Saša Rašilov

Datum narození: 26.7.1972
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saša Rašilov je český populární herec a dabér. Pochází z umělecké rodiny a je neodmyslitelně spjat se svojí exmanželkou herečkou Vandou Hybnerovou.

Saša Rašilov má umění v krvi. Jeho děd Saša Rašilov nejst. byl významným hercem, otec Saša Rašilov st. kameramanem. Rašilov nejmladší kráčí přes deset let po prknech slávy Národního divadla v Praze a pravidelně se objevuje i na televizních obrazovkách.

Saša Rašilov studoval herectví na Pražské konzervatoři i na DAMU. Vystupoval ve Studiu GAG Borise Hybnera a osm let v Divadle Komedie. Hostoval i v divadle Na zábradlí nebo ve Spolku Kašpar. V Národním divadle působí od roku 2002. Zahrál si v Cyranovi z Bergeracu, Našich furiantech nebo v Babičce.

Saša Rašilov ve dvaceti rozjel rokenrol v kultovních Šakalích létech. Ukázal se i v komedii Samotáři, dramatu Milenci a vrazi nebo v kriminálních Hranařích. Jeho jméno zdobí seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Nemocnice na kraji města – nové osudy. V roce 2009 Saša Rašilov moderoval soutěž krásy Česká Miss. V televizním StarDance vytančil čtvrté místo.

Saša Rašilov je i velmi schopný dabér. V prvních třech dílech americké akční ságy Star Wars daboval bojovníka Obi-Wan Kenobiho. Jeho hlasem promlouvá i animovaná Kung Fu Panda nebo Johnny Depp v pohádkovém Karlíkovi a továrně na čokoládu. V roce 2003 získal Saša Rašilov za dabing Cenu Františka Filipovského.

Saša Rašilov byl 22 let ženatý s herečkou Vandou Hybnerovou. Seznámili se na divadelní fakultě v roce 1992 a rok poté se vzali. Jejich manželství bylo označováno za příkladné, v roce 2014 ale pár ohlásil rozvod. Saša Rašilov a Vanda Hybnerová spolu zinscenovali také několik společných představení. Společně zrežírovali hry Kolotoč, Pokus pes čili Potwor, Židle a Poslední dvě cigarety. Mají spolu dcery Josefínu a Antonii.

Saša Rašilov v současné době udržuje vztah s podnikatelkou a milionářkou Věrou Miťkovou. Ta je o 12 let mladší než Hybnerová.

 

Články o celebritě

Vzorný taťka Saša Rašilov: Bude mít konečně kluka? Vzorný taťka Saša Rašilov: Bude mít konečně kluka? Co nevidět Saša Rašilov (44) přivítá se svou novou partnerkou, herečkou Lídou Němečkovou (30), na… číst článek
Rašilov vyvedl milenku těsně před porodem: Dělal drahoty s focením Rašilov vyvedl milenku těsně před porodem: Dělal drahoty s focením Saša Rašilov (44) se ukázal ve společnosti se svou partnerkou Lídou Němečkovou, se kterou čeká miminko.… číst článek
PROCHÁZKOVÁ, BEK, BAAROVÁ: JAK SOULOŽILY HVĚZDY STŘÍBRNÉHO PLÁTNA! PROCHÁZKOVÁ, BEK, BAAROVÁ: JAK SOULOŽILY HVĚZDY STŘÍBRNÉHO PLÁTNA! Velmi otevřená zpověď o sexu. Tou šokovala představitelka staré Lídy Baarové (†86) ze stejnojmenného… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler