Erika Stárková | Celebwiki.cz

Erika Stárková

Datum narození: 8. 7. 1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde se první rok živila jako barmanka a jazzová zpěvačka a později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

 

Články o celebritě

Dáša z Mostu! Erika Stárková a její doprovod na Lvy: Je to moje přítelkyně! Dáša z Mostu! Erika Stárková a její doprovod na Lvy: Je to moje přítelkyně! Brněnská herečka Erika Stárková (34) se do srdcí fanoušků zapsala nezapomenutelnou rolí Dáši v seriá... číst článek
Českého lva ovládlo Nabarvené ptáče: Marhoul míří do Hollywoodu Českého lva ovládlo Nabarvené ptáče: Marhoul míří do Hollywoodu Nabarvené ptáče ho stálo jedenáct let života i velké osobní zadlužení. Na sobotních Lvech však slavi... číst článek
Příchody hvězd na Českého lva: V čem se blýskly Havlová, Janžurová či Voříšková? Příchody hvězd na Českého lva: V čem se blýskly Havlová, Janžurová či Voříšková? Opět řve Český lev! Naději na ceny rozdávané Českou filmovou a televizní akademií mají třeba Dagmar ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Aleš Kubát
Aleš Kubát
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Jana Nagyová-Pulm
Jana Nagyová-Pulm
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Matouš Ruml
Matouš Ruml
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná