Ivo Valenta

Datum narození: 3.8.1956
Místo narození: Čeladná
Profese: podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ivo Valenta je český podnikatel, od roku 1991 majitel společnosti Synot, občan státu Monako a miliardář, v roce 2004 potrestaný za podplácení.

Ivo Valenta podniká od roku 1989. Začínal koupí bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec). Ta se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Valenta zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (dnes 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách do Senátu v roce 2014 se rozhodl bojovat jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v Uherském Hradišti. Chce tak pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996. Zatímco ale Miroslav Valenta neuspěl, jeho syn se v roce 2014 senátorem stal.

Ivo Valenta pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Jeho prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku. Ivo Valenta má pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Čuba dá plat nadaci senátora Valenty. „Obezlička,“ hřímá vedení komory Čuba dá plat nadaci senátora Valenty. „Obezlička,“ hřímá vedení komory Poté, co se absentující senátor František Čuba (SPO) neúspěšně vzdával svého senátorského platu,… číst článek
Nepříjemná zpráva protidrogového koordinátora: Komu Vobořil šlápl na kuří oko? Nepříjemná zpráva protidrogového koordinátora: Komu Vobořil šlápl na kuří oko? Problémy s alkoholem, tabákem i závislost na hracích automatech. To popsal v minulosti ve své zprávě… číst článek
„Z lidí dělá nesvéprávné otroky.“ Stížnosti na protikuřácký zákon řeší Rychetský „Z lidí dělá nesvéprávné otroky.“ Stížnosti na protikuřácký zákon řeší Rychetský Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se začne jako soudce zpravodaj zabývat stížností skupiny… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil David Radil manažer
David Radil manažer
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr
zobrazit profil Karel Janeba
Karel Janeba
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Petr Jákl
Petr Jákl