Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Babiš: Až do smrti jsem kandidát jen já. Vláda s ČSSD a podporou KSČM je jediná varianta Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se ve středu poprvé sešel s novým vedením ČSSD - předsedou Janem… číst článek
Babiš zuří kvůli „čistkám“. „Nepřátelské převzetí státu,“ kritizuje vyhazovy opozice Babiš zuří kvůli „čistkám“. „Nepřátelské převzetí státu,“ kritizuje vyhazovy opozice Rozjela Babišova vláda „čistky“ a „nepřátelské převzetí“? Andrej Babiš (ANO) zuří, že nic takového.… číst článek
Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce 552 dní – to bude konečné číslo absence Františka Čuby v Senátu, pokud ke konci února skutečně rezignuje.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková