Vladimír Menšík

Datum narození: 9.10.1929
Datum úmrtí: 29.5.1988
Místo narození: Ivančice
Výška: 175 cm
Profese: herec, bavič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český bavič Vladimír Menšík se zapsal do našeho povědomí coby ikona minulých časů. Jeho humor nás rozveseloval několik let. Jenže v jednu chvíli se začal z televizních obrazovek vytrácet.

V roce 1988 se český herec a bavič Vladimír Menšík naposledy objevil na televizních obrazovkách v pořadu ABECEDA. O dva dny později, v květnu dvacátého devátého, zemřel. Jeho humor od té doby nikdo nepřekročil. Česká republika ztratila svého nejoblíbenějšího humoristu a tím i pořady plné zábavy, srandy a vtipů.

VLADIMÍR MENŠÍK - BAVIČ Z KSČ

Proč ale ke sklonku svého života přicházel o role v televizních skečích a pořadech? Možná to byla nenávist ze strany vedení televizních stanic... Jeho životachuť byla stálá, i přes jeho psychické a zdravotní problémy spojené s alkoholismem a silným kuřáctvím. Byl vždy profesionál a na jeho uvádění silvestrovských nocí nejde zapomenout.

Vladimír Menšík se narodil na Moravě, 9. října 1929 v Ivančicích. Nejdříve vystudoval průmyslovou školu a až na druhý pokus se dostal na brněnskou JAMU. Po absolutoriu dostal angažmá ve Vesnickém divadle, kde si ho všiml E. F. Burian a obsadil ho do svých her. I přesto Vladimír Menšík stále ve skrytu duše toužil hrát před kamerou. Netrvalo dlouho a coby komparsista ve filmu Dědeček automobil zaujal filmové režiséry. Postupně se dostal až k natáčení takových českých klasik jako jsou Bakaláři. Hrál po boku takových hvězd filmového plátna jako jsou Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Sovák, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský a plno dalších.

U jména Vladimír Menšík si ale nemůžeme představit jen slavné Bakaláře nebo uvádění Silvestru. Vladimír Menšík byl český herec, moderátor, lidový vypravěč, bavič a držitel ocenění národní umělec. Divadelní prkna ho tolik nenaplňovaly, i když jeho profesní dráha začala právě na pódiu. Většinu ze svých 150 rolí ztvárnil před kamerou - ve filmu a televizi. Mezi jeho koníčky patřil fotbal, házená, hra na mandolínu a piáno.

Známý bavič měl čtyři děti. Dcera Martina se potatila, je herečkou a dabérkou. Syn Petr Menšík je ostudou rodiny Menšíkových. Dalšími dětmi jsou Vladimíra a Jan.

 

Články o celebritě

Lubomír Kostelka slaví 90! Nikdy jsem nenašel tu pravou, svěřil se herec Lubomír Kostelka slaví 90! Nikdy jsem nenašel tu pravou, svěřil se herec Na konci března oslaví 90. narozeniny, ale příliš to na něm vidět není. Lubomír Kostelka nad pivečkem… číst článek
Kterak Moravan Kostelka přesídlil do středočeského Kamberku: Na statku ho hlídá Menšík! Kterak Moravan Kostelka přesídlil do středočeského Kamberku: Na statku ho hlídá Menšík! Za pár dní oslaví 90. narozeniny, ale jeho energii a vitalitu mu lze závidět! Jen s náročnějšími… číst článek
Děda z Kouzelné školky Lubomír Kostelka (89): Bratr mu umřel na svatbě dcery! Děda z Kouzelné školky Lubomír Kostelka (89): Bratr mu umřel na svatbě dcery! Děda Lubin z Kouzelné školky pohostil Blesk na svém malebném statku! Ten kdysi zrekonstruoval se… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Nová - Arichteva
Veronika Nová - Arichteva
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Michal Slaný
Michal Slaný
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall