Antonín Baudyš | Celebwiki.cz

Antonín Baudyš

Datum narození: 9. 9. 1946
Datum úmrtí: 24. 8. 2010
Místo narození: Praha
Profese: politik, astrolog, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Antonín Baudyš byl astrolog, vysokoškolský pedagog a také kontroverzní vrcholný politik, který prostřelil letadlo, v němž cestoval.

Antonín Baudyš vystudoval Fakultu strojní na ČVUT, kde byl poté také dlouholetým pedagogem. Byl spoluautorem mnoha studií, učebních textů a vynálezů.

Už počátkem 70. let vstoupil Antonín Baudyš do politiky, když se stal členem politické strany KDU-ČSL. V roce 1990 se stal místopředsedou vlády a poté byl ministrem obrany ve vládě Václava Klause. Podílel se také na založení sdružení držitelů legálních zbraní - Sdružení LEX a posléze se stal jeho prezidentem.

Právě v politice se Antonín Baudyš prezentoval jako kontroverzní osoba. Nejslavnější je kauza, kdy omylem prostřelil podlahu letadla, ve kterém zrovna letěl. Byla mu připisována i aféra, kdy dělostřelci přestřelili vojenské pásmo a zasáhli civilní domek. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Po svém odchodu z politiky v roce 1994 se již Antonín Baudyš věnoval pouze astrologii. S manželkou Zuzanou Baudyšovou měli dva syny – Jana a Antonína Baudyše, který se také věnuje astrologii. S manželkou se ale Antonín Baudyš rozvedl a v roce 2010 si vzal milenku Pavlu Bradáčovou.

Ve věku 63 let v roce 2010 Antonín Baudyš zemřel na rakovinu mozku.

 

Články o celebritě

Pohřeb Baudyše ONLINE: Obě manželky v slzách! Pohřeb Baudyše ONLINE: Obě manželky v slzách! ONLINE: Bývalý politik a astrolog Antonín Baudyš (†63) podlehl rakovině mozku. Jeho nejbližší se s n... číst článek
Baudyš jr.: Táta tušil, že tento rok je jeho poslední! Baudyš jr.: Táta tušil, že tento rok je jeho poslední! Otec i syn Baudyšovi propadli práci na úkor rodiny. Bývalá manželka staršího Antonína tomu neuměla z... číst článek
Exministr Baudyš se oženil s milenkou Exministr Baudyš se oženil s milenkou Exministr obrany a uznávaný astrolog Antonín Baudyš ( 63) se podle informací Blesku včera oženil. Na... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lucie Talmanová
Lucie Talmanová
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Jiří Mašek
Jiří Mašek
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Petr Braný
Petr Braný
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová