Saša Rašilov

Datum narození: 26.7.1972
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saša Rašilov je český populární herec a dabér. Pochází z umělecké rodiny a je neodmyslitelně spjat se svojí exmanželkou herečkou Vandou Hybnerovou.

Saša Rašilov má umění v krvi. Jeho děd Saša Rašilov nejst. byl významným hercem, otec Saša Rašilov st. kameramanem. Rašilov nejmladší kráčí přes deset let po prknech slávy Národního divadla v Praze a pravidelně se objevuje i na televizních obrazovkách.

Saša Rašilov studoval herectví na Pražské konzervatoři i na DAMU. Vystupoval ve Studiu GAG Borise Hybnera a osm let v Divadle Komedie. Hostoval i v divadle Na zábradlí nebo ve Spolku Kašpar. V Národním divadle působí od roku 2002. Zahrál si v Cyranovi z Bergeracu, Našich furiantech nebo v Babičce.

Saša Rašilov ve dvaceti rozjel rokenrol v kultovních Šakalích létech. Ukázal se i v komedii Samotáři, dramatu Milenci a vrazi nebo v kriminálních Hranařích. Jeho jméno zdobí seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Nemocnice na kraji města – nové osudy. V roce 2009 Saša Rašilov moderoval soutěž krásy Česká Miss. V televizním StarDance vytančil čtvrté místo.

Saša Rašilov je i velmi schopný dabér. V prvních třech dílech americké akční ságy Star Wars daboval bojovníka Obi-Wan Kenobiho. Jeho hlasem promlouvá i animovaná Kung Fu Panda nebo Johnny Depp v pohádkovém Karlíkovi a továrně na čokoládu. V roce 2003 získal Saša Rašilov za dabing Cenu Františka Filipovského.

Saša Rašilov byl 22 let ženatý s herečkou Vandou Hybnerovou. Seznámili se na divadelní fakultě v roce 1992 a rok poté se vzali. Jejich manželství bylo označováno za příkladné, v roce 2014 ale pár ohlásil rozvod. Saša Rašilov a Vanda Hybnerová spolu zinscenovali také několik společných představení. Společně zrežírovali hry Kolotoč, Pokus pes čili Potwor, Židle a Poslední dvě cigarety. Mají spolu dcery Josefínu a Antonii.

Saša Rašilov v současné době udržuje vztah s podnikatelkou a milionářkou Věrou Miťkovou. Ta je o 12 let mladší než Hybnerová.

 

Články o celebritě

Saša Rašilov (45): SVATBA pro 160 lidí! Saša Rašilov (45): SVATBA pro 160 lidí! Oblíbený herec Saša Rašilov do toho zanedlouho podruhé praští! Jeho nastávající Lída Němečková (33),… číst článek
Rašilov o pekle v dabingu: Vím, že kopu do vlastního hnízda Rašilov o pekle v dabingu: Vím, že kopu do vlastního hnízda Pětačtyřicetiletý herec se rozhovořil ohledně situace panující na české dabingové scéně. A není to… číst článek
Rašilov s novou rodinou: S matkou jeho třetího dítěte, dcerou a její známostí Rašilov s novou rodinou: S matkou jeho třetího dítěte, dcerou a její známostí Už má novou rodinu! Po rozvodu s Vandou Hybnerovou (49) se Saša Rašilov (45) potácel mezi různými… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Zuzana Kanócz
Zuzana Kanócz
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha