Ivo Valenta

Datum narození: 3.8.1956
Místo narození: Čeladná
Profese: podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ivo Valenta je český podnikatel, od roku 1991 majitel společnosti Synot, občan státu Monako a miliardář, v roce 2004 potrestaný za podplácení.

Ivo Valenta podniká od roku 1989. Začínal koupí bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec). Ta se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Valenta zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (dnes 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách do Senátu v roce 2014 se rozhodl bojovat jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v Uherském Hradišti. Chce tak pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996. Zatímco ale Miroslav Valenta neuspěl, jeho syn se v roce 2014 senátorem stal.

Ivo Valenta pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Jeho prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku. Ivo Valenta má pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Kalousek bude sedět v koutě? Na pravici bují spojenectví, TOP 09 je mimo Kalousek bude sedět v koutě? Na pravici bují spojenectví, TOP 09 je mimo Zatímco politické strany od středu doprava se před sněmovními volbami čile druží, Miroslav Kalousek… číst článek
Gazdík se pokouší o předvolební zázrak: Kolem Starostů má vzniknout „třetí síla“ Gazdík se pokouší o předvolební zázrak: Kolem Starostů má vzniknout „třetí síla“ Do voleb zbývá ještě devět měsíců. Už teď se ale na ně strany pomalu chystají. Než si řada z nich… číst článek
Komentář: Poslanci schválili lex Babiš. Nejvíc tím pomohli Babišovi Komentář: Poslanci schválili lex Babiš. Nejvíc tím pomohli Babišovi Poslanci přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana a schválili tzv. lex Babiš. Tedy novelu zákona… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Ludvika Jonáková
Ludvika Jonáková
zobrazit profil Stanislav Juránek
Stanislav Juránek