Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

„Nebuďme blbci,“ vyzývá ČSSD Hašek. A Hamáček se Zimolou „zpracovávají“ členy v regionech „Nebuďme blbci,“ vyzývá ČSSD Hašek. A Hamáček se Zimolou „zpracovávají“ členy v regionech ČSSD se připravuje na vnitrostranické referendum, které má rozhodnout o jeho účasti ve vládě s ANO.… číst článek
V ČSSD to vře. Část chce znát členy budoucí vlády a upřesnit smlouvu s ANO V ČSSD to vře. Část chce znát členy budoucí vlády a upřesnit smlouvu s ANO Grémium sociální demokracie začalo projednávat návrh koaliční smlouvy s hnutím ANO. Někteří sociální… číst článek
Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Luxusní BMW pro ministry budou. I když se Babiš nad jejich nákupem tak rozohnil Nová flotila luxusních „bavoráků“ nakonec na policejním prezidiu přece jen parkovat bude. V celkem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Miloš Petera
Miloš Petera
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri