Jan Zahradník

Datum narození: 23.3.1949
Místo narození: České Budějovice
Profese: pedagog, politik ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Pedagog a politik Jan Zahradník byl prvním jihočeským hejtmanem. Občanská demokratická strana jej nasadila jako lídra do parlamentních voleb 2017 za Jihočeský kraj.

Do politiky Jan Zahradník vstoupil v roce 1989 - zakládal Občanské fórum středoškolských učitelů Jihočeského kraje. V roce 1990 se stal zastupitelem města České Budějovice. Do ODS vstoupil roku 1991. V roce 2000 byl zvolen prvním hejtmanem nově vzniklého Jihočeského kraje, tuto funkci vykonával do roku 2008. V letech 2009 až 2011 byl prorektorem pro zahraniční vztahy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Poté vyučoval jako odborný asistent na Katedře matematiky Pedagogické fakulty.

VĚČNÝ STUDENT JAN ZAHRADNÍK

Ve volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 byl Jan Zahradník přednostními hlasy voličů zvolen z jedenáctého místa kandidátky ODS v Jihočeském kraji a stal se poslancem. V ODS platí za experta na životní prostředí. V krajských volbách 2016 jej stejně jako v parlamentních 2017 ODS nasadila jako lídra za Jihočeký kraj.

O JANU ZAHRADNÍKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Českobudějovický rodák Jan Zahradník vysokoškolské vzdělání získal na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze v oboru učitelství matematiky a fyziky. Po ukončení studií pracoval jako středoškolský učitel na Gymnáziu J. V. Jirsíka. Následně založil soukromé Česko-anglické gymnázium, jehož byl do roku 2000 ředitelem.

Jan Zahradník je ženatý, má dvě dospělé dcery a tři vnučky.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek