůlka zřejmě našel v o 23 let mladší tlumočnici Báře Klementové, kterou přivedl do jiného stavu.

 

Články o celebritě

Maminka Dana Hůlky popřela, že jí syn představil novou lásku. Zpěvák tvrdil opak Maminka Dana Hůlky popřela, že jí syn představil novou lásku. Zpěvák tvrdil opak Zpěvák Dan Hůlka (49) je zřejmě dočista zaslepen láskou. Vůbec si totiž neviděl do pusy, když vykládal,… číst článek
Hůlka se stydí za lásku? Milenku mámě ještě neukázal! Hůlka se stydí za lásku? Milenku mámě ještě neukázal! Lež má krátké nohy! To by si měl denně opakovat láskou zmámený Daniel Hůlka (49). Podle zjištění… číst článek
Helena Zeťová se trápí: Její miláček přišel o nohu! Helena Zeťová se trápí: Její miláček přišel o nohu! Smutek a beznaděj prožívala Helena Zeťová (36). Musela se rozhodnout, zda svému milovanému pejskovi… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Tomáš Savka
Tomáš Savka
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková