Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spoloval s Českou slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

ONDŘEL SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukupsyna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodí s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Čerstvý ženáč Soukup utajil rozvod s Osvaldovou! Z manželky ségrou a babičkou nemanželských dětí Čerstvý ženáč Soukup utajil rozvod s Osvaldovou! Z manželky ségrou a babičkou nemanželských dětí I když měl Ondřej Soukup (65) 14 let poměr se zpěvačkou Lucií Šoralovou (40), ani on, ani jeho manželka… číst článek
Tajná svatba Soukupa a Šoralové: Oddal je šlechtic! Tajná svatba Soukupa a Šoralové: Oddal je šlechtic! Po 14 letech společného soužití řekla zpěvačka Lucie Šoralová (40) »ano« skladateli a otci jejich… číst článek
Detaily svatby Soukupa a Šoralové: Černé šaty, brečící Kocáb a oddávající s modrou krví Detaily svatby Soukupa a Šoralové: Černé šaty, brečící Kocáb a oddávající s modrou krví V naprostém utajení se skladatel Ondřej Soukup (65) oženil s dlouholetou milenkou Lucií Šoralovou… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl