Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

ČSSD nemá kandidáta do boje o prezidenta, přiznal Štěch. Sám už ví, koho volit ČSSD nemá kandidáta do boje o prezidenta, přiznal Štěch. Sám už ví, koho volit Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v souvislosti s vyhlášením termínu prezidentských voleb přiznal,… číst článek
V Senátu pracuje mistryně světa. Rychlejší prsty jste nikdy neviděli V Senátu pracuje mistryně světa. Rychlejší prsty jste nikdy neviděli Za zavřenými dveřmi v průběhu senátních schůzí „datluje“, co jí síly stačí. A stačí na leccos, protože… číst článek
Dlouhodobá nemoc už nepovede k živoření? Senátoři odklepli vyšší dávky Dlouhodobá nemoc už nepovede k živoření? Senátoři odklepli vyšší dávky Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti budou brát od příštího roku vyšší nemocenskou. Senát dnes… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl