Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Chovanec bojovně: „ČSSD vyhraje volby.“ Sobotka sklidil potlesk vestoje Chovanec bojovně: „ČSSD vyhraje volby.“ Sobotka sklidil potlesk vestoje „Vyhrajeme volby. Dneska to začíná,“ řekl Blesk.cz úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. S jakým… číst článek
Šéf Senátu Štěch se obul do živnostníků: Předvolební sebevražda? Šéf Senátu Štěch se obul do živnostníků: Předvolební sebevražda? S »nehoráznými« a »pobuřujícími« návrhy přišel včera šéf Senátu Milan Štěch (63, ČSSD). Tak nazval… číst článek
„Hrají s ČSSD modrou velrybu?“ Štěch po kanonádě za živnostníky bere zpátečku „Hrají s ČSSD modrou velrybu?“ Štěch po kanonádě za živnostníky bere zpátečku ČSSD si zasedla na živnostníky? Poté, co je před časem označil dnes už bývalý ministr průmyslu a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík