Ladislav Potměšil

Datum narození: 2.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Potměšil je znám jako major Maisner, štamgast v seriálové Hospodě, táta na plný úvazek v úspěšném filmu plném hitovek Diskopříběh nebo starosta v Přístavu.

Ladislav Potměšil se narodil v den, kdy oficiálně skočila druhá světová válka, kterou jeho maminka, tehdy těhotná, přežila jen o fous. Na světě vůbec nemusel být, kdyby při jednom z bombardování neschovali těhotnou ženu do nižšího sklepení – ve sklepě nad ní totiž všichni zahynuli.

Byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství má dceru Mášu, která dala Ladislavu Potměšilu vnuka Honzíka a vnučku Fanynku, má dodnes výborné vztahy. Jeho další manželkou se stala Jaroslava Brousková z herecké branže, která přivedla na svět dva syny Ladislava a Jana. Spolu tvoří spokojený manželský pár více jak 40 let.

LADISLAV POTMĚŠIL A ZÁVAŽNÁ OPERACE

Vysrůstal na pražském Žižkově, kde přes ulici žil starší Jiří Krampol. „Osobně jsme se jako kluci neznali, protože byl starší, ale vím, že se ho na Žižkově všichni kluci báli,“ tak zavzpomínal Ladislav Potměšil na Jiřího Krampola, s kterým se setkal jako kolega v divadle i v televizi.

Ladislav Potměšil vynikal především v komediálních rolích, zejména v roli Majora Maisnera v třídílném filmu Byl jednou jeden polda. Měl se dočkat i svého čtvrtého pokračování, na což ale ve finále nedošlo a Ladislava Potměšila to neobyčejně mrzelo. Snad i proto, že se potýkal s finančními potížemi. Divadlo se stalo jeden čas jeho jediným přijmem, a to je v porovnání s televizními honoráři viditelný rozdíl. Jen v Ordinaci v růžové zahradě si přišel na statisícový honorář. V tomto seriálu si zahrál po boku Veroniky Jeníkové, coby jeho seriálové ženy Vendulky.

Další roli dostal v konkurenčním seriálu Cesty domů, kde si zahrál s hereckými velikány jako jsou například Alois Švehlík, Jan Vlasák nebo Juraj Semerád. Seriálové role Ladislav Potměšil nezavrhuje, i proto přijmul další, a to v seriálech HospodaSvatby v Benátkách či Přístav.

 

 

 

Články o celebritě

Adélka (8) se narodila se žebrem navíc: V páteři má 8 šroubů! Pomohla jí Kapka naděje Adélka (8) se narodila se žebrem navíc: V páteři má 8 šroubů! Pomohla jí Kapka naděje Narodila se s vrozenou vadou krční páteře. Na to, že má o žebro navíc, se ale přišlo, až když Adélce… číst článek
Jak se změnila Boženka z Byl jednou jeden polda? Martincová vydělává v Rakousku Jak se změnila Boženka z Byl jednou jeden polda? Martincová vydělává v Rakousku Divákům se zapsala do srdcí rolí policistky Boženky v komedii Byl jednou jeden polda. Pak se ale… číst článek
Učím se zas chodit, přiznal Ladislav Potměšil (71) po náročné operaci páteře Učím se zas chodit, přiznal Ladislav Potměšil (71) po náročné operaci páteře Ladislava Potměšila (71) má většina televizních diváků spojeného nejvíc s rolí majora Maisnera v… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová