Simona Kratochvílová exnáměstkyně | Celebwiki.cz

Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Valachová otevřeně o zatčení kamarádky z ministerstva: „Odposlechy mi otevřely oči“ Valachová otevřeně o zatčení kamarádky z ministerstva: „Odposlechy mi otevřely oči“ Před 13 měsíci překvapila. Poté, co pozatýkali policisté na ministerstvu školství její spolupracovníky… číst článek
Kaderka se drsně pustil do Valachové: Byla ministryní lží a slibů! Kaderka se drsně pustil do Valachové: Byla ministryní lží a slibů! Tenisový boss Ivo Kaderka na valné hromadě České unie sportu drsně zaútočil na bývalou ministryni… číst článek
Jansta o Valachové: Za ní byl chaos! Řekl názor na Hušáka a chválil Peltu Jansta o Valachové: Za ní byl chaos! Řekl názor na Hušáka a chválil Peltu Symbolických třináct bouřlivých měsíců od loňského policejního zásahu proti manažerským České unie… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Šilar
Petr Šilar
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká