Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Babiš bere rodinu do Řecka, Zeman i Ovčáček mají také volno. Hamáček byl na Sardinii Babiš bere rodinu do Řecka, Zeman i Ovčáček mají také volno. Hamáček byl na Sardinii Zatímco sněmovní prázdniny jsou v plném proudu, ty vládní začínají právě dnes. Premiér Andrej Babiš… číst článek
Zemana označila za „individuum“. Mašínovou senátoři ze seznamu adeptů na metál škrtli Zemana označila za „individuum“. Mašínovou senátoři ze seznamu adeptů na metál škrtli Sestru protikomunistických odbojářů Zdenu Mašínovou a také např. kosmonauta Vladimíra Remka nakonec… číst článek
Senioři si na vyšší penze počkají. Senát chce pro tisícovku navíc jiné podmínky Senioři si na vyšší penze počkají. Senát chce pro tisícovku navíc jiné podmínky Senát chce, aby tisícikorunový příplatek k měsíčnímu důchodu dostávali senioři, kteří čerpají důchod… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Tomáš Vandas
Tomáš Vandas