Ladislav Potměšil

Datum narození: 2.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Potměšil je znám jako major Maisner, štamgast v seriálové Hospodě, táta na plný úvazek v úspěšném filmu plném hitovek Diskopříběh nebo starosta v Přístavu.

Ladislav Potměšil se narodil v den, kdy oficiálně skočila druhá světová válka, kterou jeho maminka, tehdy těhotná, přežila jen o fous. Na světě vůbec nemusel být, kdyby při jednom z bombardování neschovali těhotnou ženu do nižšího sklepení – ve sklepě nad ní totiž všichni zahynuli.

Byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství má dceru Mášu, která dala Ladislavu Potměšilu vnuka Honzíka a vnučku Fanynku, má dodnes výborné vztahy. Jeho další manželkou se stala Jaroslava Brousková z herecké branže, která přivedla na svět dva syny Ladislava a Jana. Spolu tvoří spokojený manželský pár více jak 40 let.

LADISLAV POTMĚŠIL A ZÁVAŽNÁ OPERACE

Vysrůstal na pražském Žižkově, kde přes ulici žil starší Jiří Krampol. „Osobně jsme se jako kluci neznali, protože byl starší, ale vím, že se ho na Žižkově všichni kluci báli,“ tak zavzpomínal Ladislav Potměšil na Jiřího Krampola, s kterým se setkal jako kolega v divadle i v televizi.

Ladislav Potměšil vynikal především v komediálních rolích, zejména v roli Majora Maisnera v třídílném filmu Byl jednou jeden polda. Měl se dočkat i svého čtvrtého pokračování, na což ale ve finále nedošlo a Ladislava Potměšila to neobyčejně mrzelo. Snad i proto, že se potýkal s finančními potížemi. Divadlo se stalo jeden čas jeho jediným přijmem, a to je v porovnání s televizními honoráři viditelný rozdíl. Jen v Ordinaci v růžové zahradě si přišel na statisícový honorář. V tomto seriálu si zahrál po boku Veroniky Jeníkové, coby jeho seriálové ženy Vendulky.

Další roli dostal v konkurenčním seriálu Cesty domů, kde si zahrál s hereckými velikány jako jsou například Alois Švehlík, Jan Vlasák nebo Juraj Semerád. Seriálové role Ladislav Potměšil nezavrhuje, i proto přijmul další, a to v seriálech HospodaSvatby v Benátkách či Přístav.

 

 

 

Články o celebritě

Potměšil už nemůže hrát, a tak si pouští své filmy: Jaký má nejradši? Potměšil už nemůže hrát, a tak si pouští své filmy: Jaký má nejradši? Čtyři operace v jednom roce, z toho tři bederní páteře, Ladislava Potměšila (72) donutily, aby definitivně… číst článek
Kruté bolesti majora Maisnera. Ladislav Potměšil (72): 4 operace za sebou! Skončil s hraním Kruté bolesti majora Maisnera. Ladislav Potměšil (72): 4 operace za sebou! Skončil s hraním Zdravotní stav mu nedovoluje, aby si stoupl před kameru, ani na divadelní prkna. Ladislav Potměšil… číst článek
Adélka (8) se narodila se žebrem navíc: V páteři má 8 šroubů! Pomohla jí Kapka naděje Adélka (8) se narodila se žebrem navíc: V páteři má 8 šroubů! Pomohla jí Kapka naděje Narodila se s vrozenou vadou krční páteře. Na to, že má o žebro navíc, se ale přišlo, až když Adélce… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka