Erika Stárková

Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde se první rok živila jako barmanka a jazzová zpěvačka a později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

V roce 2020 Erika Stárková přijala nabídku TV Nova zazpívat si v show Tvoje tvář má známý hlas.

O ERICE STÁRKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Těhotná Dáša z Mostu! Erika Stárková: Prodej ozdob v centru Prahy! Hladí si bříško a chová dítě Těhotná Dáša z Mostu! Erika Stárková: Prodej ozdob v centru Prahy! Hladí si bříško a chová dítě Držitelka Thálie Erika Stárková (36) místo letních divadelních scén objíždí rukodělné trhy. S přítel... číst článek
Těhotná Stárková alias transsexuálka Dáša z Mostu! Ukázala bříško Těhotná Stárková alias transsexuálka Dáša z Mostu! Ukázala bříško Držitelka Thálie Erika Stárková (36) místo letních divadelních scén objíždí rukodělné trhy. S přítel... číst článek
Těhotná Stárková ale dopadla! Stánkařka se šmuky Těhotná Stárková ale dopadla! Stánkařka se šmuky Na exotické muže si potrpí excentrická herečka Erika Stárková (36). A to dokonce natolik, že počala ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová