Erika Stárková | Celebwiki.cz

Erika Stárková

Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde se první rok živila jako barmanka a jazzová zpěvačka a později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

V roce 2020 Erika Stárková přijala nabídku TV Nova zazpívat si v show Tvoje tvář má známý hlas.

O ERICE STÁRKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kdo se předvede v sedmé řadě Tváře? Zásadní změny se dočkáte v porotě, stejně jako ve výběru moderátora! Kdo se předvede v sedmé řadě Tváře? Zásadní změny se dočkáte v porotě, stejně jako ve výběru moderátora! Úspěšná show Tvoje tvář má známý hlas se opět vrací na TV Nova, a to 5. září 2020. Bavit svými neuvě... číst článek
Tvář odhalila poslední dvě jména! Objeví se krásná modelka i exmanžel Krainové Tvář odhalila poslední dvě jména! Objeví se krásná modelka i exmanžel Krainové Tak to bychom měli, osmička účastníků sedmé řady show Tvoje tvář má známý hlas je známa! Poslední jm... číst článek
Dáša z Mostu! Stárková měsíce tajila lásku: Ulovila zajíčka s asijskými kořeny! Dáša z Mostu! Stárková měsíce tajila lásku: Ulovila zajíčka s asijskými kořeny! I když to na Českých lvech vypadalo, že herečka Erika Stárková (36) tvoří pár se svou kamarádkou, kt... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Ryan Gosling
Ryan Gosling
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová