Mirai Navrátil

Datum narození: 11. 8. 1992
Místo narození: Ógaki, Japonsko
Profese: zpěvák, kytarista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Mirai Navrátil je frontman, zpěvák a kytarista kapely Mirai, jež proslula hitem Když nemůžeš, tak přidej, který záhy na internetu nasbíral miliony zhlédnutí.

Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. S muzikou Mirai Navrátil začínal společně s Šimonem Bílým ve skupině Dolls In The Factory. Zaujali mj. Richarda Krajča, který si jejich skladku vybral do filmu režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc a zároveň Dolls In The Factory vzal coby předkapelu na druhou část turné Inzerát na jaře 2014.

MIRAI NAVRÁTIL - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Zlom v kariéře muzikantů Miraie Navrátila a Šimona Bílého nastal na podzim 2014, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Universal Music. To se věnuje zejména novým výrazným talentům. Skupina Mirai, jejímž členem se stal ještě kytarista Michal Stulík, vznikla roku 2015, kdy debutovala singlem Dítě robotí.

Hitem se stal i song Pojď, zapomenem

Trojice nadaných muzikantů z kapely Mirai, která pochází ze severomoravské pánve, respektive žije ve Frýdku-Místku, na své cestě za slávou pokračovala písní Cesta z města.

Skupina proslula hitem Když nemůžeš, tak přidej, který okamžitě začal bodovat jak v rádiích, tak na internetu, kde záhy po zveřejnění nasbíral miliony zhlédnutí. Další posluchači oblíbenou písní se stala Pojď, zapomenem.

O SKUPINĚ MIRAI ČTĚTE ZDE>>

Kapela Mirai bodovala na Zlatém slavíkovi Mattoni 2017. Odnesla si hned tři ptáky, a to v kategorii Objev roku a dva díky hitu Když nemůžeš, tak přidej, který se stal jak neoblíbenější písní Radia Impuls, tak nejstreamovější skladbou. Skupina zabodovala i v Cenách Anděl 2018, a to v kategorii Objev roku.

Kapelu Mirai zasáhla nečekaná smrt

Stále populárnější skupinu Mirai, tedy především jejího bubeníka Šimona Bílého, potkalo v září 2017 strašné neštěstí. Tragicky zahynula jeho manželka Denisa. Bylo jí 26 let.

V roce 2021 přijal Mirai Navrátil nabídku České televize účinkovat v 11. řadě soutěže StarDance ...když hvězdy tančí. Jeho partnerkou se v ní stala tanečnice a lektorka Lenka Nora Návorková. Zvěpák v soutěži skončil kvůli koronaviru.

V Andělech 2021 kapela Miraie Navrátila vyhrála v kategorii Skupina roku, a to díky albu Maneki Neko.

O MIRAI NAVRÁTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Muzikant s japonskými kořeny Mirai Navrátil se v roce 2018 zasnoubil s dlouholetou přítelkyní Nikolou. Místo svatby, ale záhy přišel rozchod. V roce 2020 se provalil zpěvákův utajovaný vztah s manažerkou Michaelou.

 

 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Olga Lounová
Olga Lounová
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Dara Rolins
Dara Rolins
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley