Tomáš Kraus

Datum narození: 3.3.1974
Místo narození: Děčín
Váha: 93 kg
Výška: 183 cm
Profese: skikrosař
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Mistr světa ve skikrosu a olympijský reprezentant Tomáš Kraus byl historicky prvním člověkem, který vyhrál Světový pohár v této nové sportovní disciplíně.

Tomáš Kraus začínal jako sjezdový, poté akrobatický lyžař. Nakonec mu ale učaroval adrenalinový skikros, relativně nová disciplína, kdy několik lyžařů sjíždí najednou trať s umělými překážkami jako jsou klopené zatáčky, terénní vlny a skoky a jde o to dorazit do cíle první.

Oficiální skikrosové světové soutěže začaly až v roce 2005. Právě tehdy, a ještě znovu rok poté, se stal Tomáš Kraus vítězem Světového poháru. Dvakrát se rovněž mohl pochlubit titulem mistrem světa (2005 a 2007). Pak následovala další vítězství ve Světovém poháru.

Ve skikrosu reprezentuje Tomáš Kraus Česko i na zimních olympijských hrách. Poprvé byly na program zařazeny v roce 2010 v kanadském Vancouveru a tehdy skončil Kraus jedenáctý. O čtyři roky později byl nominován také do ruské Soči. Tomáš Kraus ale během své lyžařské kariéry bodoval také v alpském lyžování - je pětinásobným mistrem České republiky v této disciplíně.

Ve svých čtyřiceti letech začal Tomáš Kraus uvažovat o tom, co ho bude živit po skončení sportovní kariéry. "Do podnikání se asi nepohrnu. Rád bych se motal kolem sportu, provozuji ho od mala," přiblížil s tím, že by rád působil např. v Českém olympijském výboru či ve Svazu lyžařů a podobně.

Tomáš Kraus je ženatý, s manželkou Lenkou má dvě děti, syna Tomáše a dceru Lucii.

 

Články o celebritě

Boardování na Lipně: Děti učila na pumptracku i olympionička Samková Boardování na Lipně: Děti učila na pumptracku i olympionička Samková Týdenní kurz výuky a zdokonalování se v boardových disciplínách mají za sebou dvě desítky dětí od… číst článek
Krpálek na lyžích boural branky a prohrál s koučem, porazil ale Švancaru Krpálek na lyžích boural branky a prohrál s koučem, porazil ale Švancaru V kimonu není judista Lukáš Krpálek na porážky zvyklý, v lyžařském závodě v rámci novinářského mistrovství… číst článek
Překvapení pro Evu Perkausovou: K 23. narozeninám dostala medvěda v přímém přenosu Překvapení pro Evu Perkausovou: K 23. narozeninám dostala medvěda v přímém přenosu Všechno nejlepší! Moderátorka Eva Perkausová oslavila v sobotu 23. narozeniny a o pár dnů později… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Štěpán Vojtěch
Štěpán Vojtěch
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Zbyněk  Michálek
Zbyněk Michálek