Ivo Valenta

Datum narození: 3.8.1956
Místo narození: Čeladná
Profese: podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ivo Valenta je český podnikatel, od roku 1991 majitel společnosti Synot, občan státu Monako a miliardář, v roce 2004 potrestaný za podplácení.

Ivo Valenta podniká od roku 1989. Začínal koupí bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec). Ta se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Valenta zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (dnes 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách do Senátu v roce 2014 se rozhodl bojovat jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v Uherském Hradišti. Chce tak pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996. Zatímco ale Miroslav Valenta neuspěl, jeho syn se v roce 2014 senátorem stal.

Ivo Valenta pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Jeho prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku. Ivo Valenta má pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Senátoři si „brousí zuby“ na protikuřácký zákon. Jaké chystají změny? Senátoři si „brousí zuby“ na protikuřácký zákon. Jaké chystají změny? Ani po odsouhlasení Sněmovnou nemá takzvaný protikuřácký zákon vyhráno. Norma má lidi v Česku chránit… číst článek
Zavřené obchody o svátcích míří k Ústavnímu soudu. Senátoři podávají stížnost Zavřené obchody o svátcích míří k Ústavnímu soudu. Senátoři podávají stížnost Zákon o prodejní době v maloobchodě bude mít dohru u Ústavního soudu. Postará se o to Hospodářská… číst článek
Proč ministr ulevil v EET drobným obchodníkům? Babiš: Zlomila mě babička Proč ministr ulevil v EET drobným obchodníkům? Babiš: Zlomila mě babička Otci zakladateli elektronické evidence tržeb (EET), ministru financí Andreji Babišovi (ANO, 62),… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil MenT - Macák Jan
MenT - Macák Jan
zobrazit profil Ferdinand Peroutka
Ferdinand Peroutka
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Klára Samková
Klára Samková
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek

Nejnovější profily celebrit