René Rypar

René Rypar

Profese: hudební skladatel, kytarista, zpěvák

Související celebrity

Životopis

Kytarista a skladatel René Rypar je autorem hudby k řadě úspěšných filmů, jako jsou např. Hodinový manžel nebo Manžel na hodinu.

K muzikálu režiséra F. A. Brabece V peřině René Rypar (narozen 1973) nejen složil hudbu, ale též nazpíval ústřední píseň a hrál na baskytaru.

RENÉ RYPAR V KAPELE PORTLESS

Dále René Rypar složil hudbu k snímkům Hodinový manžel, Pojedeme k moři, Manžel na hodinu, Miluji tě modře, Všechno nebo nic, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci či k seriálům Jana Hřebejka Pět mrtvých psů a Živé terče.

 

Herci Jiřímu Mádlovi René Rypar složil muziku k režijnímu a scénáristickému debutu Pojedeme k moři a také k jeho druhému filmu, tragikomedii Na střeše, v němž jeho příjmení nese hlavní hrdina profesor Rypar v podání Aloise Švehlíka.

Hrál mj. ve skupinách Support Lesbiens a Krucipüsk. René Rypar se podíle na albech např. Ewy Farne nebo Lucie Bílé.

René Rypar je vnukem amatérského muzikanta a synem učitele hudby. Jeho bratr je zpívající kytarista Oldřich Rypar.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Matyáš Ramba
Matyáš Ramba
zobrazit profil Petr Harazin
Petr Harazin