Mirai Navrátil | Celebwiki.cz

Mirai Navrátil

Místo narození: Ogaki, Gifu, Japonsko
Profese: zpěvák

Související celebrity

Životopis

Muzikant Mirai Navrátil, frontman a zpěvák kapely, jež nese název po jeho japonském jménu Mirai, proslula hitem Když nemůžeš, tak přidej, který záhy na internetu nasbíral několik milionů zhlédnutí.

Mirai Navrátil studoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. S muzikou začínal společně s Šimonem Bílým ve skupině Dolls In The Factory. Zaujali mj. Richarda Krajča, který si jejich skladku vybral do filmu režisérky Karin Babinské Křídla Vánoc a zároveň Dolls In The Factory vzal coby předkapelu na druhou část turné Inzerát na jaře 2014.

Zlom v kariéře muzikantů Miraiho Navrátila a Šimona Bílého nastal na podzim 2014, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Universal Music, věnujícím se zejména novým výrazným talentům. Skupina Mirai, jejímž členem se stal ještě kytarista Michal Stulík, vznikla roku 2015, kdy debutovala singlem Dítě robotí.

Trojice nadaných muzikantů z kapely Mirai, která pochází ze severomoravské pánve, respektive žije ve Frýdku-Místku, ve své cestě za slávou pokračovala písní Cesta z města. Proslula hitem Když nemůžeš, tak přidej, který okamžitě začal bodovat jak v rádiích, tak na internetu, kde záhy po zveřejnění nasbíral miliony zhlédnutí. Další posluchači oblíbenou písní se stala Pojď, zapomenem.

O SKUPINĚ MIRAI ČTĚTE ZDE>>

Kapela Mirai bodovala na Zlatém slavíkovi Mattoni 2017. Odnesla si hned tři ptáky, a to v kategorií Objev roku a dva díky hitu Když nemůžeš, tak přidej, který se stal jak neoblíbenější písní Radia Impuls, tak nejstreamovější skladbou. Skupina zabodovala i v Cenách Anděl 2018, a to v kategorii Objev roku.

Stále populárnější skupinu Mirai, tedy především jejího bubeníka Šimona Bílého, potkalo v září 2017 strašné neštěstí. Tragicky zahynula jeho manželka Denisa. Bylo jí 26 let.

 

Články o celebritě

Misska Bezděková po laškování u vody ostrouhala! Mirai už má dávno jinou kočku Misska Bezděková po laškování u vody ostrouhala! Mirai už má dávno jinou kočku Česká Miss Andrea Bezděková (26) je trnem v oku fanynek známých mužů. Nejdřív měla randit s hvězdou ... číst článek
Vztah s Lamborou je minulostí? Misska Bezděková už u vody laškovala s jiným! Vztah s Lamborou je minulostí? Misska Bezděková už u vody laškovala s jiným! Všechny fanynky herce Marka Lambory (25), které už málem oplakaly jeho údajný vztah s pohlednou mode... číst článek
Jako sci-fi: Lužánky zaplnila při koncertu auta Jako sci-fi: Lužánky zaplnila při koncertu auta Obří autobazar v největší sportovní ruině v Česku? Omyl! Na polorozpadlém fotbalovém stadionu v Brně... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová