Miley Cyrus

Datum narození: 23.11.1992
Přezdívka: Smiley
Místo narození: Nashville, USA
Profese: zpěvačka a herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Proslavila se jako Hannah Montana, americká zpěvačka Miley Cyrus je ale především velmi kontroverzní rebelka a skandalistka.

Americká herečka, zpěvačka a textařka Miley Ray Cyrus je známá hlavně proto, že hrála hlavní roli v seriálu Hannah Montana, který si získal velkou pozornost teenagerů (každý díl měl průměrnou sledovanost čtyři miliony diváků). Úspěch seriálu byl v říjnu 2006 následován vydáním soundtracku. Pak Miley Cyrus nastartovala i sólovou hudební kariéru (debutovým albem Meet Miley Cyrus; pak následovalo album Breakout). Za píseň I Thought I Lost You získala nominaci na Zlatý Glóbus

Její vysoká obliba mezi mladými vedla k tomu, že ji v roce 2008 (to jí bylo 16 let!) časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Časopis Forbes udělil Miley Cyrus 35. místo v žebříčku Celebrity 100 s výdělkem 25 milionů dolarů v roce 2008.

Jako performerka dokáže Miley Cyrus šokovat. V jednom ze svých klipů se houpe nahá na demoliční kouli (video trhalo rekordy v počtu zhlédnutí), v dalším masturbuje, na mnoha fotografiích má vypláznutý jazyk… Snaží se zkrátka vytvořit dojem drsňačky a rebelky.

Miley Cyrus se ale neztratila ani z filmového světa (ostatně už od devíti let chodila na lekce herectví, její první rolí nebyla Hannah Montana, ale dívka Kylie v televizním seriálu Doc). V šestnácti letech propůjčila svůj hlas Penny, postavě z animovaného celovečerního filmu Bolt, který vypráví o cestě psa zpět za svou majitelkou (snímek se s tržbami 26 milionů dolarů jen za první víkend vysílání umístil v roce 2008 na 3. místo za takové trháky, jako Twilight sága: Stmívání a bondovka Quantum of Solace). Hrála také např. ve filmu The Last Song (byl komerčně úspěšný a vydělal celosvětově zhruba 88 milionů dolarů).

Na jaře roku 2009 vydala Miley Cyrus knihu s názvem Milníky na mé cestě, kde popisuje v deníkové podobě, jak prožívala začátek své kariéry.

Její původní jméno zní Destiny Hope Cyrus. Umělecké Miley vzniklo z přezdívky Smiley (Usměvavá). K hudbě měla Miley Cyrus blízko do dětství, jejím otcem je country zpěvák Bill Ray.

 

Články o celebritě

Ceny Grammy 2018: Rita Ora si mačkala podbřišek, Heidi Klum byla průsvitná! Ceny Grammy 2018: Rita Ora si mačkala podbřišek, Heidi Klum byla průsvitná! Dvě největší provokatérky Ameriky Miley Cyrus (25) a Lady Gaga (31) se na letošní udílení cen Grammy… číst článek
Koho si berou do postele Dara Rolins nebo Karel Gott? Koho si berou do postele Dara Rolins nebo Karel Gott? Český národ je všeobecně jedním z největších milovníků pejsků. Psa má každá druhá domácnost a v počtu… číst článek
Fotograf hvězd Richardson (52): Obtěžoval modelky,  přišel o kšefty... Fotograf hvězd Richardson (52): Obtěžoval modelky, přišel o kšefty... Fotil snad všechny, kdo ve světě šoubyznysu něco znamenají. Teď má ale fotograf hvězd Terry Richardson… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil