Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: Odborář a předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v Senátu již od jeho vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer, až se postupně vypracoval na post mistra a také předsedy odborů. Po revoluci byl zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se vypracoval na nejvyššího odboráře v zemi, šéfa Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002 2008 a opětovně v roce 20014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci o dva roky později obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

Ženatý otec dvou dětí je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Vystřídá Zemana na Hradě Drahoš? Šéf Akademie věd sbírá podporu lídrů stran Vystřídá Zemana na Hradě Drahoš? Šéf Akademie věd sbírá podporu lídrů stran Kdo se postaví Miloši Zemanovi, pokud se rozhodne znovu kandidovat? To je otázka, se kterou si lámou… číst článek
Na Zemanův ples se politici příliš nehrnou. Ale Babiš se Šlechtovou to jistí Na Zemanův ples se politici příliš nehrnou. Ale Babiš se Šlechtovou to jistí Třetí reprezentační ples prezidenta Miloše Zemana bude bez některých politiků. I když mnozí pozvánku… číst článek
Zeman pohostil Štěcha s Hamáčkem panenkou. Vloží se do zákona o ochraně přírody Zeman pohostil Štěcha s Hamáčkem panenkou. Vloží se do zákona o ochraně přírody Prezident Miloš Zeman nevyloučil, že ve Sněmovně podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody a… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil