Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit.

Čtyři roky nato Marek Hilšer stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. V senátních volbách 2018 se rozhodl kandidovat v obvodu č. 26 - Praha 2.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala ještě VŠE. V srpnu 2018 se jim narodila dcera  Sofie.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Jiskřivý boj o Senát: Rektor vs. Střihoruký Edward i Paroubek kontra Konvička Nepravomocně odsouzený exhejtman David Rath a bývalý premiér Jiří Paroubek (oba dříve ČSSD). To jsou… číst článek
Dva čeští politici slaví: Skopeček má kluka, Hilšer holku a na své ženy jsou pyšní Dva čeští politici slaví: Skopeček má kluka, Hilšer holku a na své ženy jsou pyšní Poslanec Jan Skopeček (ODS) se raduje z narození syna Jana. Chlapeček přišel na svět dva týdny před… číst článek
Klaus odložil růžové triko a vytáhl Jakla s darebnou migrací. Na Sněžku vyšplhal se synem Klaus odložil růžové triko a vytáhl Jakla s darebnou migrací. Na Sněžku vyšplhal se synem Chce zvednout prapor proti darebné masové migraci, chválil exprezident Václav Klaus dle iDnes.cz… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil papež Jan Pavel II.
papež Jan Pavel II.
zobrazit profil Jan  Patera
Jan Patera
zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič
zobrazit profil Lucie Gelemová
Lucie Gelemová
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Tomáš Grigar
Tomáš Grigar