Erika Stárková

Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde se první rok živila jako barmanka a jazzová zpěvačka a později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

V roce 2020 Erika Stárková přijala nabídku TV Nova zazpívat si v show Tvoje tvář má známý hlas.

O ERICE STÁRKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Těhotná Erika Stárková alias Dáša ze seriálu Most!: Už se zakulacuje! Těhotná Erika Stárková alias Dáša ze seriálu Most!: Už se zakulacuje! Herečka Erika Stárková (37) alias transsexuálka Dáša ze seriálu Most! už přestala skrývat své těhote... číst článek
Těhotná Dáša z Mostu! Erika Stárková: Prodej ozdob v centru Prahy! Hladí si bříško a chová dítě Těhotná Dáša z Mostu! Erika Stárková: Prodej ozdob v centru Prahy! Hladí si bříško a chová dítě Držitelka Thálie Erika Stárková (36) místo letních divadelních scén objíždí rukodělné trhy. S přítel... číst článek
Těhotná Stárková alias transsexuálka Dáša z Mostu! Ukázala bříško Těhotná Stárková alias transsexuálka Dáša z Mostu! Ukázala bříško Držitelka Thálie Erika Stárková (36) místo letních divadelních scén objíždí rukodělné trhy. S přítel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Catherine Deneuve
Catherine Deneuve
zobrazit profil Charlotte Doubravová
Charlotte Doubravová
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Štefan Kožka
Štefan Kožka