Karel Štědrý

Datum narození: 10. 4. 1937
Datum úmrtí: 7. 11. 2017
Místo narození: Praha
Profese: zpěvák, herec, moderátor, bavič, podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a herec Karel Štědrý, hvězda divadla Semafor, se prosadil také jako úspěšný moderátor. Dařilo se mu též v podnikání, vlastnil síť nápojových automatů.

Karel Štědrý pocházel z učitelské rodiny. Na přání své matky vystudoval stavební fakultu Vysoké školy železniční v Praze, ale toto povolání nikdy nevykonával. Zejména díky vlivu svého staršího bratra Ivana, hudebníka a hudebního dramaturga, začal v roce 1953 amatérsky zpívat a pět let nato navázal úspěšnou spolupráci s Jiřím Suchým a Jiřím Šlitrem.

KAREL ŠTĚDRÝ MILIONÁŘEM

Vystupoval s nimi v Redutě a stal se zakládajícím členem divadla Semafor, kde účinkoval v představeních Člověk z půdy, Zuzana je zase sama doma nebo Taková ztráta krve. Dále působil v Rokoku, kde se na rozdíl od některých kolegů, jako jsou např. Helena Vondráčková a Marta Kubišová, uplatnil i jako herec.

Někdejší populární zpěvák Karel Štědrý má na svém kontě řadu hitů. Jmenujme dnes již legendární duety Mám malý stan s Waldemarem Matuškou, Milenci v texaskách s Josefem Zímou nebo Potkal potkan potkana s Jiřím Suchým. Karel Štědrý zpíval také s Karlem Gottem či Václavem Neckářem. Stovky koncertů absolvoval s Karlem Hálou a Yvettou Simonovou. Ze sólové produkce dosáhly popularity skladky Písmena nebo Hospoda.

Uplatnil se také ve filmu a jako zdatný moderátor. Karel Štědrý hrál a zpíval v hudebních snímcích Kdyby tisíc klarinetů (2964), Ta naše písnička česká (1967), Kulhavý ďábel (1968), Noc na Karlštejně (1973), Trhák (1980). Účinkoval v několika desítkách televizních pořadů. Léta byl konferenciérem orchestru Karla Vlacha.

Po Sametové revoluci 1989 se podobně jako řada umělců pustil do podnikání. I v tom mu štěstí přálo. Karel Štědrý se pustil do provozování v Česku dosud málo známých nápojových automatů, čímž si zajistil slušné živobytí. A to nadále pokračoval ve své kariéře zpěváka, moderátora a baviče.

O KARLU ŠTĚDRÉM ČTĚTE ZDE>>

Ženil se celkem třikrát. Manželství s Janou Plodrovou skončilo po dvaceti letech její předčasnou smrtí v roce 1979. Druhé s Evou Vondruškovou trvalo jen krátce; pár se rozvedl. Jeho třetí ženou se roku 1984 stala Eva Kicperová. Z prvního manželství měl Karel Štědrý dcery Zuzanu a Terezu, z třetího syna Karla.

V osmdesáti letech lékaři Karlu Štědrému diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, a to již dříve dvakrát bojoval s rakovinou a podstoupil těžkou operaci srdce. Karel Štědrý zemřel 7. listopadu 2017 v rodinném kruhu.

 

Články o celebritě

Krásná Tereza Budková: Nemoci dala na budku! Krásná Tereza Budková: Nemoci dala na budku! Před několika měsíci začala Tereza Budková (32) rapidně hubnout. Lékaři dlouho nemohli přijít, co je... číst článek
Hitmaker Michal David (62) děkuje za společných 38 let manželce Marcele (61): Přežili tsunami i smrt dcery (†9)! I jeho nevěru Hitmaker Michal David (62) děkuje za společných 38 let manželce Marcele (61): Přežili tsunami i smrt dcery (†9)! I jeho nevěru Začali spolu randit před 38 lety 11. září. Přestože se tento den o 17 let později stal jedním z nejt... číst článek
Davidovo (62) díky manželce Marcele (61): Přežili tsunami i smrt dcery (†9)! Davidovo (62) díky manželce Marcele (61): Přežili tsunami i smrt dcery (†9)! Začali spolu randit před 38 lety 11. září. Přestože se tento den o 17 let později stal jedním z nejt... číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Kateřina Krakowská
Kateřina Krakowská
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Blanka Matragi
Blanka Matragi
zobrazit profil Marián Geišberg
Marián Geišberg
zobrazit profil Milan Knížák
Milan Knížák
zobrazit profil Bohumil Fencl
Bohumil Fencl
zobrazit profil Tereza Prucková Bufková
Tereza Prucková Bufková