Vladimír Menšík

Datum narození: 9.10.1929
Datum úmrtí: 29.5.1988
Místo narození: Ivančice
Výška: 175 cm
Profese: herec, bavič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český bavič Vladimír Menšík se zapsal do našeho povědomí coby ikona minulých časů. Jeho humor nás rozveseloval několik let. Jenže v jednu chvíli se začal z televizních obrazovek vytrácet.

V roce 1988 se český herec a bavič Vladimír Menšík naposledy objevil na televizních obrazovkách v pořadu ABECEDA. O dva dny později, v květnu dvacátého devátého, zemřel. Jeho humor od té doby nikdo nepřekročil. Česká republika ztratila svého nejoblíbenějšího humoristu a tím i pořady plné zábavy, srandy a vtipů.

VLADIMÍR MENŠÍK - BAVIČ Z KSČ

Proč ale ke sklonku svého života přicházel o role v televizních skečích a pořadech? Možná to byla nenávist ze strany vedení televizních stanic... Jeho životachuť byla stálá, i přes jeho psychické a zdravotní problémy spojené s alkoholismem a silným kuřáctvím. Byl vždy profesionál a na jeho uvádění silvestrovských nocí nejde zapomenout.

Vladimír Menšík se narodil na Moravě, 9. října 1929 v Ivančicích. Nejdříve vystudoval průmyslovou školu a až na druhý pokus se dostal na brněnskou JAMU. Po absolutoriu dostal angažmá ve Vesnickém divadle, kde si ho všiml E. F. Burian a obsadil ho do svých her. I přesto Vladimír Menšík stále ve skrytu duše toužil hrát před kamerou. Netrvalo dlouho a coby komparsista ve filmu Dědeček automobil zaujal filmové režiséry. Postupně se dostal až k natáčení takových českých klasik jako jsou Bakaláři. Hrál po boku takových hvězd filmového plátna jako jsou Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Sovák, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský a plno dalších.

U jména Vladimír Menšík si ale nemůžeme představit jen slavné Bakaláře nebo uvádění Silvestru. Vladimír Menšík byl český herec, moderátor, lidový vypravěč, bavič a držitel ocenění národní umělec. Divadelní prkna ho tolik nenaplňovaly, i když jeho profesní dráha začala právě na pódiu. Většinu ze svých 150 rolí ztvárnil před kamerou - ve filmu a televizi. Mezi jeho koníčky patřil fotbal, házená, hra na mandolínu a piáno.

Známý bavič měl čtyři děti. Dcera Martina se potatila, je herečkou a dabérkou. Syn Petr Menšík je ostudou rodiny Menšíkových. Dalšími dětmi jsou Vladimíra a Jan.

 

Články o celebritě

Pohřeb Gabriely Vránové (†78) z Chalupářů: Velké komplikace! Pohřeb Gabriely Vránové (†78) z Chalupářů: Velké komplikace! Poslední rozloučení s Gabrielou Vránovou (†78) proběhne v pátek v Divadle na Vinohradech. Zatímco… číst článek
Anička z Chalupářů Gabriela Vránová (✝78): Parte zdobí báseň a její podpis! Anička z Chalupářů Gabriela Vránová (✝78): Parte zdobí báseň a její podpis! V sobotu nás navždy po dlouhé těžké nemoci opustila herečka Gabriela Vránová… číst článek
Tajné okolnosti smrti Vránové (†78) z Chalupářů: 1,5 roku utrpení v bolestech! Tajné okolnosti smrti Vránové (†78) z Chalupářů: 1,5 roku utrpení v bolestech! Zatímco její smrt zdánlivě přišla náhle a mnohé zaskočila, ve skutečnosti si herečka Gabriela Vránová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Tereza Pokorná
Tereza Pokorná
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Anna Remková
Anna Remková
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck