Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit. Čtyři roky nato stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. 

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala též VŠE.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Boj o Senát: Drahoš chce Prahu 4 Boj o Senát: Drahoš chce Prahu 4 Tak to bude hodně zajímavé! Jiří Drahoš (69), neúspěšný prezidentský kandidát, vyzve na podzim v… číst článek
Fischer chce kandidovat do Senátu Fischer chce kandidovat do Senátu Na Hrad mu to nevyšlo, tak by chtěl do Senátu. Neúspěšný kandidát na prezidenta Pavel Fischer (52)… číst článek
Fischer chce do Senátu. Vytáhl „smrad minulosti“, schytali to Zeman, Babiš i Okamura Fischer chce do Senátu. Vytáhl „smrad minulosti“, schytali to Zeman, Babiš i Okamura Ve volbách skončil na třetím místě, porazili ho pouze Miloš Zeman s Jiřím Drahošem. Pavel Fischer,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Julianne Moore
Julianne Moore
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Alan Rickman
Alan Rickman
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Tommy Lee
Tommy Lee