Simona Kratochvílová | Celebwiki.cz
Simona Kratochvílová

Simona Kratochvílová

Profese: odvolaná náměstkyně pro řízení sekce sportu a mládeže

Související celebrity

Životopis

Náměstkyně pro sport Simona Kratochvílová byla obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi a začátkem května 2017 skončila ve vazbě. O post na ministerstvu kvůli tomu přišla.

Absolventka vysokoškolských oborů andragogiky a také strategického managementu a marketingu Simona Kratochvílová byla 24. srpna 2016 státním tajemníkem MŠMT Jindřichem Fryčem v návaznosti na dohodu s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou jmenována náměstkyní pro řízení sekce sportu a mládeže.

Simona Kratochvílová prošla vítězně výběrovým řízením na zmíněný post. Oceněny byly především její dlouhodobé řídící zkušenosti ve vedoucích pozicích. V Komoře daňových poradců ČR se věnovala zejména profesnímu vzdělávání dospělých, metodice, koncepcím a realizačním strategiím v profesním vzdělávání. Na ministerstvu pracovala od června 2015, a to v pozici ředitelky kanceláře ministryně.

Společně s nejvyšším mužem českého fotbalu Miroslavem Peltou byla Simona Kratochvílová obviněna kvůli údajným machinacím s dotacemi pro sport a stejně jako on začátkem května 2017 skončila ve vazbě. Jak řekl advokát Bronislav Šerák, měl právě jeho klient Miroslav Pelta podle policie navádět další dva obviněné, tedy Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu MŠMT Zdeňka Břízu, k údajně pochybnému nakládání se zmíněnými dotacemi.

Výkonu služby na ministerstvu byla Simona Kratochvílová zproštěna krátce po obvinění, a to přímo v den, kdy na ni soud uvalil vazbu.

 

Články o celebritě

Jana Uriel Kratochvílová chystá mikulášský nářez! Jana Uriel Kratochvílová chystá mikulášský nářez! Svérázná zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová, která se kdysi proslavila hity V stínu kapradiny, Publik... číst článek
Změna v kauze dotací: FAČR a Pelta jsou nově stíhání i za korupci Změna v kauze dotací: FAČR a Pelta jsou nově stíhání i za korupci Policie rozšířila stíhání Fotbalové asociace ČR a jejího bývalého předsedy Miroslava Pelty v kauze s... číst článek
Kauza dotací: Janstovi odblokoval soud majetek, Peltovi nikoliv Kauza dotací: Janstovi odblokoval soud majetek, Peltovi nikoliv Pražský vrchní soud zrušil rozhodnutí o zajištění majetku předsedy České unie sportu (ČUS) Miroslava... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková