Ondřej Soukup

Datum narození: 2.5.1951
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, producent, baskytarista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Skladatel Ondřej Soukup, autor nezapomenutelné hudby do muzikálů nebo baletu, úzce spoloval s Českou slavicí Lucií Bílou, pro kterou píše texty jeho exmanželka Gabriela Osvaldová.

Ondřej Soukup vystudoval Pražskou konzervatoř. V Pražském výběru Michala Kocába nebo v Orchestru Karla Gotta hrál na baskytaru. Svou první filmovou hudbu napsal pro krimi Druhý tah štětcem. Následovalo drama Bony a klid, thriller Requiem pro panenku nebo oscarový Kolja. Melodie ke snímkům Nejasná zpráva o konci světa a Tmavomodrý svět mu přinesly dvě ocenění Českého lva.

ONDŘEL SOUKUP - UTAJENÁ SVATBA S DLOUHOLETOU MILENKOU

Mezi jeho díla Ondřeje Soukupa patří i muzikály Johanka z Arku, Láska je láska nebo Robin Hood a balet Šachmat. Mnoho počinů také produkoval. Krom toho napsal desítky skladeb pro Lucii Bílou, Jiřího Korna nebo Petru Janů. V soutěžích Česko hledá SuperStar a X-Faktor usedl Ondřej Soukup na místo porotce.

V roce 2013 si Ondřej Soukup porotcování zopakuje. V soutěži Česko Slovenská Superstar po jeho boku do poroty zasednou také Ewa Farna a Pavol Habera.

Největším koníčkem Ondřeje Soukupa je létání. Vzdušnou čarou doputoval až k Gibraltaru nebo do Casablanky.

O ONDŘEJI SOUKUPOVI ČTĚTE ZDE

S Gabrielou OsvaldovouOndřej Soukupsyna Františka, jednoho ze zakladatelů skupiny Nightwork. Manželé spolu léta nežili. Gábina Osvaldová chodí s filmařem Mirkem Mirčicem, Ondřej Soukup s herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, s níž má dceru Rebeku a syna Ondřeje. Pár byl po čtnáctiletém vztahu oddán v lednu 2017.

 

Články o celebritě

Detaily svatby Soukupa a Šoralové: Černé šaty, brečící Kocáb a oddávající s modrou krví Detaily svatby Soukupa a Šoralové: Černé šaty, brečící Kocáb a oddávající s modrou krví V naprostém utajení se skladatel Ondřej Soukup (65) oženil s dlouholetou milenkou Lucií Šoralovou… číst článek
Šoralová a Soukup: Gratulujeme k tajné svatbě! Šoralová a Soukup: Gratulujeme k tajné svatbě! Po dlouholetém vztahu se hudební skladatel a exmanžel Gábiny Osvaldové (63) podruhé oženil. Vzal… číst článek
Ondřej Soukup se tajně oženil! Vzal si dlouholetou milenku Lucii Šoralovou Ondřej Soukup se tajně oženil! Vzal si dlouholetou milenku Lucii Šoralovou Hudební skladatel a exmanžel textařky Gabriely Osvaldové (63) Ondřej Soukup (65) se tajně oženil!… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát