Anna Linhartová

Datum narození: 21.3.1994
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

I když bývá Anna Linhartová často označována za „začínající herečku“, má za sebou ve svých dvaceti letech spolupráce s těmi nejlepšími českými režiséry jako je Jan Hřebejk, Tomáš Vorel nebo Vladimír Michálek.

Dcera české herečky a moderátorky Jitky Asterové momentálně studuje herectví na Pražské konzervatoři. Do podvědomí diváků se Anna Linhartová zapsala filmem Jana Hřebejka s názvem Nevinnost, kde měla vedle Ani Geislerové a Ondřeje Vetchého jednu z hlavních rolí.

Následovala role v úspěšném filmu Tomáše Vorla st. Cesta do lesa, kde si před kamerou stoupla vedle neméně slavné české herce jako je Bolek Polívka, Tomáš Hanák, Eva Holubová a v neposlední řadě Tomáš Vorel ml.

Za zlom v její kariéře by se dala považovat účast na natáčení hvězdně obsazeného filmu Pohádkář režiséra Vladimíra Michálka. Přesto že ona sama zde ztvárnila roli vedlejší, měla možnost spolupracovat s takovými legendami českého showbyznysu jako je Aňa Geislerová, Jiří Macháček a Eva Herzigová.  Právě s Evou Herzigovou se při natáčení velmi spřátelila. Eva, se kterou Anička sdílí vášeň k jídlu a vaření, jí pak dala několik dobrých rad a v neposlední řadě kontaktů.

Anna Linhartová se tak dostala k prestižnímu focení pro značku Chanel a osobně se účastnila přehlídky Karla Lagerfelda na pařížském Fashion Weeku. O herečku vzápětí projevila zájem i jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek Tatiana Kovaříková a Anna se stala zimní tváří její kolekce. Ještě donedávna přitom byla Anna médii označována za strašidlo a kritizována pro svůj nevkus.

Také se společeně s Janou Plodkovou a Barborou Polákovu zapojila do pomoci lidem trpícím nemocí motýlích křídel. V rámci kampaně se nechala vyfotit úplně nahá.

Otcem Aničky je Tomáš Linhart, bývalý manžel Jitky Asterové, který strávil šest let ve vězení za daňové úniky. S Aničkou se nestýkají. Oproti tomu se svojí slavnou matkou má Anna velmi blízký vztah a nemají například problém si spolu zapálit jointa. Sama Anna měla dva roky přítele, se kterým dokonce plánovala i svatbu, v listopadu 2014 se ale po vzájemné dohodě rozešli.

Jejím hereckým snem by bylo natáčet s Leonardem DiCapriem a Meryl Streepovou, z režisérů ji nejvíce přitahuje Quentin Tarantino.

 

Články o celebritě

Miroslav Donutil (66): Proč musel k advokátům! Miroslav Donutil (66): Proč musel k advokátům! Okusí další důležitou profesi! Po praktickém lékaři, kterého ztvárnil v seriálu Doktor Martin, si… číst článek
Módní téma týdne podle Františky: Nenuceně chic ulice Módní téma týdne podle Františky: Nenuceně chic ulice Svršky s doplňky splňující požadavek pohodlí, praktičnosti, vkusu a také potřeby prezentace. Tak… číst článek
Veronika Freimanová: Jakmile mi to venku začne klouzat, tak se děsím Veronika Freimanová: Jakmile mi to venku začne klouzat, tak se děsím Venku je krásná, ukázková zima, sníh a mráz jsou na denním pořádku. Takovouhle zimu jsme si už dlouho… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Deana Horváthová-Jakubisková
Deana Horváthová-Jakubisková
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská