Vladimír Menšík

Datum narození: 9.10.1929
Datum úmrtí: 29.5.1988
Místo narození: Ivančice
Výška: 175 cm
Profese: herec, bavič
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Český bavič Vladimír Menšík se zapsal do našeho povědomí coby ikona minulých časů. Jeho humor nás rozveseloval několik let. Jenže v jednu chvíli se začal z televizních obrazovek vytrácet.

V roce 1988 se český herec a bavič Vladimír Menšík naposledy objevil na televizních obrazovkách v pořadu ABECEDA. O dva dny později, v květnu dvacátého devátého, zemřel. Jeho humor od té doby nikdo nepřekročil. Česká republika ztratila svého nejoblíbenějšího humoristu a tím i pořady plné zábavy, srandy a vtipů.

VLADIMÍR MENŠÍK - BAVIČ Z KSČ

Proč ale ke sklonku svého života přicházel o role v televizních skečích a pořadech? Možná to byla nenávist ze strany vedení televizních stanic... Jeho životachuť byla stálá, i přes jeho psychické a zdravotní problémy spojené s alkoholismem a silným kuřáctvím. Byl vždy profesionál a na jeho uvádění silvestrovských nocí nejde zapomenout.

Vladimír Menšík se narodil na Moravě, 9. října 1929 v Ivančicích. Nejdříve vystudoval průmyslovou školu a až na druhý pokus se dostal na brněnskou JAMU. Po absolutoriu dostal angažmá ve Vesnickém divadle, kde si ho všiml E. F. Burian a obsadil ho do svých her. I přesto Vladimír Menšík stále ve skrytu duše toužil hrát před kamerou. Netrvalo dlouho a coby komparsista ve filmu Dědeček automobil zaujal filmové režiséry. Postupně se dostal až k natáčení takových českých klasik jako jsou Bakaláři. Hrál po boku takových hvězd filmového plátna jako jsou Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Sovák, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský a plno dalších.

U jména Vladimír Menšík si ale nemůžeme představit jen slavné Bakaláře nebo uvádění Silvestru. Vladimír Menšík byl český herec, moderátor, lidový vypravěč, bavič a držitel ocenění národní umělec. Divadelní prkna ho tolik nenaplňovaly, i když jeho profesní dráha začala právě na pódiu. Většinu ze svých 150 rolí ztvárnil před kamerou - ve filmu a televizi. Mezi jeho koníčky patřil fotbal, házená, hra na mandolínu a piáno.

Známý bavič měl čtyři děti. Dcera Martina se potatila, je herečkou a dabérkou. Syn Petr Menšík je ostudou rodiny Menšíkových. Dalšími dětmi jsou Vladimíra a Jan.

 

Články o celebritě

Sebevražda režiséra „Kalašovek“ a Zítra to roztočíme, drahoušku: Schulhoff (†64) trpěl od dětství!  Sebevražda režiséra „Kalašovek“ a Zítra to roztočíme, drahoušku: Schulhoff (†64) trpěl od dětství! Natočil jedny z nejpopulárnějších českých detektivek o majoru Kalašovi a rád do názvu svých komedií… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Lubomír Kostelka slaví 90 Ťukněte si s celebritou! Herec Lubomír Kostelka slaví 90 90. narozeniny dnes slaví herec Lubomír Kostelka. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Lubomír Kostelka slaví 90! Nikdy jsem nenašel tu pravou, svěřil se herec Lubomír Kostelka slaví 90! Nikdy jsem nenašel tu pravou, svěřil se herec Na konci března oslaví 90. narozeniny, ale příliš to na něm vidět není. Lubomír Kostelka nad pivečkem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Plodková
Jana Plodková
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Deana Horváthová-Jakubisková
Deana Horváthová-Jakubisková
zobrazit profil Sophie Turner
Sophie Turner
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská