Marek Hilšer

Datum narození: 23.3.1976
Místo narození: Chomutov
Profese: lékař, aktivista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Občanský aktivista Marek Hilšer neuspěl se svou kandidaturou na post hlavy státu České republiky v prezidentských volbách 2018.

Rodina tehdejšího školáka Marka Hilšera se rozhodla emigrovat do Španělska v červnu 1989, tedy krátce před Sametovou revolucí. Rok po ní se vrátila zpět do vlasti. Na Karlově univerzitě v Praze Marek Hilšer vystudoval mezinárodní vztahy. Poté, roku 1999, odjel do Spojených států, kde se živil mj. jako kopáč a instalatér.

MAREK HILŠER - KOMU BY PROSPĚL ROZPAD EU?

Po návratu do Česka nastoupil ke studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2007 se Marek Hilšer stal členem předsednictva Akademického senátu Univerzity Karlovy, kde se specializoval na výzkum zhoubných nádorů mozku. V letech 2011 a 2012 se účastnil mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni.

S politikou si Marek Hilšer začal tykat už na studiích FSV UK, kdy absolvoval stáž jako asistent předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V roce 2008 organizoval protesty proti záměru tehdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) vytvořit z fakultních nemocnic akciové společnosti s menšinovým podílem univerzit.

Čtyři roky nato Marek Hilšer stál za protesty proti záměru ministra školství Josefa Dobeše (VV) omezit akademické svobody. Obě tyto akce měly úspěch, vláda od svých záměrů ustoupila. V říjnu 2014 podpořil společně s dalšími aktivisty polonahý formou happeningu na Úřadu vlády premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v jeho postoji k dění na Ukrajině.

Marek Hilšer v červenci 2016 oznámil, že hodlá kandidovat na post hlavy státu v prezidentských volbách 2018, a tím i zahájil svou kampaň. Sice se neprobojoval do druhého kola, ale páté místo mezi devíti adepty bylo velkým úspěchem. V senátních volbách 2018 se rozhodl kandidovat v obvodu č. 26 - Praha 2.

O MARKU HILŠEROVI ČTĚTE ZDE>>

Marek Hilšer se roku 2015 oženil s lékařkou Monikou, která vystudovala ještě VŠE.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic V úterý jsou po celém Česku avizované demonstrace, na nichž se bude opět protestovat pro Andreji… číst článek
Horáčkovi bodovala kampaň, Drahoše zlákal STAN. Co dělají hradní kandidáti? Horáčkovi bodovala kampaň, Drahoše zlákal STAN. Co dělají hradní kandidáti? Měl velké ambice, ale prezidentem se textař Michal Horáček nestal a skončil před branami druhého… číst článek
„Piráty jsem rozložit nechtěl,“ říká Ruml.  Neuspěli u nich ani Okamurův bratr či Drahoš „Piráty jsem rozložit nechtěl,“ říká Ruml. Neuspěli u nich ani Okamurův bratr či Drahoš Chtěl za Piráty kandidovat na Rokycansku, exministr vnitra Jan Ruml ale v jejich primárkách neuspěl.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Viktor Kožený
Viktor Kožený
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Leoš Heger
Leoš Heger
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Marek Vít
Marek Vít
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Vladko Dobrovodský
Vladko Dobrovodský