Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: Odborář a předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v Senátu již od jeho vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer, až se postupně vypracoval na post mistra a také předsedy odborů. Po revoluci byl zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se vypracoval na nejvyššího odboráře v zemi, šéfa Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002 2008 a opětovně v roce 20014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci o dva roky později obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

Ženatý otec dvou dětí je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Zeman a Sobotka zasednou k novoročnímu obědu. Řešit budou volby Zeman a Sobotka zasednou k novoročnímu obědu. Řešit budou volby Prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka se v pondělí setkají na tradičním novoročním obědě… číst článek
Skvělý rétor! Podpora propagandy a nuda bez vize: Politici o Zemanovu poselství Skvělý rétor! Podpora propagandy a nuda bez vize: Politici o Zemanovu poselství Prezident v pondělním vánočním poselství mimo jiné odmítl pokusy cenzurovat internet. Varoval… číst článek
Zaorálek volal muži mrtvé Češky. „Za tragédii může Merkelová,“ útočí Mach Zaorálek volal muži mrtvé Češky. „Za tragédii může Merkelová,“ útočí Mach O Češce, kterou ministerstvo zahraničí identifikovalo jako Naďu Čižmár, mluví nyní řada politiků.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Jaroslav Foldyna
Jaroslav Foldyna
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald