Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: Odborář a předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v Senátu již od jeho vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer, až se postupně vypracoval na post mistra a také předsedy odborů. Po revoluci byl zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se vypracoval na nejvyššího odboráře v zemi, šéfa Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002 2008 a opětovně v roce 20014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci o dva roky později obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

Ženatý otec dvou dětí je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Dlouhý sepsul za podnikatele vládu: Babiš se mi za „kariéristu“ neomluvil Dlouhý sepsul za podnikatele vládu: Babiš se mi za „kariéristu“ neomluvil Vládní krize se promítla také do volebního sněmu Hospodářské komory. Její prezident Vladimír Dlouhý… číst článek
ČSSD dá čas Zemanovi do návratu z Číny. Hamáček: Pak přijde i ústavní žaloba ČSSD dá čas Zemanovi do návratu z Číny. Hamáček: Pak přijde i ústavní žaloba Sociální demokraté trvají na odvolání vicepremiéra a šéfa ANO Andreje Babiše z vlády. Prezident Miloš… číst článek
Babiš dorazil v pondělí na Hrad. Zeman zkoumá jeho odvolání, prý je neplatné Babiš dorazil v pondělí na Hrad. Zeman zkoumá jeho odvolání, prý je neplatné Prezident Miloš Zeman slíbil, že se během pondělí důkladně seznámí s návrhem premiéra Bohuslava Sobotky… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská