Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá Lže Babiš a máslo na hlavě má ANO, brání se ČSSD. „Krádež“ miliard za lithium odmítá Andrej Babiš (ANO) se dnes zostra pustil kvůli kauze lithium do ČSSD, mluví o megatunelu. „Je potřeba,… číst článek
Zemanovi posílají haléře a nenávistné vzkazy, Ovčáček se čílí. Drahoš nasbíral 10 milionů Zemanovi posílají haléře a nenávistné vzkazy, Ovčáček se čílí. Drahoš nasbíral 10 milionů Zatímco Miloši Zemanovi posílají lidé haléře a doprovází je nenávistnými vzkazy, jiný prezidentský… číst článek
Zemanovy jízdy po krajích jsou kampaň, říká dozorový úřad. Řeší i Babišovu knihu Zemanovy jízdy po krajích jsou kampaň, říká dozorový úřad. Řeší i Babišovu knihu Vůbec poprvé v historii jsou politické strany i prezidentští kandidáti pod drobnohledem nového úřadu.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois