Ivo Valenta

Datum narození: 3.8.1956
Místo narození: Čeladná
Profese: podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ivo Valenta je český podnikatel, od roku 1991 majitel společnosti Synot, občan státu Monako a miliardář, v roce 2004 potrestaný za podplácení.

Ivo Valenta podniká od roku 1989. Začínal koupí bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec). Ta se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Valenta zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (dnes 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách do Senátu v roce 2014 se rozhodl bojovat jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v Uherském Hradišti. Chce tak pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996. Zatímco ale Miroslav Valenta neuspěl, jeho syn se v roce 2014 senátorem stal.

Ivo Valenta pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Jeho prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku. Ivo Valenta má pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Zemana chtějí žalovat za velezradu. Ovčáček kvůli senátní odvetě za novičok zuří Zemana chtějí žalovat za velezradu. Ovčáček kvůli senátní odvetě za novičok zuří Senátoři z klubu Starostů a nezávislých chtějí zevrubně diskutovat výroky prezidenta Miloše Zemana… číst článek
Čuba oficiálně skončil. Rezignaci poslal po asistentovi, chyběl 552 dní Čuba oficiálně skončil. Rezignaci poslal po asistentovi, chyběl 552 dní Středa byla poslední den, kdy mohl nejstarší senátor František Čuba (SPO) složit svůj mandát, pokud… číst článek
Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce 552 dní – to bude konečné číslo absence Františka Čuby v Senátu, pokud ke konci února skutečně rezignuje.… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Terry Gilliam
Terry Gilliam
zobrazit profil David Mezsaros
David Mezsaros
zobrazit profil Zdena Salivarová
Zdena Salivarová
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Monika Marešová-Poslušná
Monika Marešová-Poslušná
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Radek Filipi
Radek Filipi