Emmanuel Macron

Datum narození: 21.12.1977
Místo narození: Amiens, Francie
Profese: prezident Francie
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Ekonom Emmanuel Macron ve volbách porazil Marine Le Penovou a se ziskem 66,06 % hlasů se v květnu 2017 stal prezidentem Francie. A to nejmladším, kterého země do té doby měla.

Někdejší investiční bankéř Emmanuel Macron zastával od srpna 2014 funkci ministra hospodářství, na niž po dvou letech rezignoval. Tento krok učinil proto, aby se mohl věnovat své kampani na volbu francouzského prezidenta. A uspěl. V prvním kole, které se konalo 23. dubna 2017, získal sice jen 24,01 %, ale i tak to bylo nejvíce ze všech kandidátů, a postoupil do druhého. V něm 7. května 2017 se ziskem 66,06 % hlasů porazil Marine Le Penovou.

Emmanuel Macron, celým jménem Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron, pochází z rodiny lékaře a vysokoškolského profesora neurologie Jean-Michela Macrona a posudkové doktorky pracující pro úřadovnu sociálního pojištění Françoise, rozené Noguès.

EMMANUEL MACRON - JEHO ŽENA V USA V BASE?

Po studiích na prestižních školách, je mj. absolventem École Nationale d'Administration, byl Emmanuel Macron v letech 1999 až 2001 asistentem francouzského filozofa Paula Ricoeura. Jako ředitel na francouzském ministerstvu financí působil v letech 2004 až 2008. Tehdy se také stal členem Socialistické strany.

Později se ale této politické příslušnosti vzdal a začal pracovat jako investiční bankéř v soukromém bankovním domě Banque Rothschild & Cie. V závěru svého působení pro tuto banku v roce 2012 sjednal významnou dohodu mezi švýcarskou společností Nestlé a americkým farmaceutickým koncernem Pfizer, za což byl údajně odměněn částkou několika milionů eur. Šlo o prodej výroby dětské výživy firmě Nestlé, která za transakci zaplatila 11,9 miliardy dolarů. Následně se Emmanuel Macron začal plně věnovat politice.

O EMMANUELU MACRONOVI ČTĚTE ZDE>>

Manželkou Emmanuela Macrona se roku 2007 stala o 25 let starší Brigitte Trogneux, jeho bývalá učitelka francouzštiny, latiny a vedoucí školního divadla, pocházející z rodiny výrobců čokolády v Amiensu. Budoucí pár se seznámil na jezuitském gymnáziu La Providence v Amiensu. Chodila tam tenkrát i Laurence Auzièr, nejstarší z pedagožčiných dětí. 

Brigitte Macron má celkem tři děti z předchozího svazku s bankéřem Andrém Louisem Auzièrem. Je také babičkou několika vnoučat.

 

Články o celebritě

„Skvělé tělo.“ Trump pochválil Macronovi jeho o 24 let starší manželku „Skvělé tělo.“ Trump pochválil Macronovi jeho o 24 let starší manželku Předtím, než romanticky povečeřeli v soukromé restauraci u vrcholku Eiffelovky, se americký prezident… číst článek
ISIS v úzkých: „Zažili svůj Stalingrad, ale hrozba útoků trvá,“ varuje expert ISIS v úzkých: „Zažili svůj Stalingrad, ale hrozba útoků trvá,“ varuje expert Bitva o Mosul trvala dlouhé měsíce, Iráčané se nyní radují – výspa Islámského státu v jejich zemi… číst článek
Pamela Anderson láká prezidenta Macrona: Přijď na gáblík! Pamela Anderson láká prezidenta Macrona: Přijď na gáblík! Čerstvá padesátnice Pamela Anderson si ve francouzském Saint-Tropez otevřela vlastní veganskou restauraci. … číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý