Alexander Černý

Datum narození: 21.5.1953
Místo narození: Olomouc
Profese: politik KSČM
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Voják Alexander Černý se jako poslanec za KSČM stal komunistickou jedničkou do voleb 2016, tedy jejich kandidátem na hejtmana Olomouckého kraje.

Alexander Černý, který za totalitního režimu vystudoval Vysokou školu politickou v Bratislavě, se jako dlouholetý komunista záhy po Sametové revoluci 1989 uplatnil v KSČM. Od roku 1990 začal pracovat jako profesionální zaměstnanec strany, respektive předseda OV KSČM či člen Ústředního výboru KSČM. Opakovaně byl zvolen zastupitelem nejen města Olomouc, ale též Olomouckého kraje, kde jej komunisté vybrali za kandidáta na hejtmana pro krajské volby 2016.

Do celostátní politiky Alexander Černý vstoupil roku 2002. Mandát poslance mu vynesl členství ve Výboru pro obranu a bezpečnost a post 1. místopředsedy poslaneckého klubu KSČM. V parlamentních volbách bodoval opakovaně. V klání do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval v Olomouckém kraji jako lídr KSČM. Ve stínové vládě KSČM přijal post ministra obrany.

Po elektrotechnické průmyslovce Alexander Černý absolvoval roční kurz v letecké důstojnické škole. Byl vojákem z povolání; do roku 1990 zastával různé funkce v Československé lidové armádě.

Alexander Černý je ženatý. S manželkou Táňou vychoval dceru Andreu a syna Davida.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Eva Valjentová
Eva Valjentová
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach