Michal Kortyš

Datum narození: 28.6.1962
Místo narození: Olomouc
Profese: elektrotechnik a politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Michal Kortyš, jehož ODS vyslala do krajských voleb 2016 na prvním místě pardubické kandidátky, má dvě celoživotní lásky: manželku Janu a město Litomyšl.

Osm let - do roku 2014 - byl Michal Kortyš starostou města Litomyšl na Svitavsku. Před krajskými volbami 2016, kdy se jako člen výkonné rady ODS stal lídrem strany modrého ptáka do Pardubického kraje, zastával funkci místostarosty. Ve volbách v roce 2014, kdy byl též lídrem strany a potřetí získal absolutně nejvíc hlasů ze všech kandidátů, ODS skončila na druhém místě, a tak se Michal Kortyš musel spokojit s postem místostarosty města.

Rodák z Olomouce Michal Kortyš se na střední škole vyučil elektrotechnikem. Základní vojenskou službu prožil na letišti v Pardubicích, kde se seznámil s manželkou Janou, s níž se odstěhoval do Litomyšle. „Jana a Litomyšl jsou mé celoživotní lásky,“ napsal do svého životopisu na web ODS. Podnikat Michal Kortyš začal ihned po revoluci, a to v oboru elektromontážních prací. Jeho firma ELKOR zaměstnává několik desítek lidí. V roce 2003 Michal Kortyš získal Cenu města Litomyšle za rok 2002 v kategorii Podnikatel roku. Jako politik se snaží zasadit o to, aby odstranil byrokracii a další komplikace, které trápí podnikatele, jež zaměstnávají desítky či stovky spoluobčanů.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

Další Politici

zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík