Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Senátní volby zřejmě výrazně zamíchají nejvyššími funkcemi v horní parlamentní komoře. Z jejího čela… číst článek
Babiš syrské sirotky odmítá, pomohou Slováci? Pellegrini to reálně zvažuje Babiš syrské sirotky odmítá, pomohou Slováci? Pellegrini to reálně zvažuje Slovenský premiér Peter Pellegrini (SMER) o víkendu uvedl, že slovenská vláda zvažuje přijmutí syrských… číst článek
Učitelka záchranářka: Vyznamená ji i Zeman! Učitelka záchranářka: Vyznamená ji i Zeman! Učitelka z mateřské školy z Jívové na Olomoucku Darina Nešporová dostane od prezidenta Miloše Zemana… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová