Jan Zahradník

Jan Zahradník

Datum narození: 23.3.1949
Místo narození: České Budějovice
Profese: pedagog a politik ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pedagog a politik Jan Zahradník byl prvním jihočeským hejtmanem. Občanská demokratická strana jej znovu nasadila jako lídra do krajských voleb 2016.

Do politiky Jan Zahradník vstoupil v roce 1989 - zakládal Občanské fórum středoškolských učitelů Jihočeského kraje. V roce 1990 se stal zastupitelem města České Budějovice. Do ODS vstoupil roku 1991. V roce 2000 byl zvolen prvním hejtmanem nově vzniklého Jihočeského kraje, tuto funkci vykonával do roku 2008. V letech 2009 až 2011 byl prorektorem pro zahraniční vztahy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Poté vyučoval jako odborný asistent na Katedře matematiky Pedagogické fakulty. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl přednostními hlasy voličů zvolen z jedenáctého místa kandidátky ODS v Jihočeském kraji a stal se poslancem. V ODS platí za experta na životní prostředí.

VĚČNÝ STUDENT JAN ZAHRADNÍK

Českobudějovický rodák Jan Zahradník vysokoškolské vzdělání získal na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru učitelství matematiky a fyziky. Po ukončení studií pracoval jako středoškolský učitel na Gymnáziu J. V. Jirsíka. Následně založil soukromé Česko-anglické gymnázium, jehož byl do roku 2000 ředitelem.

Jan Zahradník je ženatý, má dvě dospělé dcery a tři vnučky.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.