Tomáš Kraus

Datum narození: 3.3.1974
Místo narození: Děčín
Váha: 93 kg
Výška: 183 cm
Profese: skikrosař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mistr světa ve skikrosu a olympijský reprezentant Tomáš Kraus byl historicky prvním člověkem, který vyhrál Světový pohár v této nové sportovní disciplíně.

Tomáš Kraus začínal jako sjezdový, poté akrobatický lyžař. Nakonec mu ale učaroval adrenalinový skikros, relativně nová disciplína, kdy několik lyžařů sjíždí najednou trať s umělými překážkami jako jsou klopené zatáčky, terénní vlny a skoky a jde o to dorazit do cíle první.

Oficiální skikrosové světové soutěže začaly až v roce 2005. Právě tehdy, a ještě znovu rok poté, se stal Tomáš Kraus vítězem Světového poháru. Dvakrát se rovněž mohl pochlubit titulem mistrem světa (2005 a 2007). Pak následovala další vítězství ve Světovém poháru.

Ve skikrosu reprezentuje Tomáš Kraus Česko i na zimních olympijských hrách. Poprvé byly na program zařazeny v roce 2010 v kanadském Vancouveru a tehdy skončil Kraus jedenáctý. O čtyři roky později byl nominován také do ruské Soči. Tomáš Kraus ale během své lyžařské kariéry bodoval také v alpském lyžování - je pětinásobným mistrem České republiky v této disciplíně.

Ve svých čtyřiceti letech začal Tomáš Kraus uvažovat o tom, co ho bude živit po skončení sportovní kariéry. "Do podnikání se asi nepohrnu. Rád bych se motal kolem sportu, provozuji ho od mala," přiblížil s tím, že by rád působil např. v Českém olympijském výboru či ve Svazu lyžařů a podobně.

Tomáš Kraus je ženatý, s manželkou Lenkou má dvě děti, syna Tomáše a dceru Lucii.

 

Články o celebritě

Vlastimil Zavřel (62) o sexu s četařkou Babinčákovou Vlastimil Zavřel (62) o sexu s četařkou Babinčákovou Nejen Valšík v »Ordinaci«, ale i Bohouš Adámek v Dívce na koštěti, podporučík Malina z Tankového… číst článek
Elite Model Look 2016: Beata Rajská předvedla prsa a Pazderková kalhotky v průhledných šatech Elite Model Look 2016: Beata Rajská předvedla prsa a Pazderková kalhotky v průhledných šatech Ve středu večer se Španělský sál na Pražském hradě naplnil kráskami a krasavci, kteří se rozhodli… číst článek
Rihanna ohromila Česko: Jágr s Kopřivovou se na ni chystali celý den! Rihanna ohromila Česko: Jágr s Kopřivovou se na ni chystali celý den! Program na úterní večer byl pro mnoho českých celebrit jasný – koncert barbadoské zpěvačky Rihanny.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Barbora Kodedová
Barbora Kodedová
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka
zobrazit profil Fernando Alonso
Fernando Alonso
zobrazit profil Zbyněk  Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Rostislav Klesla
Rostislav Klesla
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Matěj Machovský
Matěj Machovský