Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD, někdejší předseda Senátu
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch byl od listopadu 2010 osm let předsedou Senátu. Stal se jedním z mála senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory a tuto funkci obhájil. V listopadu  2018 jej v křesle šéfa vystřídal Jaroslav Kubera (ODS).

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, byl formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Porcování funkcí v Senátu: Tři adepti na šéfa. Uspěje Kubera? A co bude se Štěchem? Porcování funkcí v Senátu: Tři adepti na šéfa. Uspěje Kubera? A co bude se Štěchem? Z postu předsedy se Milan Štěch (ČSSD) zřejmě posune jen o jeden stupínek níže, tedy na pozici místopředsedy… číst článek
Kalousek ani Gazdík zatím nemají pozvánku na státní vyznamenání. Jak to Hrad vysvětlil? Kalousek ani Gazdík zatím nemají pozvánku na státní vyznamenání. Jak to Hrad vysvětlil? Už v neděli udělí prezident Miloš Zeman další státní vyznamenání. Tentokrát se ponesou v duchu 100.… číst článek
Proč dostal „mlátička“ Ondráček metál od bojovníků za svobodu? Přispívá na pomníky Proč dostal „mlátička“ Ondráček metál od bojovníků za svobodu? Přispívá na pomníky Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) udělil pamětní medaili komunistickému poslanci Zdeňkovi Ondráčkovi… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal