Ivo Valenta

Datum narození: 3.8.1956
Místo narození: Čeladná
Profese: podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Ivo Valenta je český podnikatel, od roku 1991 majitel společnosti Synot, občan státu Monako a miliardář, v roce 2004 potrestaný za podplácení.

Ivo Valenta podniká od roku 1989. Začínal koupí bývalé čistírny peří v Kunovicích na Uherskohradišťsku. Po revoluci také provozoval prodejnu s potravinami. V roce 1991 s otcem a bratrem založili rodinnou sázkovou společnost Synot (název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec). Ta se stala jednou z největších v Česku, podobně jako třeba Fortuna Michala Horáčka. Ivo Valenta se tak zařadil na seznam nejbohatších Čechů vedle takových jmen, jako např. Petr Kellner, Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Valenta zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCW World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot.

V roce 1994 založil s otcem projekt Fotbalové akademie, která vychovává špičkové fotbalisty (např. Michala Kadlece). V roce 2000 rovněž založil Nadaci Synot.

V roce 2004 byl Ivo Valneta obviněn z toho, že naváděl jakožto jeden ze spolumajitelů 1. FC Synot (dnes 1. FC Slovácko) sportovního ředitele klubu Jaroslava Hastíka k trestnému činu podplácení. Za účast v aféře byl potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 000 Kč. Soud mu k tomu uložil pokutu ve výši 350 000 Kč a čtyřměsíční podmíněný trest.

Ve volbách do Senátu v roce 2014 se rozhodl bojovat jako nestraník za Stranu soukromníků České republiky v Uherském Hradišti. Chce tak pokračovat v odkazu svého otce Miroslava Valenty, který ve stejném obvodu kandidoval ve volbách do Senátu v roce 1996. Zatímco ale Miroslav Valenta neuspěl, jeho syn se v roce 2014 senátorem stal.

Ivo Valenta pochází z dvouvaječných dvojčat. Vyučil se nejprve kuchařem a později vystudoval Hotelovou školu v Mariánských Lázních. Jeho prvním a zároveň posledním zaměstnaneckým poměrem byl zástupce ředitele provozu na hotelu Všemina na Zlínsku. Ivo Valenta má pět dětí, čtyři dcery a jednoho syna.

 

Články o celebritě

Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce Čuba připraví Velebu o peníze i auto, do „jeho“ klubu senátorů nikdo nechce 552 dní – to bude konečné číslo absence Františka Čuby v Senátu, pokud ke konci února skutečně rezignuje.… číst článek
Slušovický zázrak: „Neviditelný“ Čuba se ukázal Blesku, v Senátu nebyl už rok a půl Slušovický zázrak: „Neviditelný“ Čuba se ukázal Blesku, v Senátu nebyl už rok a půl Autor slušovického zázraku hlasoval v Senátu naposledy 24. srpna 2016. Na zasedání horní komory parlamentu… číst článek
Čuba se vrátí do Senátu příští měsíc, říká Valenta. Návrat sliboval už na podzim Čuba se vrátí do Senátu příští měsíc, říká Valenta. Návrat sliboval už na podzim František Čuba, který se rok a půl neukázal v Senátu, by měl pravděpodobně dorazit v březnu na jednání… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Porty (youtuber)
Porty (youtuber)
zobrazit profil Matěj Cichra
Matěj Cichra
zobrazit profil Michal Kučera
Michal Kučera
zobrazit profil Alena  Vitásková
Alena Vitásková
zobrazit profil Karolína Žákovská
Karolína Žákovská
zobrazit profil Pavlína  Jirásková Nedvědová
Pavlína Jirásková Nedvědová
zobrazit profil Josef Kokta
Josef Kokta
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek