Erika Stárková herečka | Celebwiki.cz

Erika Stárková

Datum narození: 8.7.1984
Místo narození: Nové Město na Moravě
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka Erika Stárková se do povědomí širší divácké obce dostala rolí Dáši v seriálu Most! České televize. Již dříve se uvedla jednou z hlavních postav v dramatu Teplé škvarky.

Vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU. Do roku 2010 Erika Stárková působila v Národním Divadle v Brně, kde ztvárnila přes 20 rolí. Poté přesídlila z velkého jeviště na malou alternativní scénu tamního HaDivadla.

ERIKA STÁRKOVÁ - V MOSTU! BRATREM-SESTROU

Roku 2014 se Erika Stárková přestěhovala do Prahy, kde se první rok živila jako barmanka a jazzová zpěvačka a později hostovala na různých scénách (Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí, Tygr v tísni).

V letech 2016 až 2017 byla Erika Stárková v angažmá v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Posléze se začala živit především zpěvem se svojí kapelou a spolupracovat s Divadlem pod Palmovkou.

Před kamerou se Erika Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ (řečeno slovy distributora) Teplé škvarky (2011), a to po boku Martina Siničáka či Jiřího Vyorálka. Snímek podle vlastního scénáře režírovala Anna Štětinová.

Menší roli Erika Stárkové dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Stejná režisérka si ji vybrala coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Mihla se také v řadě seriálů. Jmenujme např. Četnické humoresky, Mordparta, Polda či Tátové na tahu. Výraznější seriálové role se Erika Stárková dočkala v několika dílech tragikomické sérii Jana Prušinovského a Petra Kolečka Most! (2019), vysílané na České televizi.

 

Články o celebritě

Erika Stárková ze seriálu Most popsala boj s těžkou nemocí! Připravila ji o hlas Erika Stárková ze seriálu Most popsala boj s těžkou nemocí! Připravila ji o hlas Erika Stárková (34) zazářila v seriálu Most!, který před nedávnem uvedla Česká televize. V roli transsexuála… číst článek
AUKCE BLESKU PRO TLAPKY: Kdo vyhrál košile s podpisy 24 českých herců? AUKCE BLESKU PRO TLAPKY: Kdo vyhrál košile s podpisy 24 českých herců? Letošní slavnostní vyhlášení cen Český lev se díky Blesku neslo v duchu pomoci. Přímo na červeném… číst článek
V zajetí Českých lvic bez podprsenek: Schneiderová ukázala bradavky! V zajetí Českých lvic bez podprsenek: Schneiderová ukázala bradavky! I letošní ceny Český lev byly přehlídkou společenských šatů. Překvapivě nepřevládala černá barva,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Jan Kuželka
Jan Kuželka
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl