Milan Štěch

Datum narození: 13.11.1953
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik ČSSD
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Bývalý český odborář Milan Štěch je od listopadu 2010 předsedou Senátu a také jedním ze tří senátorů působících v horní komoře již od jejího vzniku (1996).

Levicově orientovaný politik se vyučil strojním zámečníkem a absolvoval střední průmyslovou školu. Za komunistů pracoval Milan Štěch v českobudějovickém závodě Škoda jako strojní zámečník, dílenský dispečer a postupně se vypracoval na post mistra a také předsedy odborů.

Po Sametové revoluci 1989 byl Milan Štěch zvolen do předsednictva odborového svazu KOVO a nakonec se z něj stal nejvyšší odborář v zemi, tedy šéf Českomoravské komory odborových svazů.

MILAN ŠTĚCH A MODRÁ VELRYBA

V letech 1996, 2002, 2008 a opětovně v roce 2014 byl Milan Štěch zvolen za ČSSD do Senátu. V listopadu 2010 byl pak českobudějovický rodák zvolen za předsedu horní komory parlamentu a tuto funkci obhájil.

Po předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu roku 2013 se Milan Štěch jako první nahlas postavil za předsedu strany Bohuslava Sobotku, kterého se pokusili na základě tzv. Lánské schůzky odstavit od moci členové vedení strany kolem hejtmana Michala Haška.

O MILANU ŠTĚCHOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Štěch, ženatý otec dvou dětí, je formálně druhým nejvyšším ústavním činitelem a při první přímé volbě hlavy státu v českých dějinách měl tu čest vyhlásit tolik očekávané datum.

 

Články o celebritě

Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5 miliardy Politici přiznali přivýdělky: Babiš 184 milionů, Valenta 2,5 miliardy Předseda hnutí ANO Andrej Babiš vykázal příjmy mimo politiku zhruba 184 milionů korun. Šéf hnutí… číst článek
Čuba dá plat nadaci senátora Valenty. „Obezlička,“ hřímá vedení komory Čuba dá plat nadaci senátora Valenty. „Obezlička,“ hřímá vedení komory Poté, co se absentující senátor František Čuba (SPO) neúspěšně vzdával svého senátorského platu,… číst článek
Komu daruje Čuba svůj plat? To se teprve uvidí. Jeho šéf utekl před novináři Komu daruje Čuba svůj plat? To se teprve uvidí. Jeho šéf utekl před novináři Senátor František Čuba (SPO), který se už 10 měsíců neukázal na jednání horní komory, ohlásil, že… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová