Erika Stárková

Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Erika Stárková dělala barmanku 

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde první rok pracovala jako barmanka. Později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Stárková si zazpívala v Tvojí tváři

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

V roce 2020 Erika Stárková přijala nabídku TV Nova zazpívat si v show Tvoje tvář má známý hlas.

O ERICE STÁRKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S jihoamerickým umělcem Cesarem Chunkem má Erika Stárková dceru Almu (*2021).

 

 

Články o celebritě

Premiéra komedie Jedeme na teambuilding: Odvážná Stárková v podprsence a Kotek s Prachařem vyvětrali své lásky Premiéra komedie Jedeme na teambuilding: Odvážná Stárková v podprsence a Kotek s Prachařem vyvětrali své lásky Celá řada známých tváří se sešla na červeném koberci, když kráčeli do multikina uvést premiéru česko... číst článek
Dáša z Mostu! Stárková: Chlubí se těhotenským bříškem,... ale?! Dáša z Mostu! Stárková: Chlubí se těhotenským bříškem,... ale?! Herečka, která ztvárnila Dášu v seriálu Most!, se před rokem a půl stala novopečenou maminkou. Dceru... číst článek
Nova odtajnila podzimní plány: Velký návrat hvězdy Kriminálky Anděl! Nova odtajnila podzimní plány: Velký návrat hvězdy Kriminálky Anděl! Postarala se o jedno z největších překvapení letošního podzimu na Nově. Do páté série Kriminálky And... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Hunter Doohan
Hunter Doohan
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Filip Tomsa
Filip Tomsa
zobrazit profil Vita Smačeljuk
Vita Smačeljuk
zobrazit profil Gabriela Vránová
Gabriela Vránová
zobrazit profil Simona Peková
Simona Peková
zobrazit profil Robert Sheehan
Robert Sheehan