Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spoloval s Českou slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

ONDŘEL SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukupsyna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodí s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Soukup odtajnil podrobnosti svatby se Šoralovou: Za to ho ženské rozcupují! Soukup odtajnil podrobnosti svatby se Šoralovou: Za to ho ženské rozcupují! Po dlouhých 14 letech si letos v lednu konečně řekli Ano Ondřej Soukup (65) a Lucia Šoralová (40).… číst článek
Syn Osvaldové skončil o holi! Syn Osvaldové skončil o holi! Nemá to konce! Hudebník a textař František Soukup (33) podstoupil další zákrok nohy a nyní je znovu… číst článek
Paranoidní Šoralová: Pro své dvě děti má 12 chův! Prozradila proč! Paranoidní Šoralová: Pro své dvě děti má 12 chův! Prozradila proč! Tolik chův pro své děti nemá snad ani Angelina Jolie. A to jich má šest. Zpěvačka a čerstvá manželka… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta