Emmanuel Macron

Datum narození: 21.12.1977
Místo narození: Amiens, Francie
Profese: prezident Francie
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ekonom Emmanuel Macron ve volbách porazil Marine Le Penovou a se ziskem 66,06 % hlasů se v květnu 2017 stal prezidentem Francie. A to nejmladším, kterého země do té doby měla.

Někdejší investiční bankéř Emmanuel Macron zastával od srpna 2014 funkci ministra hospodářství, na niž po dvou letech rezignoval. Tento krok učinil proto, aby se mohl věnovat své kampani na volbu francouzského prezidenta. A uspěl. V prvním kole, které se konalo 23. dubna 2017, získal sice jen 24,01 %, ale i tak to bylo nejvíce ze všech kandidátů, a postoupil do druhého. V něm 7. května 2017 se ziskem 66,06 % hlasů porazil Marine Le Penovou.

Emmanuel Macron, celým jménem Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron, pochází z rodiny lékaře a vysokoškolského profesora neurologie Jean-Michela Macrona a posudkové doktorky pracující pro úřadovnu sociálního pojištění Françoise, rozené Noguès.

EMMANUEL MACRON - JEHO ŽENA V USA V BASE?

Po studiích na prestižních školách, je mj. absolventem École Nationale d'Administration, byl Emmanuel Macron v letech 1999 až 2001 asistentem francouzského filozofa Paula Ricoeura. Jako ředitel na francouzském ministerstvu financí působil v letech 2004 až 2008. Tehdy se také stal členem Socialistické strany.

Později se ale této politické příslušnosti vzdal a začal pracovat jako investiční bankéř v soukromém bankovním domě Banque Rothschild & Cie. V závěru svého působení pro tuto banku v roce 2012 sjednal významnou dohodu mezi švýcarskou společností Nestlé a americkým farmaceutickým koncernem Pfizer, za což byl údajně odměněn částkou několika milionů eur. Šlo o prodej výroby dětské výživy firmě Nestlé, která za transakci zaplatila 11,9 miliardy dolarů. Následně se Emmanuel Macron začal plně věnovat politice.

O EMMANUELU MACRONOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Emmanuela Macrona se roku 2007 stala o 25 let starší Brigitte Trogneux, jeho bývalá učitelka francouzštiny, latiny a vedoucí školního divadla, pocházející z rodiny výrobců čokolády v Amiensu. Budoucí pár se seznámil na jezuitském gymnáziu La Providence v Amiensu. Chodila tam tenkrát i Laurence Auzièr, nejstarší z pedagožčiných dětí. 

Brigitte Macron má celkem tři děti z předchozího svazku s bankéřem Andrém Louisem Auzièrem. Je také babičkou několika vnoučat.

 

Články o celebritě

Pozor! Sexbomba v hledišti. Pamela Anderson na MS sledovala svého miláčka Pozor! Sexbomba v hledišti. Pamela Anderson na MS sledovala svého miláčka Je mezi nimi věkový rozdíl osmnáct let, ale i tak se hluboce milují. Americká herečka Pamela Andersonová… číst článek
Europoslanci krotí „migrační nadšení“: Zrušte dovolenou a vyřešte uprchlíky, chtějí po Radě Europoslanci krotí „migrační nadšení“: Zrušte dovolenou a vyřešte uprchlíky, chtějí po Radě Bouřlivou diskuzi vyvolaly závěry Evropské rady v souvislosti s migrací. Ty nejvyšší představitelé… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil