Lukáš Příkazký

Datum narození: 5. 3. 1985
Místo narození: Strážnice
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Lukáš Příkazký se divákům představil jak na divadelních prknech, na televizní obrazovce, tak na filmovém plátně. Zahrál si ve videoklipu a v reklamě.

Vystudoval brněnskou konzervatoř a absolvent DAMU (2010). Ještě za studií Lukáš Příkazký působil v uměleckém souboru Městských divadel pražských. V sezoně 2010/2011 dostal stálé angažmá v Divadle na Vinohradech. Zahrál si zde např. v inscenacích Kašpar H., Bytná na zabití, Soudce v nesnázích, Hašlar, Vstupte!, Zkrocení zlé ženy.

LUKÁŠ PŘÍKAZKÝ A PARODIE NA KOČÍ

Příkazký si zahrál v Nestydovi

Na televizní obrazovce se Lukáš Příkazký poprvé objevil v komedii Dědictví slečny Innocencie (2003) Jiřího Krejčíře, který mu dal jednu z hlavní rolí vedle Simony Stašové a Martina Huby.

Diváci si mohli Lukáše Příkazkého zapamatovat ze snímku Jana Hřebejka natočeného podle literární předlohy Michala Viewegha Nestyda (2008), který je obsazen doslova hvězdně: Jiří Macháček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Emília Vášáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský, Vica Kerekes.

Lukáš Příkazský trumfnul Jirku Mádla

Dále jsou to snímky Andělé všedního dne a Sedmero krkavců, pohádka Alice Nellis oceněná dvěma Českými lvy za rok 2015, kde si Lukáš Příkazký zahrál prince Bartoloměje. Režisérka mu dala přednost před Jiřím Mádlem, o němž původně uvažovala.

Lukáš Příkazký je známý i milovníkům seriálů. Jmenulme mj. tituly jako Kriminálka Anděl, Okresní přebor, Škoda lásky, Sanitka 2, Neviditelní, Život a doba soudce A. K., Čtvrtá hvězda a volné pokračování úspěšného Cirkusu Bukowsky s názvem Rapl.

Janák z Příkazkého udělal vodníka

Společně s 12 kolegy se Lukáš Příkazký sešel v reklamě na sponzora Českého lva. S herečkou Vilmou Cibulkovou si vyzkoušel účinkování ve vidoeklipu Donaha: Příběh křídel

Zamilovaného vodníka si Lukáš Příkazký střihl ve vánoční pohádce režiséra Karla Janáka Klíč svatého Petra (2023).

 

Články o celebritě

Vánoce na ČT: Hrdinové Kukaček opět spolu! Vánoce na ČT: Hrdinové Kukaček opět spolu! Asi jsou si souzeni! Sabina Remundová (51) a David Novotný (54), tedy manželé Holcovi ze seriálu Kuk... číst článek
Nejočekávanější pohádka Vánoc Klíč svatého Petra: Nad talentem Korbelové jsem žasl, říká Janák Nejočekávanější pohádka Vánoc Klíč svatého Petra: Nad talentem Korbelové jsem žasl, říká Janák Letos se diváci mají opravdu na co těšit! „Pod vánoční stromek Česká televize nadělí pohádku Klíč sv... číst článek
Hvězda Agrometalu Lukáš Příkazký: DIVNÝ ÚTOK NA VLASTNÍ SERIÁL! Hvězda Agrometalu Lukáš Příkazký: DIVNÝ ÚTOK NA VLASTNÍ SERIÁL! Nejeden herec by byl rád za hlavní roli v seriálu. Kromě popularity to totiž obnáší i velmi slušný h... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rosamund Pike
Rosamund Pike
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka
zobrazit profil Beáta Kaňoková
Beáta Kaňoková
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha