Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista, senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018. Zato se stal senátorem.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit.

Čtyři roky nato Marek Hilšer stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. V senátních volbách 2018 se rozhodl kandidovat v obvodu č. 26 - Praha 2. V druhém kole porazil nestraníka za Piráty Libora Michálka.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala ještě VŠE. V srpnu 2018 se jim narodila dcera Sofie.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Menší splátky a osobní bankrot i pro nejchudší: Senát chce cestu z dluhů upravit Menší splátky a osobní bankrot i pro nejchudší: Senát chce cestu z dluhů upravit Podmínky pro oddlužení lidí v dluhové pasti, kteří chtějí projít tzv. osobním bankrotem, se mohou… číst článek
Sešli se Drahoš, Ledecká a Meghan Markle. V zájmu Čechů o hledání na webu Sešli se Drahoš, Ledecká a Meghan Markle. V zájmu Čechů o hledání na webu Rok 2018 se pomalu chýlí ke konci a na místě je pomalu ohlížet se za tím, co nás potkalo. Kromě osobních… číst článek
„Demisi!“ Demonstranti se pustili do Babišova ANO ve Sněmovně, Faltýnek se smál „Demisi!“ Demonstranti se pustili do Babišova ANO ve Sněmovně, Faltýnek se smál Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) je s podnikatelskou delegací v Maroku, jeho hnutí má kvůli kauzám… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý