Václav Láska

Václav Láska

Datum narození: 4.8.1974
Místo narození: Rakovník
Profese: Expolicista, advokát, senátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

Václav Láska v letech 2003 – 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři. V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje. Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

 

Články o celebritě

Velkolepý hold exmilenky Gotta jejich "tajné" lásce: Tohle se Ivance asi líbit nebude... Velkolepý hold exmilenky Gotta jejich "tajné" lásce: Tohle se Ivance asi líbit nebude... Dvaapadesátiletá Alice Kovácsová, která to táhla se zpěvákem řadu let, ho nosí stále ve svém srdci.… číst článek
Náhlá smrt kartářky Bartošové, VIP host na pohřeb nedorazil Náhlá smrt kartářky Bartošové, VIP host na pohřeb nedorazil Pár příbuzných a hrstka známých včera vyprovodila na poslední cestu Kamilu Feisnerovou (+65), známější… číst článek
Koncert Největší hity století na Staromáku: Pilarová přihopká s berlemi Koncert Největší hity století na Staromáku: Pilarová přihopká s berlemi Jedním z vrcholů celých oslav v Praze bude vedle vojenské přehlídky také koncert Českého rozhlasu… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda